Burdur / Çeltikçi

Kaymakam İsmail Demirtaş Çeltikçi'ye Veda Etti

2021 Haziran ayında Çeltikçi ilçesinde göreve başlayan Demirtaş, İbradi İlçesine atanması nedeniyle Çeltikçi'den ayrıldı.

Kaymakam İsmail Demirtaş Çeltikçi'ye Veda Etti

Çeltikçi İlçe Kaymakamı İsmail Demirtaş, 23 Haziran 2021'de geldiği Çeltikçi'den 12 Ağustos 2022 tarihinde yayımlanan kararname ile Antalya İbradi ilçesine atandı.

13 Ay görev yaptığı Burdur'un Çeltikçi ilçesinde çalışmalarıyla halkın gönlünü kazanan Kaymakam İsmail Demirtaş'ın ilçeden ayrılışının ardından Kuzköy Muhtarı İsmail Çetin duygulandıran bir mesaj yayımladı.

Türkiye'de Süper Vali olarak tanınan Recep Yazıcıoğlu'nun yaşamına dikkat çeken Muhtar İsmail Çetin, Kaymakam İsmail Demirtaş'ın sanki ondan bayrağı devralmış gibi vatan, millet sevgisiyle hizmet ettiğini vurguladı.

Muhtar Çetin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; "Kişiliği, görev yaptığı yerlerde halka olan yakınlığı, fikirleri ve görüşleri nedeniyle süper vali olarak adlandırılan merhum Vali Recep Yazıcıoğlu’nu yediden yetmişe bilmeyenimiz yoktur. 

Merhum Süper Vali Recep Yazıcıoğlundan sanki bayrağı devralmış gibi Vatanını, Milletini seven, halka pozitif yaklaşımı, bilgi beceri ve çalışkanlığı ile Çeltikçi İlçesi ve Köylerinde yaşayan vatandaşların gelir seviyesini yükseltecek araştırmalar yapan, projeler üreten, yol gösteren ve destekleyen, bilhassa gençlerle, çocuklarla, yaşlılarla ve yardıma muhtaç vatandaşlarla yakından ilgilenip ziyaretler yapan, onlarla vakit geçiren, vatandaşların sevgisini kazanan çözüm odaklı bir idareci olarak tanınan temsil ettiği makamı layıkıyla yapan 23.06.2021 tarihinde Çeltikçi İlçe Kaymakamı olarak atanan 12.08.2022 tarihinde valiler kararnamesi ile Antalya İbradı İlçe kaymakamlığına atanan ve bugün itibari ile Çeltikçi İlçesinden vatandaşların sevgi gösterisi ile ayrılan Kaymakam Sayın İsmail Demirtaş’a bundan sonraki hayatında başarılar dileriz… 

Çeltikçi İlçesine ve Köylerine iz bıraktınız…

Yolunuz açık her şey gönlünüzce olsun… " ifadelerini kullandı.

Kaymakam İsmail Demirtaş Kimdir ?

Mersin'in Silifke ilçesinden olan Kaymakam İsmail Demirtaş ilk, orta ve lise öğrenimini tamamlamasının akabinde lisans eğitimine Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde başladı. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde lisans eğitimini tamamlayarak mezun olan Demirtaş, Hazine ve Maliye Bakanlığının açmış olduğu Vergi Müfettiş Yardımcılığı sınavını kazanarak memuriyet hayatına başladı.

2018 yılında İçişleri Bakanlığının açmış olduğu Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap eden Demirtaş, Karaman Valiliğinde İl Merkez Stajını, Adana/Kozan ve Hatay/Belen Kaymakamlıklarında Kaymakam Refikliği stajını tamamladı. Niğde/Çamardı, Konya/Emirgazi, Osmaniye/Toprakkale'de Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu.

Kaymakamlık kursunu başarılı bir şekilde tamamlayan Demirtaş, İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün 23.06.2021 tarih ve 9450 sayılı yazısı ile 25.06.2021 tarihinde Çeltikçi Kaymakamı olarak görevine başlamıştır.

Son olarak Kaymakam İsmail Demirtaş, 12.08.2022 tarihinde valiler kararnamesi ile Antalya İbradı İlçe kaymakamlığına atandı.

Evli ve bir kız çocuk babası olan Demirtaş, Çeltikçi ilçesine veda etti.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

BDDK'nın başına Şahap Kavcıoğlu atandı
İş Dünyası

BDDK'nın başına Şahap Kavcıoğlu atandı

Merkez Bankası Başkanlğı'na Hafize Gaye Erkan'ın atanması sonrası görevden alınan Şahap Kavcıoğlu, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nun başına getirildi.

Merkez Bankasının yeni başkanı Dr. Hafize Gaye Erkan
İş Dünyası

Merkez Bankasının yeni başkanı Dr. Hafize Gaye Erkan

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'na (TCMB) atanan ilk kadın başkan Dr. Hafize Gaye Erkan, oldu.

Isparta Valisi Aydın Baruş Balkan Şampiyonunu Ağırladı
Spor

Isparta Valisi Aydın Baruş Balkan Şampiyonunu Ağırladı

Vali Baruş Balkan Şampiyonunu Ağırladı Isparta Iyaş Selçuklu Ortaokulu öğrencisi Melih Tarık Naimoğlu, 27. Balkan Çocuklar Karate Şampiyonasında 11 ülke ve 42 sporcu arasından puan vermeden tüm rakiplerini yenerek 11 yaş erkekler 35 kg kumite kategorisinde Balkan şampiyonu oldu.

Burdur İtfaiyesi Gölhisar’ı yalnız bırakmadı
Bölgesel

Burdur İtfaiyesi Gölhisar’ı yalnız bırakmadı

Burdur Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Gölhisar ilçesinde yaşanan sel nedeniyle desteğe gitti. Başkan Ercengiz, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Alkollü turist taksiden atlayıp midibüsün altında kaldı
3. Sayfa

Alkollü turist taksiden atlayıp midibüsün altında kaldı

Antalya’nın Serik ilçesinde iddiaya göre yabancı bir turist alkollü bir şekilde seyir halindeki taksiden atladı. Rus uyruklu turist, arkasından gelen midibüsün çarpması sonucu olay yerinde hayatını kaybetti.

Avrupa'nın kapalı olması hepsini Türkiye'ye çekti
Etkinlik

Avrupa'nın kapalı olması hepsini Türkiye'ye çekti

40 ülkeden yaklaşık 6 bin hazır giyim alıcısı Antalya’da düzenlenen fuarda buluştu. Alıcılar, kadın, erkek, çocuk, ayakkabı, iç giyim ve ev tekstil sektörlerinde 150 Türk firması ile bir araya geldi.