Isparta

Isparta SDÜ Hastanesi Kalite Üst Puanı Artmaya Devam ediyor

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Hastanesi, Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Sağlıkta Kalite Akreditasyon ve Çalışan Hakları Daire Başkanlığı tarafından yapılan Kalite değerlendirmesinden 92 puan alarak son 3 yılda puanını üst düzey kalite seviyesine yükseltti.

Isparta  SDÜ Hastanesi Kalite Üst Puanı Artmaya Devam ediyor

2019 yılında yapılan değerlendirmede 85 olan puanını, Covid-19 pandemisinin dünyaya, ülkemize ve hastanelere yaşattığı farklı süreçlere rağmen, 92’ye çıkararak 3. Basamak hastane statüsünde olan hastaneler içerisinde üst düzey kalite seviyesine ulaştı. 

Bu konuda açıklamalarda bulunan Isparta  SDÜ Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Rasih Yazkan, “SDÜ Hastanesi 3 yıldır kalite anlayışını her birime aşılama, benimsetme, inandırma, bu kavramı alanlara yansıtma ve bu şekilde sürdürme anlayışı ile yönetildi. Kalite kavramı her birime her daim sahada kalarak ve inanarak benimsetildi, ulaşılan bu üst düzey kalite puanı Covid-19 pandemisinin sağlık hizmeti alanlarında oluşturduğu farklı süreçlere rağmen elde edildi. Ayrıca SDÜ Hastanesi Covid-19 pandemi sürecinde de üzerine düşen her türlü sorumluluğu hiç tereddüt etmeden sürecin her aşamasında görev alarak yerine getirmiştir. 

3. basamak hastaneler çok büyük organizasyonlardır, SDÜ Hastanesinin 3. Basamak hastaneler arasında bu üst düzey kalite puanına ulaşması çok önemlidir. Bu başarıya hastanemizde sürece inanan tüm personelimizin, kalite biriminizin ve tüm idari personelimizin muhteşem sinerji ve gayreti imza attı. Hastanemizin tüm alanlarını bu süreç içerisinde ayrıntılı olarak geliştirmeye çalıştık ve kalite değerlendirme sürecinde bu çalışmalar Sağlıkta Kalite Standartlarında üst düzey olarak tescillendi, artık omuzlarımızda yeni bir sorumluluk var, o da bu kalite seviyesini, sürdürülebilir, başarı ile korumak ve daha da yükseltmek. Hastanemize yeni cihazlar, yeni birimler, alanlar ve merkezler kazandırmanın heyecanı ve gayreti içerisindeyiz. Bu gayret çok kıymetli Isparta, bölge ve tüm haklımız içindir. Tüm haklımıza ve mesai arkadaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

Yorumlar

Ali İhsan Bekar

21.12.2022 / 2 ay önce

Bana göre sürekli olarak gittiğim bu hastanenin kalite puanı önceki yıllara göre düşük olması lazım.

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Isparta SDÜ ilk  Ameliyatsız Kalp Kapağı Değiştirilmesi İşlemini  Gerçekleştirdi
Sağlık

Isparta SDÜ ilk Ameliyatsız Kalp Kapağı Değiştirilmesi İşlemini Gerçekleştirdi

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Hastanesi Kardiyoloji Anabilim Dalı tarafından Isparta’da ilk kez Transcatheter Aortic Valve Implantation- TAVI (kasıktan girilerek kalp kapağının ameliyatsız değiştirilmesi) işlemi gerçekleştirildi.

Isparta 32 Spor, Düzcespor'u 3-2 yendi
Spor

Isparta 32 Spor, Düzcespor'u 3-2 yendi

Isparta 32 Spor, Türkiye 2. Futbol Ligi Beyaz Grup’ta karşı karşıya geldiği Düzce Cam Düzcespor’u 3-2 yenerek galip geldi.

Isparta'da 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümü
Bölgesel

Isparta'da 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümü

Isparta’da 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümü, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualarla anıldı

Isparta'da kavgada kan aktı; 1 yaralı
3. Sayfa

Isparta'da kavgada kan aktı; 1 yaralı

Isparta’da aralarında husumet bulunan iki kişi arasında kavga çıktı. Kanlı kavgada bir kişi yaralandı.

İlham ve cesaret veren bir büyük zaferdir
Bölgesel

İlham ve cesaret veren bir büyük zaferdir

İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur 18 Mart Çanakkale Zaferi dolayısıyla yazılı mesaj yayımladı.

Siyasi Liderlere Bağlılıkları Düşük Olsa da Gençlerin %70’i Aday Bazlı Tercih Yapacak! 
Bölgesel

Siyasi Liderlere Bağlılıkları Düşük Olsa da Gençlerin %70’i Aday Bazlı Tercih Yapacak! 

Isparta'da yapılan doktora çalışmasında “Z Kuşağı” olarak isimlendirilen yeni neslin siyasete ilgi düzeyi ve oy verme davranışlarında liderin etkisi araştırıldı. İşte detaylar...