Burdur

Jandarmanın 185. yaşı coşkuyla kutlandı! Burdur'da gösteriler büyük ilgi gördü

Burdur'da Jandarma Genel Komutanlığı'nın kuruluşunun 185'inci yıl dönümü Cumhuriyet Meydanı'nda törenlerle kutlandı. Tüfekli hareketler ve halk oyunu gösterileri büyük ilgi gördü. Detaylar için tıklayın.

Jandarmanın 185. yaşı coşkuyla kutlandı! Burdur'da gösteriler büyük ilgi gördü

Jandarma Genel Komutanlığı'nın kuruluşunun 185'inci yıl dönümü etkinlikleri Burdur'da coşku ile kutlandı. Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanlığı timinin tüfekli hareketler gösterisi ve halk oyunu büyük ilgi gördü.

Burdur'da Jandarma Genel Komutanlığının kuruluşunun 185. yılı dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı'nda tören düzenlendi. Çelenk sunumu ile başlayan tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile devam etti. Program devamında tarihçe ve kutlama mesajları okundu. Daha sonra İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Güder, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştirdi.

Jandarma Genel Komutanlığı personelinin milletimizin teveccühüne layık olmak için azim ve kararlılıkla çalıştığını belirten İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Güder konuşmasında; "Bugün, mensubu olmaktan gurur duyduğumuz Jandarma Teşkilatının Kuruluşunun 185. yıl dönümünü gururla kutlamanın onur, mutluluk ve heyecanı içindeyiz. Başarılarla dolu 185 yıllık köklü bir tarihe sahip olan Jandarma Genel Komutanlığı, kuruluşundan bugüne kadar yüce milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olmuş, Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle ulusumuzun her zaman takdirini kazanmıştır.” dedi.

Konuşmaların ardından şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Jandarma Albay Mustafa Güder tarafından verildi. Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanlığı tarafından Tüfekli hareketler ve halk oyunları gösterilerinin ardından Cumhuriyet Meydanı'nda ki program sona erdi.

Daha sonra Burdur Şehitliği'ne geçen protokol üyeleri ve Jandarma personeli tarafından şehitlik ziyareti gerçekleştirildi. Şehit kabirlerine karanfil bırakılmasının ardından Yasin-i Şerif okunması ve duralar edilmesinin ardından sona erdi.

Jandarma'nın kuruluşunun 185'inci yıl etkinlikleri Atatürk Caddesi'nde motorlu ve yaya jandarma ekiplerinin kortej geçişi ile son bulacak

Jandarmanın 185. yaşı coşkuyla kutlandı! Burdur'da gösteriler büyük ilgi gördüJandarmanın 185. yaşı coşkuyla kutlandı! Burdur'da gösteriler büyük ilgi gördüJandarmanın 185. yaşı coşkuyla kutlandı! Burdur'da gösteriler büyük ilgi gördüJandarmanın 185. yaşı coşkuyla kutlandı! Burdur'da gösteriler büyük ilgi gördüJandarmanın 185. yaşı coşkuyla kutlandı! Burdur'da gösteriler büyük ilgi gördüJandarmanın 185. yaşı coşkuyla kutlandı! Burdur'da gösteriler büyük ilgi gördüJandarmanın 185. yaşı coşkuyla kutlandı! Burdur'da gösteriler büyük ilgi gördüJandarmanın 185. yaşı coşkuyla kutlandı! Burdur'da gösteriler büyük ilgi gördüJandarmanın 185. yaşı coşkuyla kutlandı! Burdur'da gösteriler büyük ilgi gördüJandarmanın 185. yaşı coşkuyla kutlandı! Burdur'da gösteriler büyük ilgi gördüJandarmanın 185. yaşı coşkuyla kutlandı! Burdur'da gösteriler büyük ilgi gördüJandarmanın 185. yaşı coşkuyla kutlandı! Burdur'da gösteriler büyük ilgi gördüJandarmanın 185. yaşı coşkuyla kutlandı! Burdur'da gösteriler büyük ilgi gördüJandarmanın 185. yaşı coşkuyla kutlandı! Burdur'da gösteriler büyük ilgi gördüJandarmanın 185. yaşı coşkuyla kutlandı! Burdur'da gösteriler büyük ilgi gördüJandarmanın 185. yaşı coşkuyla kutlandı! Burdur'da gösteriler büyük ilgi gördüJandarmanın 185. yaşı coşkuyla kutlandı! Burdur'da gösteriler büyük ilgi gördüJandarmanın 185. yaşı coşkuyla kutlandı! Burdur'da gösteriler büyük ilgi gördüJandarmanın 185. yaşı coşkuyla kutlandı! Burdur'da gösteriler büyük ilgi gördüJandarmanın 185. yaşı coşkuyla kutlandı! Burdur'da gösteriler büyük ilgi gördüJandarmanın 185. yaşı coşkuyla kutlandı! Burdur'da gösteriler büyük ilgi gördüJandarmanın 185. yaşı coşkuyla kutlandı! Burdur'da gösteriler büyük ilgi gördüJandarmanın 185. yaşı coşkuyla kutlandı! Burdur'da gösteriler büyük ilgi gördüJandarmanın 185. yaşı coşkuyla kutlandı! Burdur'da gösteriler büyük ilgi gördüJandarmanın 185. yaşı coşkuyla kutlandı! Burdur'da gösteriler büyük ilgi gördüJandarmanın 185. yaşı coşkuyla kutlandı! Burdur'da gösteriler büyük ilgi gördüJandarmanın 185. yaşı coşkuyla kutlandı! Burdur'da gösteriler büyük ilgi gördü

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 2
  SEVDİM
 • 1
  BEĞENDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Niğde Valiliği’nden açıklama; 55 şahıs yakalandı
3. Sayfa

Niğde Valiliği’nden açıklama; 55 şahıs yakalandı

Niğde Valiliği’nden yapılan açıklamada Niğde genelinde arama kaydı bulunan 55 şahsın yakalandığı bildirildi.

Jandarmadan bilgilendirme çalışması
Bölgesel

Jandarmadan bilgilendirme çalışması

Aydın'ın Kuyucak ilçesinde jandarma ekipleri vatandaşları çeşitli konularda uyararak bilgilendirerek uyarıcı broşürler dağıttı.

Uyuşturucu suçundan aranıyordu jandarma yakaladı
3. Sayfa

Uyuşturucu suçundan aranıyordu jandarma yakaladı

Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, gerçekleştirdikleri operasyonda uyuşturucu suçundan aranan şahsı yakaladı.

Mersin'de sahte içkiye geçit yok; 2 şüpheli yakalandı
3. Sayfa

Mersin'de sahte içkiye geçit yok; 2 şüpheli yakalandı

Mersin'in Erdemli ilçesinde jandarma ekipleri tarafından yapılan çalışmada sahte içki üretiminde kullanılan 2 bin 140 litre etil alkol ele geçirildi, 2 şüpheli yakalandı.

Gaziantep'te yapay zeka destekli MEDAR MTS radar cihazıyla denetim
Bölgesel

Gaziantep'te yapay zeka destekli MEDAR MTS radar cihazıyla denetim

Gaziantep'te jandarma trafik ekipleri, aşırı hız nedeniyle meydana gelebilecek trafik kazalarının önüne geçmek için yerli ve milli imkanlarla geliştirilen yapay zeka destekli MEDAR MTS radar cihazıyla denetim yaptı.

Aydın’da jandarma vatandaşı uyardı
Yaşam

Aydın’da jandarma vatandaşı uyardı

Aydın’da jandarma ekipleri araç sürücülerini trafik kuralları konusunda uyardı.