Kayseri’nin Yahyalı ilçesinde ’Geleceğe Nefes Cumhuriyete Nefes’ sloganıyla fidan dikimi gerçekleştirildi. Milli Ağaçlandırma Günü olarak ilan edilen 11 Kasım’da tüm Türkiye’yle aynı anda binlerce fidan toprakla buluşturuldu.
Yahyalı Meslek Yüksekokulu kampüsünde gerçekleştirilen program 81 ilde eş zamanlı olarak saat 11.11’de başladı. Etkinliğe Yahyalı Kaymakamı Mehmet Kaya, Belediye Başkanımız Esat Öztürk, protokol üyeleri, meclis üyeleri, muhtarlar, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. Törende konuşan Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk; “ Ben buradan cumhurbaşkanımıza teşekkür ve dua etmek istiyorum. Bundan 4 yıl önce tüm Türkiye’de böyle bir etkinliği başlattıkları için. Peygamber Efendimiz “ Hayra delalet eden, o hayrı işlemiş gibidir” diye buyuruyor. Sayın Cumhurbaşkanımız ve kıymetli büyüğümüz Sayın Devlet Bahçeli’nin ortaklaşa aldıkları bu karar için, hayra delalet ettikleri için ben onlara buradan uzun ömürler diliyorum. Diktiğimiz ağaçların bizlerin günahlarına kefaret olacaklarına, bizin için istiğfar okuyacaklarına inanıyorum. Geleceğe Nefes Cumhuriyete Nefes sloganı gerçekten güzel olmuş. Hem ormanlarımız hem Cumhuriyetimiz yeşerecek ve bu ülke ilelebet payidar kalacaktır. Birlikteliğimizle, ağaçlarımızla, denizimizle, milli savunma sanayimizle biz geleceğimizi çok daha iyi görüyoruz” diye konuştu.
Konuşmaların ardından devam eden etkinlikte çam fidanları protokol üyeleri, meclis üyeleri, muhtarlar, vatandaşlar ve öğrenciler tarafından dikildi.
Muğla ve Aydın İllerinde bu yılki 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Cumhuriyet Ormanları oluşturuluyor.
Türkiye İnternet Gazeteciliği Derneği (TİGAD) Genel Başkanı Okan Geçgel, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, 15 Temmuz 2016'nın Türk milletinin direnişinin zaferi olduğunu vurguladı.
Kayseri Valisi Gökmen Çiçek'in cesareti, liderliği ve halkla kurduğu güçlü bağ, şehrin zor günlerini geride bırakmasına ve yeniden huzura kavuşmasına öncülük ediyor. Halk, Vali Çiçek'e duyduğu güveni her fırsatta dile getirerek, onun sayesinde geleceğe umutla baktıklarını belirtiyor.
Melikgazi ilçe Kaymakamı, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile değişti. Aydın Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Kayseri Melikgazi Kaymakamı olarak atandı.
Türkiye İnternet Gazeteciler Derneği (TİGAD) Genel Başkanı Okan Geçgel, yaptığı basın açıklamasında toplumsal barışın korunmasının önemine dikkat çekerek provokasyonlara karşı uyanık olunması gerektiğini vurguladı.
Ancak bugün, Suriyeli meselesini öne sürerek provokatörlük yapan ve ülkeyi kaosa sürüklemeye çalışan, sokaklarda çatışma ve kaos emelinde olan kişileri, o milli duruşla bir tutmak akıl dışıdır
Yorumlar (0)