Sarıgöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde düzenlenen kariyer günlerine katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Cezmi Yıldırak, 11. ve 12. sınıf öğrencileriyle bir araya gelerek eğitim hayatından örnekler verdi ve onları motive etti.
Tarihi Çeşme Halk Kütüphanesi’nde düzenlenen Motivasyon Buluşması’nda gençlerle bir araya gelen Esenyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer, üniversite sınavına hazırlanırken nasıl bir süreç geçirdiğini ve kariyer yıllarını Esenyurtlu gençlerle paylaştı.
Büyükşehir Belediyesi'nin gençleri turizm alanında istihdama dahil etmek için hayata geçirdiği Mersin’in Gençlerinin Turizm Sektörü İçin Güçlendirilmesi (MERTUSEG) projesi çerçevesinde Kariyer Günleri düzenlendi. Eğitim alan kursiyerler, turizmin önde gelen otellerinin yöneticileri ve temsilcileriyle iş görüşmeleri yaptı.
Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Söke İşletme Fakültesi Kampüsü'nde Kariyer Günleri etkinliği düzenlendi.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından öğrenciler için hazırlanan ‘7’inci Geleneksel Kariyer Günleri’ gerçekleştirildi.
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ‘Kariyer Günleri’ teması ile kamu ve öğrenci buluşmaları devam ediyor.
Antalya’nın Gazipaşa ilçesi Karatepe İlköğretim Okulu’nda düzenlenen “Meslek Tanıtım Günleri” projesi kapsamında jandarma ekipleri tarafından öğrencilere meslek tanıtımı yapıldı.
Yorumlar (0)