Antalya / Kemer

Kemer Belediye Başkanı Topaloğlu: “Bu yıl öğrencilerimize 1500 lira burs desteği vereceğiz”

“Bu yıl öğrencilerimize 1500 lira burs desteği vereceğiz” Devamı haberimizde..

Kemer Belediye Başkanı Topaloğlu: “Bu yıl öğrencilerimize 1500 lira burs desteği vereceğiz”

Kemer Belediyesi’nin eğitime desteğinin her yıl olduğu gibi bu yıl da devam ettiğine işaret eden Başkan Topaloğlu, “Geçen sene 925 öğrencimize ayda 700 lira burs desteği veriyorduk. Burs başvuruları başladı. Bu yıl öğrencilerimize 1500 lira burs desteği vereceğiz” dedi.
Kemer Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısı, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu başkanlığında gerçekleştirildi. Kemer Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Meclis Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya, meclis üyesi Hasan Ali Acar mazeretinden dolayı katılmadı. Toplantı öncesine Kemer ve Türkiye gündemi ile ilgili bir konuşma yapan Belediye Başkanı Topaloğlu, 2023 CEV Avrupa Şampiyonası'nda Sırbistan’ı 3-2 yenerek Avrupa şampiyonu olan A Milli Kadın Voleybol Takımı’nı kutladığını belirterek, Türk milletinin göğsünü kabarttığını ve Türk kadınının neler yapabileceğini tüm dünyaya gösterdiğini söyledi.

“Bu yıl öğrencilerimize 1500 lira burs desteği vereceğiz”
Başkan Topaloğlu, 2023-2024 eğitim ve öğretim yılının tüm öğretmen, öğrenci ve velilere hayırlı olmasını temenni ettiğini ifade etti. Kemer Belediyesi’nin eğitime desteğinin her yıl olduğu gibi bu yıl da devam ettiğine işaret eden Başkan Topaloğlu, “Ana sınıfından 8’nci sınıfa kadar olan 6 bin 500 öğrencinin kırtasiye malzemelerini okullara teslim ettik. Lise öğrencilerini ücretsiz olarak taşımaya devam ediyoruz. İhalesi yapıldı ve bu yıl da 72 C plakalı araçla çocuklarımızı ücretsiz olarak taşıyacağız. Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursu’nda 300 öğrencimiz 15 Temmuz’da eğitime başladı. Kursumuzda üniversiteye ücretsiz olarak hazırlanan çocuklarımızın da tüm masraflarını biz karşılıyoruz. Geçen sene 925 öğrencimize ayda 700 lira burs desteği veriyorduk. Burs başvuruları başladı. Bu yıl öğrencilerimize 1500 lira burs desteği vereceğiz. Göynük Fen Lisemizde eğitim alan 8 öğrencimiz ve 2 öğretmenimiz belediyemizin aracıyla Bursa’ya robot yarışmasına gitti. Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursu’nda ücretsiz olarak üniversiteye hazırlanan Şevval Yağmur Öztürk kızımız Kemer ve Antalya birincisi, Türkiye 117’ncisi oldu. Bu başarıda Göynük Fen Lisesi öğretmenleri, belediyemiz, kurs öğretmenlerimiz ve meclis üyelerimizin desteği çok fazladır. Bu Kemerimizin gururudur” dedi.

