2024 Yerel seçimlerine doğru gidilirken, Isparta siyasetinde hareketlilik başlıyor. İYİ Parti İl Başkanı Hasan Büyükçam, Isparta Belediye Başkan Aday Adayı olmak için görevinden istifa etti.
Isparta Belediye Başkan Aday Adayı Büyükçam, “Kuruluşundan beri gururla hizmet ettiğim partimde, 3 yıl Kurucu Merkez İlçe Başkanlığı akabinde, 3 yıla yakın süredir İYİ Parti İl Başkanlığı görevini yürütmekteyim. Doğup büyüdüğüm ve aşığı olduğum Isparta’ya daha fazla katkıda bulunmak amacıyla yeni bir başlangıcın ilk adımı atmanın heyecanı içerisindeyim.
Partimizin temel prensiplerine ve hedeflerine olan inancımı koruyarak, İYİ Parti’nin demokratik değerlerini, şeffaflığı ve adalet anlayışını benimseyerek, Isparta’da yaşayan her kesimin sorunlarına çözüm bulmada daha aktif bir rol üstlenmek, Isparta’ya hak ettiği vizyonu katmak, kronikleşen sorunlarına çözüm olmak ve şehrimizi daha yaşanabilir bir kent haline getirmek amacıyla bu adımı atıyorum.
20 Yılı aşkın süredir milli ekonomiden hak ettiği payı alamayan, sorunları görmezden gelinen, Turizm, Konutlaşma, Sanayi, Ulaşım, Altyapı vb. pek çok konuda 21. Yüzyıl’ın gerçeklerinden çok uzak kalan bu kadim şehre yeni bir başlangıç, yeni bir anlayış gerekli. Bu değişimi ve yeni bir başlangıcı tüm Ispartalı hemşerilerimizle birlikte başlatacak kararlılık içerisindeyiz.
Partiye hizmet etme şansı bulduğum 6 yılı aşkın süredir desteklerinizi hep yanımda hissettim bu nedenle hepinize ayrı ayrı minnettar olduğumu bir kez daha belirtmek isterim. Hemşerilerimize daha fazla hizmet verebilmek, şehrimizi ileriye taşımak, bu şehre olan borcumuzu yerine getirebilmek, çocuklarımıza İYİ bir gelecek ve yaşanılabilir bir Isparta bırakmak için büyük bir kararlılıkla, hep birlikte çalışacağız. Bu muasır medeniyetler seviyesini bize hedef koyan Atamıza borcumuz, gelecek kuşaklara karşı sorumluluğumuzdur.
Bu duygu ve düşüncelerle, Belediye Başkanlığına Aday Adaylığı başvurusunda bulunmak üzere İYİ Parti İl Başkanlığı görevimden istifa ettiğime dair dilekçemi il yönetim kurulumuza sunduğumu tüm Isparta Kamuoyu ile paylaşıyorum” dedi
2023 Genel seçimlerinde CHP ile Düzce'de ortak girilen seçimde İYİ Parti'nin adayı olarak 2. sırada yer alan ve meclise giremeyen milletvekili adayı Aslıhan Akbal Tüysüz, İYİ Parti'den istifa ettiğini açıkladı.
27. Dönem İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla partisinden istifa ettiğini açıkladı.
İyi Parti Antalya Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Aykut Kaya partisinden istifa etti.
İYİ Parti Trabzon teşkilatında istifa depremi sürerken, son olarak İYİ Parti Yomra İlçe Başkanlığı’nda yaşanan istifalar nedeniyle ilçe yönetimi de düştü.
TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, anayasa çalışmaları çerçevesinde İYİ Parti’yi ziyaret etti.
İYİ Parti Trabzon İl Başkanlığı’nda yaşanan istifalar nedeniyle il yönetimi düştü.
Yorumlar (0)