Ziyaret edilmeyen okul kalmayacak anlayışıyla yola çıkan İŞKUR Burdur, Altınyayla'da eğitim kurumlarını ziyaret etti.
Burdur İŞKUR İş Kulübü faaliyetleri kapsamında Burdur Altınyayla Dirmil Ortaokulu ve Altınyayla Meslek Yüksekokulu’nU ziyaret etti. Altınyayla Dirmil Ortaokulu’nda okuyan 45 kişi 8. Sınıf öğrencilerine Meslek Seçiminin Önemini anlatan seminer verilerek çocuklara merak ettikleri soruları sorma fırsatı verildi. Altınyayla Meslek Yüksekokulu’nda öğrenim gören yaklaşık 110 öğrenciye ise ‘’İş Arama Becerileri Eğitimi’’ verildi.
Yapılan Eğitimde;
İş gücü piyasası işe alım yöntemleri,
Gizli iş gücü piyasasına nasıl dahil olabilecekleri,
İş Arama Ağı,
Yeni mezunların etkili öz geçmiş ( CV ) hazırlayabilecekleri
Europass CV internet sitesi,
Mülakat teknikleri
konularında öğrenciler bilgilendirilmiş olup, Kurum hizmetlerimiz tanıtılmıştır.
İŞKUR tarafından verilen seminer ve eğitimler sonucunda 8. Sınıf öğrencilerine meslek seçiminin önemi vurgulanırken, Yüksekokul öğrencilerine ise okul hayatından sonraki dönemde İşe ilk adımlarında destek olabilmek için İş Arama Becerileri kazandırılmıştır.
Burdur Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü İş Kulübü, Cumhuriyet Anadolu Lisesi son sınıf öğrencilerine iş gücü piyasasına giriş, iş arama, özgeçmiş hazırlama, mülakat teknikleri ve staj imkanları gibi konularda eğitim verdi.
Burdur Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, 2023 yılında 16 hedefin 13'ünü Türkiye ortalamasının üzerinde gerçekleştirerek büyük bir başarıya imza attı ve Türkiye Birincisi oldu!
Burdur İŞKUR, engelli ve eski hükümlülerin kendi işini kurması için 150.000 TL'ye kadar hibe desteği sağlıyor. Başvurular 3 Aralık 2023 tarihine kadar E-Devlet üzerinden yapılacak.
Burdur Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Burdur Top Dikim Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ile İşbaşı Eğitim Programı Protokolü imzaladı. Protokol ile kadın işsizlere mesleki deneyim kazanması ve istihdam edilebilirliğinin artırılması amaçlanıyor.
Eski Hükümlü Hakan ÇIRAY, İŞKUR'un 19 koyun hibe desteğiyle kendi işini kurarak başarıyla 3 yıl süren projeyi tamamladı.
Burdur Belediyesi bünyesinde çalıştırılmak üzere geçici süreli işçi alımı yapılacak. İŞKUR'da yayımlanan ilana göre 67 personel alınacak. İşte detaylar...
Yorumlar (0)