Afyonkarahisar’ın Dazkırı ilçesinde evden meydana gelen hırsızlık olayını Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) aydınlattı.
Edinilen bilgilere göre, Dazkırı ilçesi Yüreğil köyünde ikamet eden F.K., evinden hırsızlık meydana geldiğini ifade ederek jandarmaya başvurdu. Bunun üzerine harekete geçen JASAT timi inceleme başlattı. JASAT ekipleri yaptıkları incelemede hırsızlık olayının faillerinin V.E., A.Ö. ve B.Ç. isimli şahıslar olduğunu tespit etti. Ekipler ardından yaptıkları operasyon ile şahısları yakalayarak gözaltına aldı. Şahısların, ev içerisinden çaldıkları çanta, Başmakçı ilçesi Akkeçili köyünde attıkları yol kenarındaki tarlada bulundu. Şahısların yapılan üst aramalarında, evden çaldıkları paralar ise bulunarak F.K., isimli şahsa teslim edildi. İşlemlerinin ardından mahkemeye sevk edilen şahıslardan
B.Ç. isimli şahıs adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, V.E. ve A.Ö. isimli şahıslar ise tutuklanarak, Dinar T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.
Afyonkarahisar ve Isparta'da evlerden hırsızlık yaptığı tespit edilen 4 şüpheli, Burdur'da yakalandı. Şüphelilerden biri tutuklanırken, diğerleri adli kontrol altında.
Bir kafenin tuvaletinde unuttuğu telefonunu iki kişiye çaldırdı. Olayla ilgili konuşan Nazlıcan Çakır "kendi emeğimle çalışıp aldım görüyorsan geri getir" dedi.
Minibüse binen bir kadın diğer yolcuya minibüs parasını uzattı. Daha sonra "paramı çaldınız" diyerek yolcu kadına suçlamalarda bulundu.
Burdur Karamanlı'da işyerinden dizüstü bilgisayar çalan şüpheli, polis ekipleri tarafından suç unsuru ile birlikte yakalandı ve tutuklandı. Detaylar için tıklayın!
Muğla'nın Menteşe ilçesinde bir evin bahçesinden motor çalan hırsızlar, motoru yaktıktan sonra başka bir mahallede bulunan gölete attılar.
Afyonkarahisar Dinar'da yaşanan bir ev hırsızlığının şüphelileri Burdur'da yakalandı. Yakalanan şüphelilerin hamile olduğu ve Isparta, Burdur, Eskişehir, Polatlı, Bursa, İstanbul gibi illerde çok sayıda hırsızlık olayından sabıkaları olduğu ortaya çıktı.
Yorumlar (0)