Denizli’de bu yıl 5’incisi düzenlenen İller Arası Kick Boks Ligi’nin 2. Etap Müsabakalarında Kemer Belediyesi sporcuları 2 birincilik, 2 ikincilik, 4 üçüncülük elde etme başarısı gösterdi.
Denizli’deki Hasan Güngör Spor Salonu'nda, farklı sıklette 930 sporcunun katıldığı, Türkiye'nin tek Kick Boks Ligi olma özelliği taşıyan organizasyon kıran kırana müsabakalara sahne oldu. Kemer Belediyesi ile Kemer Halk Eğitim Merkezi iş birliğince açılan ücretsiz kick boks kursunda Kemer Belediyesi’nin Kick Boks Antrenörü Volkan Kaplan tarafından yetiştirilen sporcular, katıldıkları organizasyonda Kemer’e 8 madalya ile döndü. Kaplan, yaptığı açıklamada, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun öncülüğünde başlatılan ücretsiz kick boks kursuna katılan öğrencilerin çalışmalarının meyvelerini vermeye başladığını söyledi.
Belediyenin her zaman kendilerine destek olduğunu ifade eden Kaplan, “Türkiye’nin tek Kick Boks Ligi’nin ikinci ayağına katılım sağladık sporcularım yine şaşırtmadı ve başarılar elde edindi güzel tecrübeler elde edindi. Amacımız önce sağlıklı ahlaklı düzgün bir nesil yetiştirmek daha sonrasında da yurtiçi ve uluslararası organizasyonlarda başarılar elde etmek ” dedi.
Organizasyonda; Burak Onur birinci, Betül Coşkun birinci, 21 Umut Kılıç ikinci, Galip Akif ikinci, Buğra Gürcan üçüncü, Tuğberk Budak üçüncü, Yunus Bilal üçüncü, Onur Tarhan üçüncü oldu. İHA
Antalya’da Muratpaşa Belediyespor’un ‘Kızıl Fırtınası’ kick bokscu Hasan Mert Kızıl’ın yetiştirdiği sporcular, Türkiye Kick Boks Federasyonu’nun Antalya ve Konya’da düzenlediği turnuvalarda şampiyonluk gururu yaşadı.
Konya’da düzenlenen Türkiye Kick Boks Şampiyonası'nda en yoğun kategoride bir günde 6 müsabakaya çıkan 14 yaşındaki Denizlili genç sporcu Dürdane Huy, Türkiye şampiyonu oldu.
Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası'na katılan Körfez Gençlerbirliği Spor Kulübü sporcularından Sinem ve Burak, 8 bin sporcu arasından kendi kategorilerinde üçüncü oldu.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin yıldız kick boks sporcuları kazandıkları madalyalarla Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası'na damga vurdu.
Eskişehirli kick boks sporcusu Sümeyye Kılıç, 5 rakibine karşı elde ettiği galibiyle genç yaşında Milli Takımına girmeye hak kazandı.
Aydın'da birçok spor branşındaki başarılarıyla adından söz ettiren dövüş sporlarına olan ilgi her geçen gün artıyor. Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde ücretsiz olarak verilen kick boks kursları da büyük ilgi görüyor. 4 bin 66 lisanslı sporcuya ev sahipliği yapan Aydın'da, 672 sporcu aktif olarak kick boks eğitimi alıyor.
Yorumlar (0)