AK Parti'ye katılımlar devam ediyor.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İyi Parti’ye yaptığı "milli ve yerli duruş sergilemek üzere konumunu yeniden gözden geçirme" çağrısı karşılık veren Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, AK Parti saflarına katıldı.
İyi Parti'nin yönetimindeki en büyük belediye olan Aydın'ın Nazilli ilçesinin belediye başkanı Kürşat Engin Özcan'ın bugün AK Parti grup toplantısında partiye katıldığı açıklandı.
"Sürprizimiz var" diyerek denilerek sahneye davet edilen, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın rozeti takmasıyla AK Parti'ye katıldı.
Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, yaptığı konuşmada şunları söyledi:
"Bugün burada olmaktan çok büyük mutluluk duyuyorum. Ama Düzce'de meydana gelen deprem nedeniyle büyük Türk milletine geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Askerimiz, bu aziz milletin toprağı için seferdedir. Allah ayağını taşa değdirmesin, her zaman yanlarında olsun. Tüm dünya ve dolayısıyla ülkemiz ciddi bir sıkıntı, zor bir dönemden geçmektedir. Bu zorlu dönem içerisinde Sayın Cumhurbaşkanımız'ın yaptığı milli birlik beraberlik davetine icabet etmemek olmazdı. Kendisine çok çok teşekkür ediyorum. Hüsnü kabullerinizden dolayı bu büyük aileye minnettarım. Memlekete ve millete hizmet etmek için her zaman emrinizdeyim."
CHP Aydın İl Başkan Yardımcısı Mustafa Ertekin ile Nazilli Belediye Meclis Üyesi Ali Gölgesiz de AK Parti saflarına katıldı.
Milliyetçi Hareket Partisi Nazilli İlçe Başkanlığı görevinden ayrılarak, Nazilli İyi Parti teşkilatını kuran isim olarak bilinen Başkan Kürşat Engin Özcan, 31 Mart 2019 seçimlerinde Nazilli Belediye Başkanı seçilmişti.
AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen, Özcan'ın kendi partilerine katılacağı yönündeki haberler üzerine “Hayırlısı olur inşallah" demişti.
MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, konuya ilişkin şunları söylemişti:
“Öncelikle hayırlı uğurlu olsun. Daha önce sormuştum. Kendisi 'size nasıl teklif geliyorsa bize de geliyor' demişti. Türkiye açısından hayırlı oldu. Beraber çalıştık. Siyaseten de çok destek olduk. Hayırlı olsun demek lazım."
Optimar Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir, "Bugün İyi parti Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan AK Parti’ye katılacak. Seçime kısa süre kala muhalefetteki bir partinin belediye başkanı iktidar partisine geçiyorsa bu durum aynı zamanda muhalefet tarafının iktidar olma umudunun zayıfladığını da gösterir." dedi.
haber7
Yeni yılın sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini temenni eden Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, zorlu bir yılı geride bırakarak umut dolu bir gelecek için çalıştıklarını dile getirdi.
LGS Türkiye birincilerine Başkan Özcan’dan ödül
Aydın’ın Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın içinde bulunduğu araç, Afyonkarahisar’da kaza yaptı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile ikili görüşme gerçekleştirdi.
Erdoğan'ın NATO zirvesinde yaptığı açıklamalar, dünya medyasında geniş yer buldu, özellikle Ukrayna ve Gazze konusundaki tutumu dikkat çekti. Detaylar haberimizde...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart seçimlerinin ardından AK Parti'de değişim sürecini başlattı. Zonguldak, Kastamonu, Osmaniye, Adıyaman, Gaziantep, Erzincan ve Afyonkarahisar il başkanları değiştirildi.
Yorumlar (0)