Öğrencilere ödül verilmesi oy birliği ile kabul edildi
Kemer Belediyesi 2023 ve 2024 yılları içerisinde katılacağı yurt içi ve yurt dışı turizm fuarlarının belirlenmesi konusu oy birliği ile kabul edildi. Kemer’de yaşayan Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursu öğrencilerinden 2023 YKS sınavında Sözel bölümünde Kemer birincisi ve Türkiye 117’ncisi olan Şevval Yağmur Öztürk’e 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 14/b bendine istinaden ödül verilmesi oy birliği ile kabul edildi. Mecliste, Öztürk’e bir adet dizüstü bilgisayar verilmesi kararlaştırıldı. Kurs Müdürü Suat Göv de kursun 3 yıl içindeki başarıları ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi.
Kemer Belediyesi Bütçe İçi İşletmeleri için hazırlanan yönetmeliğinin, Kemer Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi Çalışma, Görev, Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğin içeriğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmeliğinin ve Kemer Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün Görev ve Çalışma Yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmeliğin görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi. Arslanbucak Mahallesi 255 ada 5 parselde Dini Tesis Alanında çekme mesafelerine ilişkin hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı plan değişikliğinin görüşülmesi oy birliği ile İmar Komisyonu’na sevk edildi.
Kemer Merkez, Yeni ve Kiriş mahallelerinde yapılacak olan kadastro çalışmaları için Kadastro Müdürlüğü’nün talebi üzerine bilirkişi seçimi yapılması konusunun oy birliği ile kabul edildiği mecliste, mülkiyeti Kemer Belediyesi’ne ait Kuzdere Mahallesi 719 ada 1 parselde bulunan taşınmazda yap-işlet-devret modeli çerçevesinde Kiralama ihalesi yapılması ve kira süresinin belirlenmesi konusu oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edildi. Arslanbucak Mahallesi 255 ada 5 parselde Dini Tesis Alanında çekme mesafelerine ilişkin hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı plan değişikliğinin görüşülmesi oy birliği ile İmar Komisyonu’na sevk edilmesi mecliste ikinci oturumun açılmasıyla tekrar görüşüldü. Yapılan görüşme sonrasında söz konusu gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.
Bir sonraki meclis toplantısı 3 Ekim Salı günü saat 14.00 olarak belirlendi. İHA 

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Piknikçilerin ilk tercihi Antalya Kemer Kındılçeşme
Yerel Yönetim

Piknikçilerin ilk tercihi Antalya Kemer Kındılçeşme

yapılan son yeniliklerle büyük beğeni toplayan Kemer Belediyesi Kındılçeşme Piknik ve Halk Plajı, özellikle hafta sonları vatandaşların akınına uğruyor.

Antalya Kemer Belediyesi’nden üniversite öğrencilerine Burs verilecek işte başvuru tarihi
Yerel Yönetim

Antalya Kemer Belediyesi’nden üniversite öğrencilerine Burs verilecek işte başvuru tarihi

Kemer’de eğitim alan tüm öğrencilerin ana sınıfından üniversiteye kadar Kemer Belediyesi’ne emanet olduğunu her platformda dile getiren Belediye Başkanı Topaloğlu, üniversiteli öğrencilere verilen burs desteğini sürdürdüklerini söyledi.

Antalya 'da Genç Kuaför Furkan Şahin magandan kurşunu ile hayatını kaybetti
Bölgesel

Antalya 'da Genç Kuaför Furkan Şahin magandan kurşunu ile hayatını kaybetti

Antalya’da gece son tıraş ettiği müşterisini aracı ile evine bırakan Furkan Şahin (24) sırtına isabet eden kurşunla ile olay yerinde hayatını kaybetti.

Dev Tohumculuk Kongresi Antalya'da Düzenlenmesi için İşbirliği Protokolü
Bölgesel

Dev Tohumculuk Kongresi Antalya'da Düzenlenmesi için İşbirliği Protokolü

Türk tohumculuk sektörünün uluslararası alanda tanıtılmasında son derece önemli olan 2026 yılı Asya Pasifik Tohumcular Birliği (APSA) Tohumculuk Kongresi’nin Antalya’da yapılması için ATB, TÜRKTOB ve TÜRKTED arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Korkuteli'nde Amatör Spor Haftası Etkinlikleri
Spor

Korkuteli'nde Amatör Spor Haftası Etkinlikleri

Korkuteli Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünce Amatör spor haftası Etkinlikleri kapsamında şehitler anıtında sportif aktiviteler düzenlendi.