İstanbul

İstanbul’da olumsuz hava şartları insanları etkiledi

İstanbul’da sabah saatlerinden itibaren etkili olan yağış nedeniyle bazı iş yerlerini su basarken yollar da göle döndü. Devamı haberimizde..

İstanbul’da olumsuz hava şartları insanları etkiledi

İstanbul’da sabah saatlerinden itibaren etkili olan yağış nedeniyle bazı iş yerlerini su basarken yollar da göle döndü. Maddi hasarlı kazalar meydana gelirken yağış nedeniyle vatandaşlar da olumsuz etkilendi.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün ve Valiliğin uyarılarının ardından İstanbul’da sağanak yağış sabahın erken saatlerinden itibaren etkili olmaya başladı. Sağanak şekilde devam eden yağmur yer yer vatandaşları olumsuz etkiledi. Küçükçekmece’de yağış nedeniyle bazı iş yerlerini su basarken yollar göle döndü. Yağış nedeniyle sürücülerin kontrolü kaybetmesiyle birçok noktada maddi ve yaralanmalı trafik kazası meydana geldi. Göle dönen yolda yaya ve sürücüler ilerlemekte zorluk çekti. Yağmurdan korunmak isteyen bir kadın ise kartonu kafasına geçirdiği görüldü. E-5 Yenibosna’da da yağıştan korunmak isteyen vatandaşlar duraklara sığınırken Ayamama Deresi’nde su seviyesinin yükseldiği görüldü.Su basan iş yerini kovalarla boşalttı

 


Küçükçekmece Kanarya Mahallesi’nde iş yeri su altında kalan kadın, kovalarla suyu boşalttığı görüldü. Mahalledeki İstasyon Caddesi’nin her yağışta su altında kaldığını belirten esnaf, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresine (İSKİ) tepki gösterdi. Bir saatlik yağışta iş yerinin su altında kaldığını belirten Selim Arı, “Burada bir saat içinde yağmur bastı, dükkanı su bastı. Oy zamanı kapı kapı dolaşıyor hepsi, anlatmaya gerek yok. Dükkan su altında kalıyor. Her yağmurda bu oluyor. İSKİ’yi aradık gelen yok, giden yok” dedi."Göl ayağımıza geldi, cadde dere oldu"


Yolun neredeyse göl ile birleşeceğini belirten esnaf Sadık Karaca, “Kanarya Gölümüz yüz metre ilerde ama artık göl ile birleştik. Gölümüz ayağımıza geldi, her yağmurda gölü birlikte yaşıyoruz. Artık Kanarya’nın su sorunu yoktur, kanal sorunu vardır. Bu sorunların yetkililere duyurulmasını acilen arz ediyorum. 20 yıldır Kanarya’dayım, aynı hizmeti istiyorum. Sabahtan beri insanlar çok mağdur, kaldırımda gitse hepsi su, yoldan gitse zaten dere, yol dere olmuş, bunun akabinde herhangi bir çalışma, daha iyileştirme, daha da teknik bir şey yapılmıyor. Bunun acilen yapılması gerekiyor. Arkadaşlar birkaç yeri aradı, İSKİ’yi aradı, Büyükşehir’i aradı ama gelen giden olmadı” şeklinde konuştu.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Başkan Alagöz onları unutmadı! Anlamlı günde yemekte buluştu
Etkinlik

Başkan Alagöz onları unutmadı! Anlamlı günde yemekte buluştu

Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla ilçedeki engelli vatandaşları ve aileleri için bir kaynaşma yemeği düzenledi.

Hayvanat bahçesi ziyaretçileri hayran bırakıyor
Bölgesel

Hayvanat bahçesi ziyaretçileri hayran bırakıyor

Gölhisar Millet Bahçesi'ndeki hayvanat bahçesi, çocuklu ailelerden büyük ilgi görüyor. Doğal güzelliği ve zengin tür çeşitliliği ile ziyaretçilerini hayran bırakıyor.

Tefenni Halkının kışın yol konforu sağlanıyor
Yerel Yönetim

Tefenni Halkının kışın yol konforu sağlanıyor

Tefenni Belediyesi, ilçe genelindeki sıcak asfalt çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Fatih Mahallesi Çevre Yolu altındaki caddelerde ve doğalgaz kazısı yapılan yollarda asfaltlama ve yama çalışmaları yapılıyor.

Güçlendirme başvuruları belediye sayfasından gösterilecek
Bölgesel

Güçlendirme başvuruları belediye sayfasından gösterilecek

6 Şubat depremlerinde hasar alan ve orta hasarlı statüsünde değerlendirilen yapılar için güçlendirme başvurusunda bulunan vatandaşlar, Adıyaman Belediyesi’nin yapmış olduğu web sitesi üzerinden başvuru takibini yapabilecek.

Düzce’de Hız Kontrolünde Yakalanan Sürücülere 44 Bin 162 Lira Cezai İşlem
3. Sayfa

Düzce’de Hız Kontrolünde Yakalanan Sürücülere 44 Bin 162 Lira Cezai İşlem

Düzce’de polis ekiplerince hız sınırına uymayan sürücüler için yapılan radar uygulamasında 44 bin 162 lira cezai işlem uygulandı.

Dil ve konuşma terapisi merkezine yoğun ilgi
Yaşam

Dil ve konuşma terapisi merkezine yoğun ilgi

Tepebaşı Belediyesi Dil ve Konuşma Terapisi Merkezi, Melih Savaş Yaşam Köyü’nde çalışmalarına devam ediyor.