Antalya / Kemer

Kemer'de ekipler ve vatandaşlardan yangınla mücadele

Antalya Kemer'deki orman yangınına 37 arazöz, 12 su ikmal aracı ve diğer ekiplerle müdahale ediliyor. Detaylar haberimizde...

Kemer'de ekipler ve vatandaşlardan yangınla mücadele

Antalya Kemer'deki orman yangınına 37 arazöz, 12 su ikmal aracı ve diğer ekiplerle müdahale ediliyor.

Antalya’nın gözde turizm merkezlerinden Kemer’de çıkan orman yangınında 6 saat geride kaldı. Karadan müdahale edilen yangında, bir grup genç de ellerinde yangın söndürme tüpleriyle beklerken, yangın alanı havadan da görüntülendi.

Antalya’nın gözde turizm merkezi Kemer’deki orman yangını devam ediyor

Kemer ilçesi Göynük Değirmendere Mahallesi’nde saat 21.00 sıralarında başlayan orman yangını devam ediyor. Kemer Antalya kara yolunun sınırında ilerleyen yangına, 37 arazöz, 12 su ikmal aracı, 11 ilk müdahale aracı, 4 dozer, 11 eskavatör, Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ilçe belediyelerin araçlarıyla yoğun şekilde müdahale ediliyor. Yangına yakın bir yerdeki akaryakıt istasyonunun etrafında iş makineleriyle önlemler alındı. Vatandaşlar kendilerine düşecek bir görev için yol kenarlarında beklerken, yangın söndürme çalışmalarına yoğun şekilde devam ediliyor. İl Jandarma Komutanlığı ekipleri de hem yol güzergahında, hem de bölgede devriye görevi yaparak yolların açık olmasını sağlıyor. Öte yandan bazı gençler ise ellerine aldığı yangın söndürme tüpleriyle yangının karşı yöne atlaması ihtimaline karşı nöbet tutuyor. Ayrıca yangının devam ettiği alan havadan da görüntülendi.

"Yardımımız olur diye buradayız"

Yangın tüpüyle bekleyen gençlerden Serhat Bulut, ”Yangın tüplerini kontrol diyorum. İzmir’den tatile kuzenimin yanına geldim. Yangın 21.00 gibi başladı. Buraya geldik, yardımız olur diye. Burada yangın tüpleriyle bekliyoruz. Kozalak fırlar diye ateşin buraya gelmemesi için bekliyoruz” diye konuştu.

"Yangın tüpleriyle geldik"

Yangın haberinin ardından Antalya’dan Kemer’e gelen stajyer avukat Fatih Üçgül, “Bize düşen bir görev olur diye yangın tüpleriyle buraya geldik. Onun için buradayız. Burası kızılcan ormanları var. Kozalaklar patlayınca vatandaşların yaşadığı yerlere gelmemesi için önlem aldık. Sabaha kadar buradayız” dedi.

Kemer'de ekipler ve vatandaşlardan yangınla mücadeleKemer'de ekipler ve vatandaşlardan yangınla mücadeleKemer'de ekipler ve vatandaşlardan yangınla mücadeleKemer'de ekipler ve vatandaşlardan yangınla mücadeleKemer'de ekipler ve vatandaşlardan yangınla mücadeleKemer'de ekipler ve vatandaşlardan yangınla mücadeleKemer'de ekipler ve vatandaşlardan yangınla mücadele

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Bucak'ta park halindeki araç alev aldı
Bölgesel

Bucak'ta park halindeki araç alev aldı

Burdur'un Bucak ilçesinde Sanayi Mahallesi Oğuzhan Ek Sanayi'de park halindeki araç, bilinmeyen bir nedenle alev aldı.

Bucak'ta iş makinesi alev aldı, milyonluk zarar oluştu
Bölgesel

Bucak'ta iş makinesi alev aldı, milyonluk zarar oluştu

Burdur'un Bucak ilçesindeki bir ormanlık alanda çalışan iş makinesi, çalıştığı esnada bir anda alev aldı. İş makinesinin etrafını saran alevlere itfaiye ekipleri müdahale etti.

Bucak'ta arazide alevler yükseldi
3. Sayfa

Bucak'ta arazide alevler yükseldi

Burdur'un Bucak ilçesinde çıkan arazi yangını ekiplerin müdahalesi ile söndürüldü.

Besihane yangınında Hayvanlar kurtarıldı, 2 bin balya saman yandı
3. Sayfa

Besihane yangınında Hayvanlar kurtarıldı, 2 bin balya saman yandı

Antalya'nın Manavgat ilçesinde bir besihanede çıkan yangında, hayvanlar dışarı çıkarılarak kurtarılırken 2 bin balya saman yandı. Yangında besihane de kullanılamaz hale geldi.

 Bucak'ta balya yangını İşte detaylar...
3. Sayfa

Bucak'ta balya yangını İşte detaylar...

Burdur'un Bucak ilçesinde çıkan yangın ekiplerin müdahalesi ile söndürüldü.

Burdur'da elektrik kaçağından yangın çıktı
3. Sayfa

Burdur'da elektrik kaçağından yangın çıktı

Burdur'un Gölhisar ilçesinde bir elektronik eşya tamiri dükkanında elektrik kaçağından çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü. İş yerinde maddi hasar oluştu.