Karamanlı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) gönüllüleri, Kahramanmaraş'ta yaşanan asrın felaketi sonrasında depremzedelerin yardımına gidiyor.
Burdur'un Karamanlı İlçesinde her meslekten 9 kişiden oluşan AFAD gönüllü ekibi, Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen deprem bölgelerine gönderiliyor. Tam teçhizatlı donanan ekipte, jeneratör, hilti, spiral makinası ve matkap gibi ekipmanlar bulunuyor. Karamanlı AFAD Gönüllü ekibinde, Hüseyin Balar, Mustafa Karael, Mustafa Gündüz, Hakan Gündüz, Süleyman Pekşen, Ali Çiçek, Zafer Altay, Hasret Göktaş ve Çağlayan Göktaş yer alıyor.
Elazığ İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından saha eğitimi tamamlanan AFAD gönüllülerine ilk yardım eğitimi verildi.
AFAD Elazığ Şube Müdürü Teymen Şimşek, Burdur İl Müdürlüğü'ne atandı. NNC Haber ailesi olarak, yeni görevinde başarılar dileriz.
AFAD Burdur İl Müdürü Yasin Tokgöz, Nevşehir'e atanırken, yerine AFAD Elazığ Şube Müdürü Teymen Şimşek getirildi. Görev değişiklikleri AFAD'ın hizmet kalitesini artırma amacıyla yapıldı.
Zonguldak'ta serinlemek için denize giren 37 yaşındaki Erdal A.'nın cansız bedenine ulaşıldı.
Balıkesir'in Gönen ilçesinde meydana gelen apartman yangını sonrası, yangın mahalini ziyaret eden Gönen Kaymakamı Dr. Arslan Yurt, vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.
Niğde Valisi Cahit Çelik, sağanak yağış sonrası sel ve su baskınlarından zarar gören Bor ilçesinde incelemelerde bulundu.
Yorumlar (0)