Kars’ta faaliyet gösteren KYK yurtlarındaki kantin ve yemekhaneler denetlendi.
Kars Belediyesi, Defterdarlık, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Ticaret Müdürlüğü personelinden oluşan ekipler, KYK yurtlarındaki kantin ve yemekhaneleri denetliyor. Ekipler, yaptıkları denetimlerde görülen eksikliklerin giderilmesi için uyarıda bulunuyor.
Konuyla ilgili olarak Kars Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Vali/Belediye Başkan Vekilimiz Ziya Polat’ın talimatları doğrultusunda; öğrencilerimizin hijyenik, sağlıklı, güvenilir gıdalarla beslenmelerini sağlamak amacıyla KYK Yurtları kantin ve yemekhanelerine yönelik denetimlerimiz devam ediyor. Her şey çocuklarımız için” denildi. İHA
Erzurum’da yem ve gıda ürünlerine denetimler aralıksız sürüyor.
Kırklareli’nde İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile jandarma ekipleri kayalı barajında amatör balıkçıları denetledi.
Milli Eğitim Bakanlığı Belgelendirme Hizmet Birimi Tetkik görevlileri, Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde bir denetim yaparak, Miraç Sünnetci’yi ziyaret etti.
Şişli'de zabıtalar "Huzurlu Sokaklar" denetimi gerçekleştirildi. Mekanlar denetlenirken basına görüntü çekerken tepki gösteren şahıs tartışmada polislere tehditler savurduğu için gözaltına alındı.
Burdur İl Emniyet Müdürlüğü tarafından motosiklet ve alkollü araç kullanımı ile ilgili denetimlerde 16 araç trafikten men edildi.
Şahinbey Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, saat 02.00'de Şahinbey sınırları içerisindeki 57 francala (somun) fırınını denetledi.
Yorumlar (0)