Isparta

Isparta'da depremzede çocuklar dilek diledi; balonları gökyüzüne bıraktı

Isparta’nın Eğirdir ilçesinde afetzede çocuklar balonları gökyüzüne salarak, tek katlı evlerinin olmasını ve bir daha deprem yaşanmamasını diledi.

Isparta'da depremzede çocuklar dilek diledi; balonları gökyüzüne bıraktı

Isparta’nın Eğirdir ilçesinde afetzede çocuklara yönelik etkinlikler düzenlenerek, depremin yaraları sarılmaya çalışıldı. Balonları gökyüzüne salan çocuklar, tek katlı evlerinin olmasını ve bir daha deprem yaşanmamasını diledi.
Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından aileleriyle birlikte Eğirdir’e gelen depremzede çocuklar için Eğirdir Sosyal Hizmetler İlçe Müdürlüğü görevlileri tarafından tanışma, sosyal destek ve motivasyon etkinlikleri düzenlendi. Eğirdir Kaymakamlığı ve hayırseverlerin katkısıyla Eğirdir Huzurevi Müdürlüğü Spor Salonu'nda düzenlenen programda drama oyunları sergilendi, müzikli dramatizasyon çalışmaları, pasta ikramı ve sinema gösterimi yapıldı. Çocuklara diş macunu ve diş fırçası hediye edildi. 47 depremzede öğrenci, oyunlar oynayarak farklı bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadı.

"Amacımız çocukların moral ve motivasyonunu artırmak"

Eğirdir Sosyal Hizmetler İlçe Müdürü Jale Gözübenli, “İlçemize gelen depremzede ailelerin eğitim alan çocuklarını Sosyal Hizmetler Müdürlüğü olarak buraya davet ettik. Amacımız çocukların birbirleriyle kaynaşması, moral ve motivasyonu arttırmak. Yapmış olduğumuz ev ziyaretlerinde çocukların bu olaydan çok etkilendiği fark edildi. Büyük bir felaketin ardından evlerde yaşanan şokların atlatabilmesi için bu tür psikososyal çalışmalarımız devam edecek. Bugün burada psikososyal destek amaçlı tanışma oyunları, drama oyunları ve hareketli danslar yaptık. İnşallah bu çalışmalarımız devam edecek” dedi.
Kaymakam Adem Çelik ve diğer katılımcılar, depremzede öğrenciler ile birlikte üzerinde “Hoşgeldiniz” yazan yaş pastayı kestiler.

Dilek balonları gökyüzüne bırakıldı

Etkinlikte gökyüzüne balonlar salan çocuklar, tek katlı evlerinin olmasını ve bir daha deprem yaşanmamasını diledi. Program “Bir Başkadır Benim Memleketim” isimli şarkının hep birlikte söylenilmesi ile sona erdi.
Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik, Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Savran, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Armutoğlu, Eğirdir Sosyal Hizmetler İlçe Müdürü Jale Gözübenli, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Nurgül Türker, Eğirdir Huzurevi Müdürü Kadriye Kocaoğlu'nun katıldığı programa İlçe Sağlık Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Eğirdir Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü personelleri de katkı sağladılar.

Isparta'da depremzede çocuklar dilek diledi; balonları gökyüzüne bıraktıIsparta'da depremzede çocuklar dilek diledi; balonları gökyüzüne bıraktıIsparta'da depremzede çocuklar dilek diledi; balonları gökyüzüne bıraktıIsparta'da depremzede çocuklar dilek diledi; balonları gökyüzüne bıraktıIsparta'da depremzede çocuklar dilek diledi; balonları gökyüzüne bıraktıIsparta'da depremzede çocuklar dilek diledi; balonları gökyüzüne bıraktı

İHA İHA
İhlas Haber Ajansı
Bu haber İHA tarafından hazırlanmış olup habere Habernnc.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İHA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İHA kurumudur.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, ihmalleri tek tek sayarak sordu
Bölgesel

İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, ihmalleri tek tek sayarak sordu

Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur, TBMM Genel Kurulu’nda İYİ Parti’nin “6 Şubat depremlerinde Hatay’daki hastanelerin yıkılmasına neden olan ihmallerin görüşülmesi ve sorumluların tespit edilmesi” amacıyla sunulan önerge için söz aldı.

Aylin Cesur, 3600 ek göstergeden yararlanamayanları meclise taşıdı
Bölgesel

Aylin Cesur, 3600 ek göstergeden yararlanamayanları meclise taşıdı

3600 ek göstergeden yararlanamayanları meclise taşıyan İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, '3600 verilmeyen memurların suçu ne?' sorusunu yöneltti.

Depremde liseli kardeşlerin yürekleri ısıtan hareketleri
Bölgesel

Depremde liseli kardeşlerin yürekleri ısıtan hareketleri

Depreme Antakya'da yakalanan liseli 2 kardeş, yıkılmak üzere olan binadan kaçarken evinden çıkamayan komşularına yardım istesin diye verdikleri telefonlarına 40 gün sonra Isparta’da ulaştı.

Isparta'da Türk Okçuluğu geleneği yaşatılıyor
Spor

Isparta'da Türk Okçuluğu geleneği yaşatılıyor

Isparta’da Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan Geleneksel Türk okçuluğu kurslarında birçok öğrenci yetiştirilerek, kültürel miras olarak görülen ata sporu devam ettirilmeye çalışılıyor.

Isparta 32 Spor, Düzcespor'u 3-2 yendi
Spor

Isparta 32 Spor, Düzcespor'u 3-2 yendi

Isparta 32 Spor, Türkiye 2. Futbol Ligi Beyaz Grup’ta karşı karşıya geldiği Düzce Cam Düzcespor’u 3-2 yenerek galip geldi.

Isparta'da 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümü
Bölgesel

Isparta'da 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümü

Isparta’da 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümü, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualarla anıldı