Isparta

Isparta MHP il başkanı Basri Sönmez istifa etti

Isparta Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)  İl Başkanı Basri Sönmez, görevinden istifa ettiğini sosyal medyada duyurdu.

Isparta MHP il başkanı Basri Sönmez istifa etti


Isparta MHP İl Başkanı Hasan Basri Sönmez, il başkanlığı görevinden milletvekili aday adayı olmak için istifa  kararını sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla duyurdu.

 

 Sönmez sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "Saygıdeğer Genel Başkanımız, Liderimiz Dr Devlet Bahçeli Bey’in takdir ve talimatları ile İl Başkanlığı görevini; Kutlu Davamıza, Teşkilatımıza ve Liderime Sadakatimi şerefle ve ilk günkü heyecan ile yürüttüm. 
Güller ve Göller Diyarı olan Ispartamıza hizmet etme amacı ile 2023 Yılında yapılacak olan Genel Seçimlerde Milletvekili Aday Adayı olmak niyet ve arzusu ile Parti Tüzüğümüzün 94.Maddesine istinaden görevimden ayrılmış bulunmaktayım. 
Lider-Doktrin-Teşkilat Esasına bağlı şekilde Liderimizin ve Teşkilatımızın her daim emrinde Partimize Hizmet etmeye devam edeceğim. 
Saygılarımla" ifadelerini kullandı.

 


  MHP PARTİ TÜZÜĞÜ MADDE 94-

Milletvekili seçimlerinde Partiden aday olmak isteyenler süresi içinde gerekli evrakları ile birlikte yazılı olarak Parti Genel Merkezine müracaat ederler. Yapılan müracaatlar Başkanlık Divanınca, yapılacak araştırma ve inceleme sonucuna göre değerlendirilir. Başkanlık Divanı değerlendirme sonuçları Merkez Yönetim Kurulunda görüşülerek durumları uygun görülenlerin aday yoklamalarına katılmalarına izin verilir.

Aday adaylarıyla ilgili inceleme, araştırma, değerlendirme veya gerek görülmesi halinde görüşme yapmak üzere Genel Merkezde; Genel Başkan tarafından belirlenecek üyelerden oluşan komisyon kurulabilir. Komisyon raporu Başkanlık Divanı değerlendirmesinde dikkate alınır.

İl ve ilçelerin yönetim kurulu başkan ve üyesi olanlardan görev yaptıkları yerden milletvekilliği ve mahalli idareler
seçimlerinde herhangi bir görev için aday adayı olmak isteyenlerin, Merkez Yönetim Kurulu tarafından seçim takvimi de dikkate alınarak belirlenen tarihe kadar görevlerinden istifaları zorunludur. 

 

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Isparta'da 46 yaşındaki kadın ölü bulundu
3. Sayfa

Isparta'da 46 yaşındaki kadın ölü bulundu

Isparta’da kendisinden haber alınamayan 46 yaşındaki kadın, kayınvalidesi tarafından bir inşaat alanında ölü bulundu. İşte detaylar...

Güney Koreli kozmetik üreticileri Isparta’da
İş Dünyası

Güney Koreli kozmetik üreticileri Isparta’da

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB), kozmetik sektöründe faaliyet yürüten Güney Koreli 11 firmanın 14 kişilik heyetini ve 1 basın mensubunu Isparta’da misafir etti. İşte detaylar...

Isparta'da düğünde facia 12 kişi yaralandı
3. Sayfa

Isparta'da düğünde facia 12 kişi yaralandı

Isparta'da gelin alma töreni yapılan düğünde, kız tarafının erkek tarafını karşılamak için çıktığı balkonun çökmesi sonucunda 12 kişi yaralandı. İşte detaylar...

Eğirdir Kocapınar Mesireliği Sezonu Depremzede Çocukları ile Açıldı.
Yaşam

Eğirdir Kocapınar Mesireliği Sezonu Depremzede Çocukları ile Açıldı.

Isparta’nın Eğirdir İlçesinde bulunan tarihi Kocapınar mesireliği sezona muhteşem bir şekilde başladı.

Isparta'da coşkulu seçim kutlaması
Etkinlik

Isparta'da coşkulu seçim kutlaması

Cumhurbaşkanlığı 2'nci tur seçimlerinin ardından yarışı önde götüren Recep Tayyip Erdoğan'ın zaferi Ispartalı vatandaşlar tarafından coşkuyla kutlandı.

Isparta’da çalınan 2 köpek ve 1 kedi ekiplerce bulundu
Bölgesel

Isparta’da çalınan 2 köpek ve 1 kedi ekiplerce bulundu

Isparta’da çalınan 2 köpek ve 1 kedi, HAYDİ ekipleri tarafından bulunarak sahiplerine teslim edildi.