Antalya

KONSEM ile derece yaptılar

Konyaaltı Belediyesi bünyesinde hizmet veren KONSEM Etüt Merkezi’nde LGS’ye hazırlanan gençler derece elde etti.

KONSEM ile derece yaptılar

Konyaaltı Belediyesi bünyesinde hizmet veren KONSEM Etüt Merkezi’nde LGS’ye hazırlanan gençler derece elde etti. Alparslan Sunman, LGS’de 2 yanlış yaparak KONSEM’in en başarılı öğrencisi ünvanına sahip oldu.
Konyaaltı Belediyesi bünyesinde hizmet veren, yüzlerce çocuğu ve genci LGS ve TYT sınavlarına ücretsiz olarak hazırlayan Konyaaltı Sanat Eğitim Merkezi (KONSEM) Gürsu Etüt Merkezi başarıya imza atmaya devam ediyor. KONSEM Etüt Merkezi’nde eğitim alan Alparslan Sunman, Elif Akpınar, Elif Beren ve Defne Öner, Liselere Giriş Sınavı’nda (LGS) derece elde eden öğrenciler arasına girdi. Alparslan Sunman ise sınavda 2 yanlış yaparak KONSEM’in en başarılı öğrencisi ünvanına sahip oldu.

ÖĞRETMENLERİM MOTİVE ETTİ

LGS’ye KONSEM ile hazırlandığını, öğretmenlerinin ve kurumdaki herkesin başarısındaki etkisinin büyük olduğunu belirten Alparslan Sunman, “LGS’de 489 puan aldım. 0,24 yüzdelik dilime girdim. Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi’nde okumayı hedefliyorum. KONSEM beni çok motive etti. Öğretmenlerim yanlış yapsam bile ‘Moralini bozma sen yaparsın’ diyerek beni hep yüreklendirdiler. Bu sene LGS’ye hazırlanacak yaşıtlarıma da burayı tavsiye ederim” dedi.

KONSEM ÖN YARGIMI YIKTI

Oğullarının başarısıyla gururlandıklarını ifade eden anne Yeşim Sunman, “Oğlumuzun başarısında okulunun ve KONSEM’in çok emeği var. KONSEM ücretsiz bir kurs olduğu için ilk etapta biraz ön yargılıydım. Ama oğlum burası için ısrar etti ve bizim de ön yargımız kırıldı. Öğretmenlerin ilgisi alakası bizi çok memnun etti. Alpaslan buraya hevesle geldi. Öğretmenleri gece bile sorularına yanıt verdi. KONSEM’e ve öğretmenlerimize çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Baba Taner Sunman da, “Alparslan ders çalışmayan dersi derste öğrenen bir çocuktu. Fakat KONSEM’e başladıktan sonra ders çalışmaya baoşladı. Buraya severek geldi. Öğretmenlerine çok teşekkür ediyorum. Onlar da en az bizim kadar gururlulardır” şeklinde konuştu.

TÜM ÖĞRENCİLERİMİZİ BEKLİYORUZ

KONSEM kurslarına tüm öğrencileri beklediklerini dile getiren KONSEM Gürsu Etüt Merkezi’nde fen bilimleri öğretmenliği yapan Hatice Cömert Turlu, “Tüm öğrencilerin soru işareti şuydu. ‘Burası ücretsiz. Acaba bize yeterli olacak mı. Öğrencilerimiz buraya gelince kafalarındaki bu soru işareti sona eriyor. Alparslan’ın gidişatını görünce diğer öğrencilerimiz de motive oldular. Alparslan’ı tebrik ediyoruz” dedi. Türkçe öğretmeni Selver Yağmur da, “Alparslan ile gurur duyuyoruz. Çok emek verdi. Bizler de onu hep destekledik. Tüm çocuklarımızı da buraya bekliyoruz” diye konuştu.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Denizli' de 40 yaşındaki adam evinde ölü bulundu
3. Sayfa

Denizli' de 40 yaşındaki adam evinde ölü bulundu

Denizli'de 2 çocuk babası 40 yaşındaki şahıs, evinde ölü olarak bulundu.

 Denizli’de 50 yıllık metruk yapı yıkıldı
3. Sayfa

Denizli’de 50 yıllık metruk yapı yıkıldı

Denizli’de madde bağımlılarının mesken haline getirdiği metruk bina, ev sahibinin onayıyla yıkıldı.

Denizli'de yıldırım düşmesi sonucu yangın çıktı
3. Sayfa

Denizli'de yıldırım düşmesi sonucu yangın çıktı

Denizli’de etkili olan yerel kuvvetli yağış sırasında düşen yıldırım, Karcı Dağında orman yangını başlamasına neden oldu. Yangının büyümeden kontrol altına alınabilmesi için bölgeye orman ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

Edirne'de yangın buğday tarlası ve ağıl yangını
3. Sayfa

Edirne'de yangın buğday tarlası ve ağıl yangını

Edirne'de hasat edilmiş buğday tarlasında ve ağılda çıkan yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

Su kuyusu kazısı sırasında göçük meydana geldi
3. Sayfa

Su kuyusu kazısı sırasında göçük meydana geldi

Denizli'nin Tavas ilçesine bağlı Kozlar Mahallesi'nde su kuyusu açmak için çalışma yapan kepçe operatörünün meydana gelen göçük sonucu hayatını kaybettiği belirtildi.

Denizli'de Lavanta hasadı tamamlandı
Yaşam

Denizli'de Lavanta hasadı tamamlandı

Denizli Merkezefendi Belediyesi tarafından Yenişafak Mahallesi'nde 35 dekarlık alana dikilen lavantaların hasadı tamamlandı.