Antalya / Kemer

Kemer’de alt yapı sonrası asfalt çalışması başladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü Kemer ilçesinde alt yapı çalışmasını tamamladığı caddelerde sıcak asfalt çalışması gerçekleştiriyor. Devamı haberimizde...

 Kemer’de alt yapı sonrası asfalt çalışması başladı

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü Kemer ilçesinde alt yapı çalışmasını tamamladığı caddelerde sıcak asfalt çalışması gerçekleştiriyor.

Antalya’nın en önemli turizm bölgelerinden biri olan Kemer’de Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan Kuzdere, Çamyuva ve Kiriş mahallelerini kapsayan “Kemer İlçesi Muhtelif Mahalleleri İçme Suyu ve Kanalizasyon Yapım İşi” tamamlandı. 50 milyon liralık proje çerçevesinde ilçede 65

kilometre içme suyu, 20 kilometre kanalizasyon alt yapısı yapıldı. ASAT tarafından alt yapısı biten caddelerde asfalt çalışmasına başlandı.


SANAYİ CADDESİ’NE SICAK ASFALT


Çalışma hakkında bilgi veren ASAT Kemer Şube Müdürü Nuri Kocadağ, Kuzdere’nin büyük bölümünün imara yeni açılan bir bölge olduğunu belirterek, “Burada artan ihtiyaca cevap verecek şekilde içme suyu ve kanalizasyon hattı imalatı gerçekleştirdik. Ana imalatlarımız şu an tamamlanmış durumda. Şu anda Kuzdere-

Çamyuva arasında ana cadde görevi gören Sanayi Caddesi olarak bilinen caddenin asfalt yapım işini gerçekleştiriyoruz. Kuzdere’nin ana hattı bu cadde üzerinden geçiyor” dedi.


MUHTAR GÜNAY’DAN TEŞEKKÜR


Kuzdere Mahalle Muhtarı Serkan Günay da Kuzdere’nin imara açılmasından sonra en büyük eksiğin alt yapı olduğuna değindi. Muhtar Günay, “Alt yapı talebimizi Muhittin Başkanımızla paylaştık hemen talimatlarını verdi. Yaklaşık bir yıl önce Kuzdere’nin ihtiyacı olan içme suyu kanalizasyon alt yapılarının çalışmalarına

başlandı. Bugün itibariyle büyük oranda tamamlandı. Sanayi Caddesi’nde alt yapının biter bitmez asfalt çalışması başladı. Muhittin Başkanıma mahallem adına çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.


YOL KONFORLU HALE GELDİ


Çalışmalardan büyük memnuniyet duyan mahalle halkı Kuzdere’yi Çamyuva’ya bağlayan ve sanayi sitesinin ulaşımını sağlayan yolda gerçekleştirilen asfalt çalışmasının önemli bir eksiği gidereceğini söyledi. Kemer Yeni Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Seçkin Durusoy da alt yapı nedeniyle bozulan yolun asfaltlanarak

eskisinden çok daha güzel ve konforlu hale geldiğini belirtti.

 

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Kemer'de Geleceğin Futbolcuları Yetişiyor
Spor

Kemer'de Geleceğin Futbolcuları Yetişiyor

Kemer Belediyesi Futbol Okulu, antrenörler Öner Karagün ve İskender Gürcan yönetiminde antrenmanlarına devam ediyor. Haftada iki gün Kazım Gül Spor Tesisleri'nde antrenman yapan geleceğin futbolcuları hem futbol öğreniyor hem de sosyal hayata uyum sağlamayı ve birlik beraberliğin önemini öğreniyor.

Kemer Halkı Modern Sağlık Hizmetlerine Kavuşuyor: ASM ve TSM Binası Yapılıyor
Yerel Yönetim

Kemer Halkı Modern Sağlık Hizmetlerine Kavuşuyor: ASM ve TSM Binası Yapılıyor

Burdur Kemer'e Aile Sağlığı Merkezi (ASM) ve Toplum Sağlığı Merkezi (TSM) Hizmet Binası yapımına başlandı. Binanın tamamlanmasıyla Kemer halkı modern sağlık hizmetlerine kavuşacak.

Kemer can dostlarımıza sahip çıkıyor
Bölgesel

Kemer can dostlarımıza sahip çıkıyor

Kemer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğüne bağlı Kemer Belediyesi Hayvan Barındırma Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde Ocak ayı içerisinde 229 hayvan kısırlaştırıldı.

 Kemer yeşil alan çalışmalarıyla yaz sezonuna hazırlanıyor
Yerel Yönetim

Kemer yeşil alan çalışmalarıyla yaz sezonuna hazırlanıyor

Kemer Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelindeki yeşil alanlarda yaptığı çalışmalarla yaz sezonuna hazırlanıyor.

Hollanda'da Antalya'nın Kemer ilçesine büyük ilgi
Yerel Yönetim

Hollanda'da Antalya'nın Kemer ilçesine büyük ilgi

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Utrecht Turizm Fuarı’nda Kemer standını ziyaret eden misafirlere ilçe hakkında bilgiler vererek Kemer’e davet ediyor.

Kemer, Londra Turizm Fuarı'nda İngiliz pazarını hedefliyor
Etkinlik

Kemer, Londra Turizm Fuarı'nda İngiliz pazarını hedefliyor

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Londra Turizm Fuarı'nda Kemer standına gelen İngiliz misafir sayısını daha yukarılara çıkarmak için çalıştıklarını söyledi.