İŞKUR Burdur, 'Dünya engelliler gününde' engelli vatandaşları unutmadı.
Engelli vatandaşların iş bulması için sürekli sahada çalışmalarını sürdüren İŞKUR Burdur tarafından, Dünya Engelliler Günü'nde engelli iş arayan vatandaşlarla bir araya gelerek onlara bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Burdur Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” sebebiyle özel politika gerektiren gruplara yönelik iş arama motivasyonu ve yöntem desteği vermek amacıyla yoğunlaştırılmış danışmanlık faaliyetlerini yürüttüğü İş Kulüpleri ile “Her Engellinin Bir İş Koçu Olacak” anlayışıyla engelli bireylere yönelik istihdama geçiş, istihdamda uyum ve sürdürülebilir engelli istihdamı noktasında geliştirilen Engelli İş Koçluğu uygulaması kapsamında Engelli vatandaşlara yönelik;
Kamu ve Özel sektör iş ilan takibi,
Engelli ve Eski Hükümlü Hibe Desteği Projesi,
İş arama becerileri,
Mülakat Teknikleri ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Dünya Engelliler Günü Farkındalık Paneli, Alanya Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesi ile Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörlüğü işbirliğinde, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında farkındalık etkinliği düzenlendi.
Burdur Valisi Türker Öksüz, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında düzenlenen programda engelli bireylere yönelik yaptığı konuşmada, "Onları sadece Dünya Engelliler Günü'nde değil her zaman gönlümüzde kalbimizde taşıyoruz" dedi.
Burdur Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlediği yemekte engellilere unutulmaz bir gece yaşattı.
Muratpaşa Belediyesi Adalya Vakfı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Antalya’da bulunan engelli dernekleri, spor kulüpleri ve Engelsiz Kafe'nin özel aileleriyle bir araya geldi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Kampı ve Eğitim Merkezi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde özel misafirlerini ağırladı.
Yorumlar (0)