Burdur İŞKUR, iş arayanlar ve iş verenlerle köprü olmaya devam ediyor.
İş arayanların iş sahibi olabilmesi için firmalarla görüşen İŞKUR İl Müdürü Yunus Emre Akalın, 150 kişilik istihdam sağlayabilmek için atağa geçti.
Bu kapsamda Burdur 1. Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösterecek olan "HBB Marble San. ve Tic. Ltd. Şti." yöneticileri ile bir araya gelen Müdür Yunus Emre Akalın, 'işletmede yaklaşık 150 kişinin istihdam edilecek. Bu kapsamda biz de firma yetkilileri ile görüşerek işbirliği için anlaşma sağladık." ifadelerini kullandı.
Burdur Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Dekor Mobilya Tekstil Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. arasında imzalanan İşbaşı Eğitim Programı Protokolü ile 15 kişi fabrikada işbaşı yaptı.
Meslek Lisesi Mezunları için İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı'nda müthiş imkanlar! Asgari ücretten %30 fazla cep harçlığı ve 22.100 TL zaruri gider ödemesi...
Burdur Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü İş Kulübü, Cumhuriyet Anadolu Lisesi son sınıf öğrencilerine iş gücü piyasasına giriş, iş arama, özgeçmiş hazırlama, mülakat teknikleri ve staj imkanları gibi konularda eğitim verdi.
Burdur Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, 2023 yılında 16 hedefin 13'ünü Türkiye ortalamasının üzerinde gerçekleştirerek büyük bir başarıya imza attı ve Türkiye Birincisi oldu!
Burdur İŞKUR, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Meslek Yüksek Okulunda stant açarak gençlere iş ve meslek danışmanlığı hizmeti veriyor.
Burdur İŞKUR, engelli ve eski hükümlülerin kendi işini kurması için 150.000 TL'ye kadar hibe desteği sağlıyor. Başvurular 3 Aralık 2023 tarihine kadar E-Devlet üzerinden yapılacak.
Yorumlar (0)