Bitlis / Tatvan

Kapalı Çarşı Yöresel Ürünler Pazarı’ projesi hayata geçiyor.

Tatvan’ın yıllardır beklediği proje hayata geçiyor Haber detayı..

Kapalı Çarşı Yöresel Ürünler Pazarı’ projesi hayata geçiyor.

Bitlis’in Tatvan Belediyesi tarafından hayata geçirilmesi planlanan dev projelerden biri olan ‘Kapalı Çarşı Yöresel Ürünler Pazarı’ projesi hayata geçiyor. Çok teşekküllü bir tesis olarak inşa edilecek kapalı çarşı kompleksinin inşaat çalışmaları devam ediyor.
En büyük ihtiyaçlardan biri haline gelen, sokak aralarına kurulan pazarların kötü görüntüsünü ortadan kaldırıp, Tatvan’ın işyeri ihtiyacını karşılayacak Tatvan Belediyesi Kapalı Çarşı Kompleksinin inşaat çalışmaları devam ediyor. Tatvan Belediyesi’nin Sahil Mahallesinde yapımına başladığı kompleks içerisinde açık ve kapalı pazar yerleri, yöresel ürünler pazarı, 54 adet işyeri, taziye evi, soğuk hava depoları, market, kafe, otopark ve ortak kullanım alanları yer alıyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, Tatvan’da yine bir ilki gerçekleştirerek inşaatına başladığı projeyi önümüzdeki aylarda faaliyete geçirmeyi planladıklarını belirtti.

“Rahat ve temiz alışveriş”
Tatvan’ın yeni bir yaşam merkezine kavuşacağını söyleyen Başkan Geylani’ “Kompleksin Tatvan ve çevre il ve ilçelerde yaşayan vatandaşların daha rahat ve temiz imkanlar içinde pazar alışverişini yapabilmesini sağlamasının dışında içinde yer alan işyerleri, taziye evi, kafe, market, soğuk hava depoları ve otopark ile bir yaşam merkezi haline gelecek. Kuracağımız kapalı çarşı bölgemizin en modern tesislerinden birisi olacak. Tatvan’ın gözü kulağı bu Pazar alanımızda olacak, şehrin her tarafından alışveriş için vatandaşlarımızın buraya geleceğini düşünüyoruz” dedi.
Kapalı çarşı kompleksinin sadece pazar olarak kullanılmayacağını belirten Geylani, “Tesisimiz aynı zamanda bir sosyal yaşam merkezi olacak. Vatandaşlarımız evlerinden çıktıklarında buraya gelip vakit geçirip alışverişlerini yapabilecekler. Burası ilçemizin cazibe merkezi haline gelecek. Komplekste her şeyi düşündük. Daha önce söz verdiğimiz tüm projeler gibi bu projeyi de hayata geçirmekten mutluluk duyuyoruz. Tatvan’ımıza hizmette ilk günkü gibi aşkla çalışmaya devam edeceğiz. Tesisimizin şimdiden Tatvan’ımıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.iha

Kapalı Çarşı Yöresel Ürünler Pazarı’ projesi hayata geçiyor.Kapalı Çarşı Yöresel Ürünler Pazarı’ projesi hayata geçiyor.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Tatvan Hükümet Konağında Kavuşuyor
Bölgesel

Tatvan Hükümet Konağında Kavuşuyor

Bitlis’in Tatvan ilçesinde yapımına geçen yıl başlanan yeni hükümet konağı binasının Aralık 2023’te tamamlanıp teslim edilmesi hedefleniyor işte detaylar..

Akaryakıta zam üstüne okkalı zam sürüyor!
Bölgesel

Akaryakıta zam üstüne okkalı zam sürüyor!

Akaryakıta zam üstüne zam gelmeye devam ediyor. Bu gece yarısından itibaren oto gaza 69 kuruş zam bekleniyor. Zammın ardından oto gazın litresi 18 lirayı aşacak.

Iğdır’ın tepelerine kar geldi
Bölgesel

Iğdır’ın tepelerine kar geldi

Hava sıcaklığının hissedilir derecede düşmesi ile birlikte Iğdır’ı çevreleyen Ağrı Dağı ile Ermenistan sınırları içinde bulunan Alagöz Dağları’na kar yağdı.

Meteoroloji uyardı... Sağanak geliyor.
Bölgesel

Meteoroloji uyardı... Sağanak geliyor.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi, bölge genelinde beklenen yerel kuvvetli yağışlar noktasında uyarıda bulundu.

Hülya Gümüş ve Başkan Ercengiz'e kongrede büyük ayıp
Bölgesel

Hülya Gümüş ve Başkan Ercengiz'e kongrede büyük ayıp

CHP Burdur İl Kongresi'nde, Ali Orkun Ercengiz ve Hülya Gümüş'ün kurultay delegeliği listesine alınmaması tartışmalara neden oldu.

Eskişehir'de trafik kazası
3. Sayfa

Eskişehir'de trafik kazası

Eskişehir’de direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücünün park halindeki araçlara çarpması sonucunda meydana gelen kazada büyük çapta maddi hasar oluştu.