KEMER'DE RENKLİ GÜNLER...
Kemer Uluslararası Gençlik Halk Dansları Festivali başlıyor
International Folk Dance Organization (IFDO) kurucusu Salih Önsoy ve dansçılar, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nu makamında ziyaret etti.
Ziyarette, Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Derya Baytekin ve Kemer Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Akın da yer aldı.
IFDO Kurucusu Önsoy ve beraberindeki dansçılar, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bu yıl ilki düzenlenecek olan Kemer Uluslararası Gençlik Halk Dansları Festivali öncesi Başkan Topaloğlu’nu makamında ziyaret etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Topaloğlu, Önsoy ve beraberindekilere çalışmalarında başarılar diledi.
Başkan Topaloğlu, “Kemer’i kültürel ve sanatsal anlamda tanıtmak amacıyla Kemer Belediyesi destekleriyle bu yıl ilki düzenlenecek olan Kemer Uluslararası Gençlik Halk Dansları Festivali yapılacak. Festival bugün Tekirova mahallemizde başlıyor.
Bu festivale Türkiye’nin yanı sıra Romanya, Estonya, Moldova, Gürcistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kırgızistan’dan 400 dansçı katılıyor. Organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.
Ziyaret sonrası Önsoy ve dansçılar, Başkan Topaloğlu’na kendi ülkelerine ait yöresel kıyafet ve çeşitli hediyeler takdim etti.
Başkan Topaloğlu ise dansçılara Kemer kolonyası hediye ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.
Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Uşak'ın Eşme ilçesine atanan Kaymakam Mustafa Görmüş, Vali Ergün'ü makamında ziyaret etti.
Feke Belediye Başkanı Cömert Özen, pazarda esnaf ve vatandaşlara aşure ikramında bulundu.
Denizli'nin Tavas ilçesinde kaybolan ve 5 gündür kendisinden haber alınamayan 25 yaşındaki Muhammet Çıralı'nın cansız bedeni, Aydın'ın Kuyucak ilçesinde bulundu.
Elazığ Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonrasında üniversite tercihi yapacak adaylara yönelik iki ayrı noktada ücretsiz tercih ve danışmanlık hizmeti sunuyor.
Karşıyaka, geçtiğimiz sezon Elazığspor formasıyla play-off şampiyonluğu yaşayan kaleci Hakan Cambazoğlu ile prensip anlaşmasına vardı.
Elazığ Hipodromu, son yıllarda üstlendiği sosyal sorumluluk projeleriyle şehre değer katıyor. Atla Terapi Merkezi, engelli bireyler için empati parkuru, tiyatro sahnesi ve piknik alanlarıyla vatandaşlara hizmet sunuyor.
Yorumlar (0)