Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, İngiltere’de düzenlenen World Travel Market Londra Fuarı’nın ikinci gününde İngiltere’nin en büyük ikinci havayolu şirketi ve tur operatörü sahibi Joe Taylor’la görüştü. Topaloğlu, 2022’de Antalya’ya 380 bin turist getiren operatörden 2023 turizm sezonunda Kemer’i sosyal medya platformları ve internet sitelerinde daha fazla reklam yapma sözü aldıklarını söyledi. Görüşmede Joe Taylor’a operatör yardımcısı Sarah Lisowiec de eşlik etti.
Belediye Başkanı Topaloğlu, Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül, turizmci Can Kobal ve Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) Genel Sekreteri Ayşegül Zeybek i Joe Taylor’a Kemer hakkında bilgiler verdi. Taylor’a Kemer ile ilgili tanıtım videoları izleten Başkan Topaloğlu, Kemer’de yapılan spor organizasyonları, yürüyüş yolları, dalış turizmi ve diğer aktiviteler hakkında da bilgiler aktardı.
Gayet olumlu bir görüşme gerçekleştirdiklerine işaret eden Topaloğlu, “Kemer’e daha fazla İngiliz misafir gelmesi için görüşmemiz oldu. Kemerimizi en iyi şekilde kendilerine anlattık. Çok memnun kaldılar ve Kemer’i çok beğendiklerini söylediler. Sosyal medya platformlarında, reklam panolarında ve ilanlarda Kemer ile ilgili çalışma yapacaklarını anlattılar. Belediyemiz ile ortak bir çalışma yapmayı planlıyorlar. Özellikle Kemer’deki aktivitelere hayran kaldılar. Ortak bir proje yapmak için çalışmalara başladık. Kemer’e daha fazla İngiliz misafir getirmek için çalışıyoruz” diye konuştu.
Joe Taylor ise Kemer’e hayran kaldıklarını belirterek, şunları kaydetti: “Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ile olumlu bir görüşme yaptık. Kemer’deki aktiviteler bizi memnun etti. 2022 yılında Antalya’ya getirdiğimiz İngiliz misafir sayısı 380 bin. 2023 yılında hedefimiz 400 bin İngiliz misafiri Antalya’ya getirmek olacak. Şu anda paket satışlarımız yüzde 70’i buldu. Geri kalan yüzde 30’u ise İngilizler kendileri satın alıyor.”
Kemer Belediyesi Temmuz ayı olağanüstü meclis toplantısı, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu başkanlığında toplandı.
Elmalı Abdal Musa Etkinliğine, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'nun yanı sıra Kemer Belediye Başkan Vekili Semih Top, Kemer Belediyesi Meclis Üyeleri Mustafa Bilici ile Ali Rıza Akar, CHP Kemer İlçe Başkanı Sedat Karakaya ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursu'nda üniversiteye ücretsiz olarak hazırlanan öğrencilere üniversite sınavı öncesinde motivasyon için mangal partisi düzenledi.
2. Kemer Yaza Merhaba Şenliği Motosiklet Buluşması’na, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Derya Baytekin, Kemer Belediyesi Meclis üyeleri Semih Top ve Hüseyin Çelik’in yanı sıra İsmail Selami Minta ve Halit Özdemir de katıldı.
Akdeniz Üniversitesi Göynük Mutfak Sanatları Meslek Yüksek Okulu tarafından 'Kariyer günleri ve tadım şenliği' düzenlendi. Başkan Topaloğlu, 'Kariyer günleri ve tadım şenliği' etkinliğinde mangalın başına geçerek öğrencilere kendi elleriyle köfte pişirdi.
Antalya Kemer'de, Rusya'nın 17 bölgesinden 600 acente yetkilisinin katıldığı “Exhibition Türkiye 2024” workshop düzenlendi.
Yorumlar (0)