Isparta

KAÇAK AVCILARA CEZA YAĞDI

Jandarma tarafından yapılan denetimlerde kaçak avcılık yaptığı tespit edilen şahıslara toplam 20 bin 150 lira ceza yazılırken, kaçak avcılıkta kullanılan malzemelere de el konuldu

KAÇAK AVCILARA CEZA YAĞDI

Jandarma tarafından yapılan denetimlerde kaçak avcılık yaptığı tespit edilen şahıslara toplam 20 bin 150 lira ceza yazılırken, kaçak avcılıkta kullanılan malzemelere de el konuldu.

Isparta Eğirdir ve Beyşehir Gölleri ile Senirkent ilçesinde jandarma tarafından yapılan denetimlerde kaçak avcılık yaptığı tespit edilen şahıslara toplam 20 bin 150 lira ceza yazılırken, kaçak avcılıkta kullanılan malzemelere de el konuldu.

Edinilen bilgiye göre, İl Jandarma Komutanlığına bağlı faaliyet gösteren Eğirdir ve Şarkikaraağaç İlçe Jandarma Komutanlığı Asayiş Bot Timleri ile Senirkent İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Eğirdir, Gelendost, Senirkent ve Yalvaç ilçeleri arasında kalan Eğirdir Gölü ile Isparta’ya sınırı bulunan Konya Beyşehir Gölü’nde denetim ve kontroller yapıldı. Kanunlara aykırı avcılık yapanlara ceza yağan denetimlerde, Eğirdir Mahmutlar köyü açıklarında 150 adet göle atılı vaziyette kaçak kerevit sepeti, Kovada Gölü’nde 2 bin 200 metre kaçak misina ağı ele geçirildi.

Isparta’ya sınırı bulunan Beyşehir Gölü’nde ise Şarkikaraağaç İlçe Jandarma Komutanlığı Asayiş Bot Timi ile Beyşehir Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmada M.D. şahsın jel akü, invertör, jeneratörlü motor ile şoklama kullanarak 40 kilogram sazan balığı avladığı tespit edildi. Şüpheli M.D.’ye 1380 Sayılı Kanun’a muhalefetten 6 bin 584 lira, amatör balıkçılığa aykırı davrandığı tespit edilen H.K.’ye ise 480 lira olmak üzere, toplam 7 bin 64 lira idari para cezası tatbik edildiği öğrenildi.

Kaçak kara avcılarına 13 bin 86 lira ceza

Senirkent İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından Gençali köyündeki Önkuyular Yaylası’nda ise kaçak avcılık yaptığı tespit edilen H.A.’nın ruhsatsız av tüfeğine el konuldu. Ayrıca kaçak av yaptığı tespit edilen 6 şahsa 4915 Sayılı Kanun’un 21. Maddesi gereğince 2 bin 181’er lira olmak üzere, toplam 13 bin 86 lira para cezası tatbik edildiği belirtildi.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Antalya'da kaçak avcılık yapan 4 kişiye para cezası uygulandı
Yerel Yönetim

Antalya'da kaçak avcılık yapan 4 kişiye para cezası uygulandı

Av sezonunun açılmasıyla birlikte Antalya DKMP birimleri tarafından yapılan denetimlerde kaçak avcılık yapan 4 kişiye 14 bin 279 TL para cezası uygulandı. Devamı haberimizde..

Yasa dışı avlanan balıkçıları İHA'lar avlıyor
Yaşam

Yasa dışı avlanan balıkçıları İHA'lar avlıyor

Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerince kaçak balıkçılara yönelik olarak İHA'ların da bulunduğu dijital teknolojiler yoğun olarak kullanılmaya başlandı.

Antalya'da kaçak avcılar yakalandılar
Bölgesel

Antalya'da kaçak avcılar yakalandılar

Doğa Koruma ve Milli Parklar Burdur 6’ıncı Bölge Müdürlüğüne bağlı Antalya Şube Müdürlüğü Finike Şefliği sorumluluk alanı içerisinde yaban keçisi avlayan kişiler yakalandı.

Burdur’da 600 öğrenciye biyokaçakçılık, orman yangınları, kaçak avcılık ile ilgili bilgi verildi
Bölgesel

Burdur’da 600 öğrenciye biyokaçakçılık, orman yangınları, kaçak avcılık ile ilgili bilgi verildi

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü VI. Bölge Müdürlüğüne bağlı Burdur Şube Müdürlüğü olarak kurumumuz ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın birlikte yürütmekte olduğu protokol kapsamında 5. 6. ve 7. sınıflara yönelik ‘Biyolojik Çeşitlilik ve Biyokaçakçılıkla Mücadele’ eğitimleri kapsamında Burdur İlindeki 9 Ortaokulda toplam 600 öğrencimizle buluştuk.

Burdur’da 3 Kaçak Avcı Yakalandı
Bölgesel

Burdur’da 3 Kaçak Avcı Yakalandı

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 6. Bölge Müdürlüğüne bağlı Burdur Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan av koruma ve kontrol faaliyetleri sırasında Karataş Gölü Yaban Hayatı Geliştirme sahası sınırlarında av yapmakta …

Isparta ve ilçelerinde bugünün nöbetçi eczaneleri
Yaşam

Isparta ve ilçelerinde bugünün nöbetçi eczaneleri

Isparta ve ilçelerinde 28 Eylül Perşembe günü için nöbetçi eczane listesi belli oldu. Nöbetçi eczaneleri buradan takip edebilirsiniz...