Bucak'ta kelle üttürmek isteyen ama nerede yaptırırım diye düşünenlerin artık düşünmesine gerek yok..
Burdur İli Bucak İlçesi'nde Osman Tıngır, büyükbaş ve küçükbaş hayvanların kellelerini sizler için ütüyor.
Odun ateşinde kelle üttüklerini söyleyen Osman Tıngır," Bayramın 1. , 2. ve 3. günleri hemşehrilerimize burada hizmet veriyoruz. Kelleyi odun ateşinde demirde kızartıyoruz, hiç tüyü kalmayana kadar ve alt çengesini çekip çıkartıyoruz. Bucaklı Hemşehrilerimizi bekliyoruz." şeklinde konuştu.
TEL: 0 536 478 4170
ADRES: Ek Sanayi Bölgesi Yeni Hastane Yolu Üzeri İlk Kavşak (Aladağlı Motor Yenileme) Yanı Bucak
Bucak'ta kelle üttürmek isteyen vatandaşlar Kelle'yi nerede üttürebiliriz diye sormaya başladılar. Kelle üttürmek istiyorsanız odun ateşinde üttürebilirsiniz.
Bucak Küçük Sanayi Sitesi, yoğun yağış sonrası sular altında kaldı. Başkan Kemal Kasap, drenaj sorunları ve alınacak önlemler hakkında açıklamalarda bulundu.
Burdur Dereboğazı ve Tek Çeşmeleri, yapılan ıslah çalışmaları ve temiz su numuneleri sonucunda yeniden kullanıma açıldı. Detaylar için tıklayın.
MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, üniversite tercihi yapacak öğrencilere kapsamlı rehberlik hizmeti sunuyor. Detaylı bilgi için Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesi'ndeki tanıtım standını ziyaret edin.
Minik eller semaya kalktı, minik sesler ezanla birleşti. Diyanet Gençlik Merkezi'nin minik öğrencileri, ilk kez cemaatle Cuma namazı kıldı.
Yorumlar (0)