Isparta

Isparta 'da İntihar dediler, cinayet çıktı!

Ispartada göğsündeki tabanca yarasıyla götürüldüğü hastanede hayatını kaybeden Mehmet Çetin Akayın (30) intihar ettiğini öne süren 6sı tutuklu, 7 sanık, duruşmada ifadelerini değiştirdi

Isparta 'da İntihar dediler, cinayet çıktı!

İntihar dediler, cinayet çıktı!

Ispartada göğsündeki tabanca yarasıyla götürüldüğü hastanede hayatını kaybeden Mehmet Çetin Akayın (30) intihar ettiğini öne süren 6sı tutuklu, 7 sanık, duruşmada ifadelerini değiştirdi. Sanıklar, Emrah Özün elindeki tabancanın kazayla ateş almasıyla Akayın hayatını kaybettiğini, cezaevine girme korkusuyla "intihar etti" diye ifade verdiklerini söyledi.

Olay, 21 Ocakta Bahçelievler Mahallesindeki şehirlerarası otobüs terminalinin arkasındaki 108. Caddede meydana geldi. Saat 19.00 sıralarında Mehmet Çetin Akay, göğsünden tabancayla vurulmuş halde ilçedeki özel hastaneye götürüldü. Akay, müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Polis yapılan araştırma sonrası 7 şüpheliyi gözaltına aldı. Şüpheliler Ali Öz, Emrah Öz, Ramazan Gürdal, Mehmet Ali Gürdal, Berkant Ak ve Abdurrahman Tilki, ifadelerinin ardından sevk edildikleri hakimlikçe tutuklandı. O.K. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı. Şüpheliler hakkında Isparta 2. Ağır Ceza Mahkemesinde dava açıldı.Davanın dün görülen duruşmasında tutuklu sanıklar ile tutuksuz yargılanan O.K., hakim karşısına çıktı. Tutuklu sanıkların SEGBİS aracılığıyla savunmaları dinlendi. Sanık yakınları ve Mehmet Çetin Akayın annesi ile 3 kız kardeşi, müdahil olarak duruşmaya katıldı. İştirak halinde cinayet işleme ve suç delillerini yok etme suçlarından haklarında ağırlaştırılmış ömür boyu ve 20 yıl hapis cezası istenen sanıklar, sulh ceza hakimliğinde verdikleri ifadeyi değiştirmek istediklerini söyledi. Sulh ceza hakimliğinde Mehmet Çetin Akayın intihar ettiğini anlatan sanıklar, duruşmada Emrah Özün elindeki silahın kazara ateş almasıyla Akayın vurulduğunu söyledi.

"YAŞATMAK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPTIK"

Duruşmada savunmasını yapan Abdurrahman Tilki, "Otogardaki iş yerinde oturduğumuz esnada Emrah elindeki silahı yukarı aşağı salladı. Bu sırada tabanca bir anda patladı. Karşısında oturan Mehmet Çetin Akay, yan tarafa devrildi. Boynuna yakın bölgede yarasını görünce vurulduğunu anladık. Panikle ne yapacağımızı bilemedik. Büronun arkasındaki camdan sarkıtarak araçla hastaneye götürdük. Hastaneye 7-8 dakikada ulaştık ve yaşıyordu. Bir süre sonra öldüğü haberini aldık. Ali Öz, Bu iş kazayla oldu, intihar etti dersek tutuklanmayız dedi. Biz de cezaevine girme endişesiyle o an bu fikri kabul ettik. Vicdanımız rahat değil. Burada verdiğimiz ifadelerin geçerli olmasını talep ediyoruz" dedi.


"AMACIM KARDEŞİMİ KORUMAKTI"
Tutuklu sanıklardan Ali Öz, şunları söyledi:

"Olay tamamen kazayla oldu. Hastaneye yetiştirmek için elimizden gelen çabayı gösterdik. Hastane önünde beklerken bir hasta bakıcı yanıma geldi, Abi intihar mı etti? sözü üzerine bu fikir aklıma geldi. Arkadaşlara da ifadelerini bu yönde vermelerini istedim. Tek amacım kardeşim Emrahı korumaktı. Dördüz bebekleriyle 7 çocuğu var. Hapse girerse zor duruma düşeceklerini düşündüm. Mehmetin yarası omuzunda olunca iyileşeceğini umut etmiştim."

