Kariyer Fırsatı: 229 Personel Alıyor! Başvurular 5 Şubat'ta Başlıyor

Adli Tıp Kurumu, 229 pozisyon için sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Başvurular 5-18 Şubat tarihleri arasında e-Devlet üzerinden yapılabilecek.

Kariyer Fırsatı: 229 Personel Alıyor! Başvurular 5 Şubat'ta Başlıyor

Adli Tıp Kurumu, 229 pozisyon için sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Başvurular 5 Şubat'ta başlayıp 18 Şubat'ta sona erecek. Peki, hangi pozisyonlarda alım yapılacak? Başvuru şartları neler? Nasıl başvuru yapabilirsiniz?

Adli Tıp Kurumu Merkez ve Taşra Teşkilatında istihdam edilmek üzere 229 pozisyon için sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. İlana başvuruda bulunmak isteyenler başvuru şartlarını ve nereden nasıl başvuru yapılacağını araştırıyor. İşte Adli Tıp Kurumu personel alım şartları...

BAŞVURU YERİ VE ŞEKLİ

Adaylar başvurularını e-Devlet üzerinden Adli Tıp Kurumu Başkanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden giriş yaparak, e-Devlet üzerinde başvuru tarih aralığında aktif hale gelecek olan iş başvuru ekranını kullanarak yapacaklardır. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Adaylar her bir pozisyon için yalnızca bir başvuru yapabileceklerdir.

BAŞVURU TARİHLERİ

Başvurular 05 Şubat 2024 Pazartesi günü saat 10:00'da başlayıp, 18 Şubat 2024 Pazar günü saat 23:59 itibarıyla sona erecektir.

GENEL ŞARTLAR

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

b) Son başvuru günü olan 18 Şubat 2024 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40'ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezi sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1987 ve sonrası doğumlular müracaat edebilecektir.) Koruma ve Güvenlik Görevlisi ile İnfaz ve Koruma Memuru pozisyonu için merkezi sınavın (KPSS-2022) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1992 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)

c) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

ç) 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak,

d) 657 sayılı Kanunun 53'üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

e) Kamu haklarından mahrum olmamak,

f) Son müracaat tarihi itibarıyla atanılacak pozisyon için gerekli öğrenim niteliğini taşıyor olmak

Sözlü sınavlara, merkezi sınavda alınan puanlar esas olmak kaydıyla, en yüksek puandan başlamak üzere her pozisyon için ilân edilen pozisyon sayısının 3 katı kadar aday çağrılacaktır.

Adli Tıp Kurumu Başkanlığınca yapılacak sözlü sınavlara 2022 yılı KPSS'ye giren ve her pozisyon için aranan puan türünden en az 70 puan alan adaylar başvurabilecektir. Başvuruda bulunacakların Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 5 ve 6'ncı maddelerinde yazılı olan şartlar ile bu ilanın 4'üncü maddesinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir.

kaynak: yeni asır

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Burdur'da 18 Kişilik Personel Alımı İptal!
Bölgesel

Burdur'da 18 Kişilik Personel Alımı İptal!

Burdur Akaryakıt Hizmetleri ve Pazarlama Tic. A.Ş. tarafından 27 Şubat 2024 tarihinde İŞKUR üzerinden yayımlanan 18 kişilik personel alım ilanı iptal edildi. İptal sebebine dair resmi bir açıklama yapılmadı.

Bucak'ta personel alımı! Vasıflı vasıfsız personel alınacak
Eleman İlanı

Bucak'ta personel alımı! Vasıflı vasıfsız personel alınacak

Burdur'un Bucak ilçesi Organize Sanayi Bölgesinde hizmet vermekte olan CTM Mermer personel alımı yapacaktır. Detaylar haberimizde..

Bucak'ta dolgun maaşlı personel alımı yapılacak! Hemen başvurun
Eleman İlanı

Bucak'ta dolgun maaşlı personel alımı yapılacak! Hemen başvurun

Burdur'un Bucak ilçesi Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet göstermekte olan LimoBrama, dolgun maaşla personel alımı yapacak. Detaylar haberimizde...

Burdur Bucak eleman ilanı! Vasıflı Vasıfsız personel alınacak
Eleman İlanı

Burdur Bucak eleman ilanı! Vasıflı Vasıfsız personel alınacak

Burdur'un Bucak ilçesinde hizmet vermekte olan Duranlar Süt, 18-45 yaş aralığında vasıflı vasıfsız personel alımı yapacak. Detaylar haberimizde...

Burdur Belediyesi Şirketi 18 personel alacak! İşte detaylar...
Eleman İlanı

Burdur Belediyesi Şirketi 18 personel alacak! İşte detaylar...

Burdur Akaryakıt Hizmetleri ve Pazarlama Tic. A.Ş. 18 yeni personel alımı yapıyor! Burdur'da yaşıyorsanız ve bu pozisyonlardan birinde çalışmak istiyorsanız, hemen başvurun! Pompacı, bulaşıkçı, aşçı, temizlik görevlisi ve garson pozisyonları için başvuru koşulları ve detayları haberimizde.

ASELSAN'da Dev Kariyer Fırsatı: 8.000 Yeni Personel Alımı Başladı!
Eleman İlanı

ASELSAN'da Dev Kariyer Fırsatı: 8.000 Yeni Personel Alımı Başladı!

Türkiye'nin savunma sanayii devi ASELSAN, 24 farklı uzmanlık alanında 8.000 yeni personel alıyor. Mühendislikten yazılıma, siber güvenlikten temizliğe kadar birçok alanda yetenekli ve dinamik adaylar aranıyor. Hemen başvur, ASELSAN'da kariyer yap!