BAĞIMLILIKLARLA MÜCADELE’DE FARKINDA
OLMAK İÇİN, UYANIK OL EĞİRDİR YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI.
Isparta’nın Eğirdir İlçesinde Bağımlılıklarla mücadelede farkında olmak için, uyanık ol EĞİRDİR yürüyüşü gerçekleşti.
Eğirdir Babasultan Kavşağında başlayan yürüyüşe Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik, Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök, daire müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda protokol üyesi ile vatandaşlar katıldı.
Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Eğirdir Meslek Yüksek Okulu Bağımlılık ile Mücadele Koordinatörlüğü öncülüğünde bir araya geldi ve bağımlılıkla mücadeleye dikkat çekmek amacıyla farkındalık yürüyüşü gerçekleştirdi. Isparta Merkez ve 12 ilçenin eş güdümlü olarak yürüyüşü gerçekleştirildi.
Yürüyüş sonrası Kale Meydanında açıklama yapan Eğirdir Meslek Yüksek Okulu Müdürü Mustafa GÖK; ‘Bağımlılık, toplumumuzun önemli bir sorunudur. Madde bağımlılığı, alkol bağımlılığı, teknoloji bağımlılığı gibi çeşitli türleri bulunan bu sorunlar, bireylerin ve ailelerin hayatlarını derinden etkileyebiliyor. Biz, bu sorunların üstesinden gelmek ve toplumumuzu daha sağlıklı bir şekilde inşa etmek istiyoruz.
Bu farkındalık yürüyüşü, bağımlılıkla mücadelede birlikte hareket etmenin önemini vurguluyor. Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Eğirdir Meslek Yüksekokulu öncülüğünde kaymakamımız Adem ÇELİK , Eğirdir belediye başkanı Veli Gök ve ilçe kurum müdürlerimiz ile el ele vererek bağımlılıkla mücadelede birlikte hareket edebileceğimizi gösterdik.
Yürüyüş sırasında broşürler ve bilgilendirme materyalleri ile toplumu bağımlılık konusunda bilinçlendirmeyi amaçladık. Eğitim ve farkındalık, bu mücadeledeki en güçlü silahlarımızdır.
Bu farkındalık yürüyüşüne katılan tüm Eğirdirlilere, kurumlarımıza, Stk larımıza, öğrencilerimize ve basın mensuplarımıza teşekkür ediyoruz. Bağımlılıkla mücadelede birlikte güçlüyüz!’ dedi.
Mersin'de bağımlılıkla mücadele çalışmalarının sürdüğü, bu yılın ilk 6 ayında halk eğitim ve hizmet içi eğitimlerle 8 bin 785 kişiye ulaşıldığı bildirildi.
Dünya Tütünsüz Günü kapsamında düzenlenen “Muhtarımla Birlikte Bağımlılıkla Mücadele” etkinliğinde, tütün endüstrisinin milyonlarca genci hedef almaya devam ettiğine dikkat çekildi.
Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Özgür İnce, “Sigara, akciğer kanseri ve KOAH gibi ölümcül akciğer hastalıklarının başta gelen sebebidir.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde bağımlılıkla mücadelede farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen etkinlikte öğrenciler, afiş ve broşürlerle bilgilendirildi. Detaylar için tıklayın.
Yeşilay'ın bağımlılıkla mücadeleye dikkat çektiği bisiklet turu Düzce'de de yapıldı. Vali Selçuk Aslan, "Düzce çok hoş bir bisiklet şehri" dedi.
Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, tüm kurumlarla birlikte bağımlılıkla mücadeleye devam edeceklerini belirterek, “Bağımlılığa feda edilecek tek bir ferdimiz yok ve bu konudaki mücadelemiz titizlikle sürdürülecek” dedi.
Yorumlar (0)