"NEDEN 112Yİ ARAMADINIZ?"
Ali Özün "Yaşatmak için her çabayı gösterdik" sözü üzerine mahkeme başkanı "Neden olay olur olmaz 112yi aramadınız?" diye sordu. Ali Öz, "Ambulans gelinceye kadar vakit kaybetmemek için kendimiz götürelim, diye düşündük. Zaten 8 dakika sonra hastaneye ulaşmıştık" karşılığını verdi.

SİLAHTA PARMAK İZLERİNİ KİM SİLDİ?

Mahkeme başkanı sanıklara, "Silahın üzerinde yapılan incelemede parmak izi bulunamadı. Silahı kim temizledi?" diye sordu. Sanıklar, "Biz temizlemedik" diye cevap verdi. Ali Öz ise "Polis temizlemiş olabilir. Bizimle uğraşanlar vardı" cevabını verdi. Silah elindeyken kazayla ateş aldığını anlatan sanık Emrah Öz ise şöyle konuştu:

"Olayın olduğu gün Mehmet Çetin Akay ile ben, daha önce tanıdığımız Ö.Ç. ile alacak verecek nedeniyle kavga ettik. Akşam yazıhanede otururken Mehmet belindeki silahı çıkararak, Silah bugün patlasaydı adamı vuracaktım dedi. Ben de Silahı ver diyerek, elimi uzattım. Silahı alırken şarjörü çıkarmak için düğmeye bastığımda tabanca ateş aldı. Ne olduğunu anlayamadım. Mehmet yana devrilince şaka yapıyor sandık. Berkant yarasını gösterince vurulduğunu anladık. Silahı da yanıma alarak, yaralı arkadaşı hastaneye götürdük. Amacım polise her şeyi itiraf etmekti. İsteyerek olmuş, kasıtlı bir olay yoktu. İntihar etti yalanı sonradan ortaya çıktı. Vicdanen rahatsızım. Mehmet ile bir husumetim, tartışmam olmadı. Kendisi ile çok samimiydik."

"DEFALARCA TEHDİT ETTİLER"

Duruşmaya müdahil olarak katılan Mehmet Çetin Akayın annesi Yüksel Aydınlı, sanıkların yalan söylediğini, oğlunu planlayarak kasten öldürdüklerini söyledi. Sanıklardan şikayetçi olduğunu belirten Aydınlı, Emrah Öz ile Abdurrahman Tilkinin defalarca eve gelip Oğlunun bize borcu var. Sürekli kaçıyor, telefonlarımıza bakmıyor. Ortaya çıkmazsa bulduğumuz yerde öldürürüz diye tehdit ettiklerini iddia etti. Duruşma dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.  Haberturk

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 1
  BEĞENDİM
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Isparta'da eşini öldüren sanığa müebbet hapis cezası
3. Sayfa

Isparta'da eşini öldüren sanığa müebbet hapis cezası

7 aylık hamile eşini öldüren sanığa müebbet hapis cezası

Cinayeti Afyon'da işledi, Isparta'da yakaladı
3. Sayfa

Cinayeti Afyon'da işledi, Isparta'da yakaladı

Afyonkarahisar’ın Bolvadin ilçesindeki termal bir tesiste gece birlikte kaldığı kadını bıçaklayarak öldüren şüpheli Isparta da yakalandı.

İki aylık hamile eşini öldüren şahıs ikinci kez hakim karşısına çıktı
3. Sayfa

İki aylık hamile eşini öldüren şahıs ikinci kez hakim karşısına çıktı

Isparta'da 2 aylık hamile eşini tabanca ile öldürüp, kayınvalidesini yaraladığı iddiasıyla tutuklu yargılanan şahıs, ikinci kez hakim karşısına çıktı.

61 yaşındaki şahşı inek darbesi değil oğlu öldürmüş
3. Sayfa

61 yaşındaki şahşı inek darbesi değil oğlu öldürmüş

Ahırda cansız bedeni bulunan 61 yaşındaki şahsı, oğlunun av tüfeği ile öldürdüğü ortaya çıktı

Burdurlu Kadını Eşarpla Boğmuştu Vahşetin Cezası Belli Oldu
3. Sayfa

Burdurlu Kadını Eşarpla Boğmuştu Vahşetin Cezası Belli Oldu

Isparta'da karısı Ümmühan Taşpınar'ı vahşice öldüren Ferhat Taşpınar’a ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

Türkiye'de son 9 günde 12 cinayet
3. Sayfa

Türkiye'de son 9 günde 12 cinayet

Son yıllarda cinayet haberleri artmaya devam ediyor