Burdur / Bucak

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Burdur’da Konuşacak

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Ombudsmanlık Topluluğu tarafından düzenlenecek konferansa Kamu Baş denetçisi (Ombudsman) Şeref Malkoç katılacak. MAKÜ Konferans Salonunda düzenlenecek “Adalet, Ombudsmanlık ve Üniversiteler” konulu konferans, 21 Mart Persembe günü saat 15:00’de başlayacak. Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, …

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Burdur’da Konuşacak

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Ombudsmanlık Topluluğu tarafından düzenlenecek konferansa Kamu Baş denetçisi (Ombudsman) Şeref Malkoç katılacak.

MAKÜ Konferans Salonunda düzenlenecek “Adalet, Ombudsmanlık ve Üniversiteler” konulu konferans, 21 Mart Persembe günü saat 15:00’de başlayacak.

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, konferansta ‘İdare ile vatandaş arasında köprü görevi gören Kamu Denetçiliği Kurumunu, Kurumun işlevini ve adalet, hak arama kültürü ve iyi yönetim ilkelerini öğrencilere anlatacak.

Kamu Denetçiliği Kurumu Hakkında…

“İnsanların en hayırlısı insanlara en fazla faydası dokunandır.” inancı ile “İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın.” ilkesini kendisine rehber edinen Kamu Denetçiliği Kurumu; hukukun üstünlüğünün sağlanması, iyi yönetim ilkelerinin yerleştirilmesi ve halka karşı sorumluluk anlayışı içinde ve hakkaniyet temelinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne bağlı bir denetim mekanizması olarak 2013 yılından itibaren faaliyetlerini sürdürüyor. Halkın avukatlığını yapan Kamu denetçiliği Kurumu, aldığı kararlarla idareye yol gösteriyor.

Kamu Başdenetçisi Avukat Şeref Malkoç Hakkında…

Trabzon’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Trabzon’da tamamladı. Lise yıllarında MTTB Ortaöğrenim Komitesi Başkanlığı yaptı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni 1982 yılında bitirdi. Trabzon’da 10 yıl serbest Avukatlık yaptı. Bu süre zarfında, çeşitli sivil toplum kuruluşunda yöneticilik yaptı. KTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Anayasa dersi anlattı.

Refah Partisi Trabzon İl Başkanlığı yaptı. 20 ve 21. dönemde Trabzon’dan Milletvekili seçildi. TBMM Adalet Komisyonu sözcülüğü, Anayasa Komisyonu Başkanvekilliği ve Türk-Alman Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanvekilliği yaptı. Refah Partisi ve Fazilet Partisi’nin kapatma davalarında savunmalarını hazırladı ve Anayasa Mahkemesi’nde savunmalarında bulundu. Refah Partisi, Fazilet Partisi ve Saadet Partisi’nde Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü. 54. Hükümet’in Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’a 10 yıla yakın süre danışmanlık yaptı. 28 Şubat davası şikâyet dilekçesini yazdı.

Ulusal ve yerel radyo ve tv’lerde yöneticilik yaptı. Yüksek Seçim Kurulu’nda AK Parti’yi iki yıl boyunca temsil etti. YSK’da görev yaptığı esnada, 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri, 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanlığı, 7 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2015 Seçimleri’ne katkıda bulundu. Anayasa ve Başkanlık Sistemi üzerine çeşitli dergi ve gazetelerde makaleleri yayımlandı.“40 Soruda Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi” adlı kitabı yazdı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanlığı görevini yürüttü.

15 Kasım 2016 tarihinde TBMM Genel Kurulu tarafından Kamu Başdenetçisi olarak seçildi ve 5 Aralık 2016 tarihinden bu yana bu görevi yürütmektedir. Evli ve 3 evlat sahibidir.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Burdur'da cezaevlerine personel alımı yapılacak
Eleman İlanı

Burdur'da cezaevlerine personel alımı yapılacak

Burdur'da hizmete yeni açılan Burdur Cezaevine personel alımı yapılacak. Burdur cezaevine kaç personel alınacak? İşte detaylar...

Adalet Bakanlığı duyurdu 9 bin 512 personel alımı yapılacak
Eleman İlanı

Adalet Bakanlığı duyurdu 9 bin 512 personel alımı yapılacak

Adalet Bakanlığı tarafından yapılan duyuruya göre, ceza infaz kurumları için sözleşmeli pozisyonda istihdam edilmek üzere 9 bin 512 personel alımı yapılacak. İşte alım detayları...

Adalet Bakanlığına kaç personel alınacak? Alım sayısı arttı
Eleman İlanı

Adalet Bakanlığına kaç personel alınacak? Alım sayısı arttı

18 bin 500 olarak açıklanan Adalet Bakanlığı yeni personel alımı sayısı 22 bin 120'ye çıkarıldı. İşte alım detayları...

25 YILINI DOLDURAN PERSONELLER VE EMEKLİYE AYRILAN PERSONELLER BİR ARAYA GELDİ
Bölgesel

25 YILINI DOLDURAN PERSONELLER VE EMEKLİYE AYRILAN PERSONELLER BİR ARAYA GELDİ

Burdur Merkez ve İlçe Adliyelerinde görev yapan 25 yılını doldurmuş personeller ve emekliye ayrılan personeller öğle yemeğinde buluştu. Adalet Bakanlığı tarafından gönderilen teşekkür belgeleri Adalet Komisyonunca kendilerine verildi.

Mabel Vip'ten Babalar Günü kampanyası
Tanıtım

Mabel Vip'ten Babalar Günü kampanyası

Türkiye'nin dört bir yanında hizmet veren Mabel Vip, Bucak Şubesinde yeni kampanya başlattı. Babalar günü kampanyasını kaçırmayın!

Bucak Belediyesinden çevre haftasında geri dönüşüm parkı
Yerel Yönetim

Bucak Belediyesinden çevre haftasında geri dönüşüm parkı

Gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir çevre bırakmak hedefiyle çalışmalarını her geçen gün arttıran Bucak Belediyesi, 5 Haziran Çevre haftasında çevresel yatırımlarına bir yenisini daha ekliyor.