Şişli’de yolda yürüyen bir kişinin telefonunu çalan motosikletli kapkaççılar önce güvenlik kamerasına, sonra polise yakalandı.
Olay, Şişli’de 6 Temmuz saat 21.30’da meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, yolda yürüyen N.B.Ö.’nün elinde tuttuğu telefon, yanına motosikletle yaklaşan iki kişi tarafından çalındı. Şoke olan yaya, bir süre hırsızları kovaladı. Kapkaççılar kaçarken, mağdur ise polise giderek şikayetçi oldu. Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri şüphelilerin güvenlik kamerası tarafından görüntülendiği tespit etti. Görüntülere, kaçan motosikletli iki şahıs ve onları yakalamaya çalışan mağdurun yansıdığı görüldü. Şüpheliler Oktay E.B. (20) ile Hakkı G.Y.(35) polis ekipleri tarafından düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Oktay E.B.’nin daha önceden 38 suç kaydı, Hakkı G.Y.’nin ise 12 suç kaydı olduğu belirlendi. Asayiş Şube Müdürlüğündeki işlemleri tamamlanan şüpheliler tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Afyonkarahisar ve Isparta'da evlerden hırsızlık yaptığı tespit edilen 4 şüpheli, Burdur'da yakalandı. Şüphelilerden biri tutuklanırken, diğerleri adli kontrol altında.
Bir kafenin tuvaletinde unuttuğu telefonunu iki kişiye çaldırdı. Olayla ilgili konuşan Nazlıcan Çakır "kendi emeğimle çalışıp aldım görüyorsan geri getir" dedi.
Minibüse binen bir kadın diğer yolcuya minibüs parasını uzattı. Daha sonra "paramı çaldınız" diyerek yolcu kadına suçlamalarda bulundu.
Burdur Karamanlı'da işyerinden dizüstü bilgisayar çalan şüpheli, polis ekipleri tarafından suç unsuru ile birlikte yakalandı ve tutuklandı. Detaylar için tıklayın!
Muğla'nın Menteşe ilçesinde bir evin bahçesinden motor çalan hırsızlar, motoru yaktıktan sonra başka bir mahallede bulunan gölete attılar.
Afyonkarahisar Dinar'da yaşanan bir ev hırsızlığının şüphelileri Burdur'da yakalandı. Yakalanan şüphelilerin hamile olduğu ve Isparta, Burdur, Eskişehir, Polatlı, Bursa, İstanbul gibi illerde çok sayıda hırsızlık olayından sabıkaları olduğu ortaya çıktı.
Yorumlar (0)