Karabük’ün yüksek kesimlerinde Mart ayında etkili olan kar yağışı sonrası orman beyaz örtüyle kaplanırken, çiçek açan meyve ağaçları da karla kaplandı.
Hava sıcaklıklarının sıfırın altında hissedildiği Karabük’ün yüksek kesimlerinde kar yağışı ile sis etkili oluyor. Karabük-Bartın kara yolundaki 1030 rakımlı Ahmetusta Geçidinde kar yağışıyla birlikte doğa beyaz örtüyle kaplandı. Sisin de etkili olduğu bölgede doğa adeta yeniden beyaz örtüyle kaplandı.
Baharın gelişiyle birlikte çiçek açmaya başlayan meyve ağaçları da karla kaplandığı bölgede, vatandaşlar aç kalan sokak hayvanlarını besledi. Eczacı Tuba Turan, sokak hayvanlarını soğuk günde bir nebze olsa beslemekten dolayı mutlu olduğunu söyledi.
Karabük'ün yüksek kesimlerinde sabah saatlerinden başlayan kar yağışı etkili olmaya devam ederken, Keltepe Kayak Merkezinde sezon için hazırlıklar başladı.
Iğdır'da etkili olan fırtına ve dolu yağışı Tuzluca ilçesindeki birçok köyde tarım arazilerine zarar verdi.
Düzce’nin yüksek tepelerinde kar yağışı etkili olunca, bölge beyaz örtü ile kaplandı.
Bucak Küçük Sanayi Sitesi, yoğun yağış sonrası sular altında kaldı. Başkan Kemal Kasap, drenaj sorunları ve alınacak önlemler hakkında açıklamalarda bulundu.
Burdur Dereboğazı ve Tek Çeşmeleri, yapılan ıslah çalışmaları ve temiz su numuneleri sonucunda yeniden kullanıma açıldı. Detaylar için tıklayın.
Yorumlar (0)