İskilip Belediye Başkanı Ali Sülük ve MHP İl Başkanı Agah Karapıçak, ilçede bulunan afet konutlarında incelemelerde bulundu.
2005 yılında İskilip’in Karaağaç köyünde meydana gelen yangın dolayısıyla afetten zarar gören köylüler için yapılan konutların depremzedelere tahsis edilmesi gündeme geldi. Belediye Başkan Ali Sülük, afet evlerinin kısa sürede tadilatını yaparak depremzedelere tahsisini sağlayabileceklerini belirtti.
İskilip Belediye Başkanı Ali Sülük, "2005 yılında Karaağaç köyü yangınında zarar gören köy sakinleri için inşa edilen, ancak hiç taşınılmayan; 6 blok, 48 daireden oluşan binaların onarım, tadilat yetkisi tarafımıza verildiğinde buradaki tadilat işlerini hızla yapıp depremzede vatandaşlarımıza geçici olarak tahsis edebiliriz" dedi.
MHP İl Başkanı Agah Karapıçak, konuyla ilgili yetkili makamlarla görüşüleceğini belirtti. Parti olarak depremzedelerin her zaman yanında olduklarını ifade eden Karapıçak, bundan sonra da afet bölgesinden Çorum’a nakledilen vatandaşların yaralarını hep beraber saracaklarını sözlerine ekledi.
Çorum’da polis ekiplerince gerçekleştirilen şok uygulamada haklarında arama kararı bulunan 9 kişi yakalandı.
Hitit Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim bölümü öğrencileri tarafından düzenlenen yıl sonu sergisi büyük beğeni topladı.
Sungurlu Fen Lisesi'nde 2023/2024 eğitim öğretim yılı 12. sınıf öğrencileri için mezuniyet töreni düzenlendi.
Çorum'da otomobilin tıra arkadan çarparak kullanılmaz gelen otomobilin sürücüsü yaralandı.
Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulu Yönetim ve Organizasyon Bölümü Sağlık Kurumları İşletmeciliği 2. sınıf öğrencileri, Doç. Dr. Gamze Ebru Çiftçi danışmanlığında yürüttükleri 5 ayrı bilimsel çalışmayı Hitit Üniversitesi 10. öğrenci kongresinde sundu.
Polis Başmüfettişi Ahmet Sula, dertsiz insanın yük olduğunu belirterek, “Bir derdimiz var. Sizleri geleceğe en iyi şekilde hazırlamak” dedi.
Yorumlar (0)