Kamu kuruluşlarının yatırımlarının izlenmesi, çalışmalarının koordine edilmesi, il düzeyindeki yatırımların daha etkin bir şekilde yürütülmesini sağlamak amacıyla düzenlenen İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Karabük Valisi Mustafa Yavuz başkanlığında gerçekleştirildi.
Valilik Büyük Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya; Vali Yardımcısı Erol Özkan, kaymakamlar, Karabük Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya, yatırımcı kuruluşların bölge ve il müdürleri ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Yavuz, toplantının ana gündem maddesinin 2024 yılının 1. döneminde Karabük’te gerçekleştirilen yatırımları görüşmek, koordinasyon gerektiren hususları tespit etmek, yatırımların yerel ve bölgesel kalkınma bakımından değerlendirmesini yapmak olduğunu belirtti. Vali yavuz, “Bu kapsamda; ilimizde, 2024 yılında ulaştırma sektöründe 29, eğitim sektöründe 30, kültür-turizm sektöründe 12, tarım sektöründe 64, enerji sektöründe 3, sağlık sektöründe 4, konut sektöründe 1, imalat sektöründe 3, diğer kamu hizmetleri sektöründe 7 olmak üzere toplam 153 proje ve iş yürütülmüştür. Yürütülen 153 proje ve işin toplam proje bedeli 16 milyar 366 milyon 414 bin TL’dir. Bu projelere önceki yıllarda 5 milyar 788 milyon 884 bin TL, 2024 yılı 1. dönem sonu itibariyle de 202 milyon 974 bin TL harcama yapılmıştır. Projelerin 2024 yılı ödenekleri 2 milyar 354 milyon 681 Bin TL’dir. İl Koordinasyon Kurulu’nun 2024 yılı 1. Dönem Toplantısı’nın, ilimiz, bölgemiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
Vali Mustafa Yavuz’un konuşmasının ardından yatırımcı bölge müdürleri ve daire müdürleri söz alarak 2024 yılında planlanan yatırımlarla ilgili koordinasyon kurulu üyelerine bilgilendirme yaptı.
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Onikişubat’ın en işlek arterlerinden Av. Mehmet Ali Kısakürek Caddesi’nde deforme olan kısımları sıcak asfaltla yeniledi.
AK Parti Burdur Milletvekili Mustafa Oğuz, Bucak Anadolu Lisesi ve diğer eğitim yatırımları hakkında açıklamalarda bulundu. İhale tarihleri ve detaylar burada.
Burdur Valisi Dr. Türker Öksüz başkanlığında İl Koordinasyon Kurulu 2. dönem toplantısı gerçekleşti. Toplantıda 2024 yılı yatırımları ele alındı.
AK Parti Burdur Milletvekili Mustafa Oğuz, Burdur'daki yeni okul projeleri ve devam eden eğitim yatırımlarını açıkladı. İhale tarihleri belirlendi!
Samsun İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mustafa Uras, “Samsun Şehir Hastanemize planlanan yeni tıbbi cihaz yatırımı 100 milyon TL’yi aştı.
CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, Burdur'un yatırım teşvikinde beşinci bölgeye yükseltilmesini ve yeni organize sanayi bölgesi kurulmasını istedi. Detaylar burada...
Yorumlar (0)