İYİ Parti Burdur İl Başkanı Namık Kemal Özkan, Çavdır belediye başkan adayı olarak Engin Akın'ı açıkladı. Akın, Çavdır'ın sorunlarını çözmek için çalışacağını söyledi.
İYİ Parti'den Çavdır'a Engin Akın
İYİ Parti Burdur İl Başkanı Namık Kemal Özkan, Çavdır Belediye Başkan adayı olarak Engin Akın'ı açıkladı.
Özkan, düzenlediği basın toplantısında, "31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler yaklaştıkça siyasi partilerde belediye başkan adaylarını tanıtma çalışmaları hız kazandı. Biz de İYİ Parti Burdur İl Başkanlığı olarak, Çavdır Belediye Başkan adayımızı kamuoyuna duyurmak istiyoruz. Engin Akın, Çavdır ilçemizin yetiştirdiği değerli bir hemşehrimizdir. Uzun yıllardır Çavdır'da esnaflık yapmaktadır. Çavdır'ın sorunlarıyla yakından ilgilenmektedir. Engin Akın'ın Çavdır belediye başkanı olması halinde, Çavdır'ımızda önemli değişimler ve gelişmeler yaşanacağına inanıyoruz. Engin Akın'ı Çavdır belediye başkanlığı için aday gösteriyoruz." dedi.
Engin Akın ise, "İYİ Parti'nin Çavdır Belediye Başkan adayı olarak gösterilmekten büyük onur duyuyorum. Çavdır'ımızı daha yaşanabilir bir yer yapmak için çalışacağım. Çavdır'ımızın sorunlarını çözmek için elimden geleni yapacağım. Çavdır halkının desteğini bekliyorum." diye konuştu.
2023 Genel seçimlerinde CHP ile Düzce'de ortak girilen seçimde İYİ Parti'nin adayı olarak 2. sırada yer alan ve meclise giremeyen milletvekili adayı Aslıhan Akbal Tüysüz, İYİ Parti'den istifa ettiğini açıkladı.
27. Dönem İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla partisinden istifa ettiğini açıkladı.
İyi Parti Antalya Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Aykut Kaya partisinden istifa etti.
İYİ Parti Trabzon teşkilatında istifa depremi sürerken, son olarak İYİ Parti Yomra İlçe Başkanlığı’nda yaşanan istifalar nedeniyle ilçe yönetimi de düştü.
TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, anayasa çalışmaları çerçevesinde İYİ Parti’yi ziyaret etti.
İYİ Parti Trabzon İl Başkanlığı’nda yaşanan istifalar nedeniyle il yönetimi düştü.
Yorumlar (0)