Konyaaltı Belediyesi, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) iş birliği ile Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi içerisinde yapımını tamamladığı Konyaaltı Belediyesi Kuluçka Merkezi’nin tanıtımını gerçekleştirdi.
Konyaaltı Belediyesi, girişimcilerin ve girişim fikirlerinin önünü açmak amacıyla kurduğu Konyaaltı Belediyesi Kuluçka Merkezi’nin tanıtımını gerçekleştirdi. Konyaaltı Belediye Başkan Yardımcısı Tuğba Erke Bostan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Ahmet Şimşek, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Genel Sekreteri Volkan Güler ve girişimcilerin katıldığı toplantıda, Konyaaltı Belediyesi Kuluçka Merkezi’nin kuruluş amacı ve misyonu anlatılırken, toplantıya katılan girişimcilerin fikirleri ve beklentileri dinlendi. Önümüzdeki günlerde resmi açılışı yapılarak tam anlamıyla bir proje üssü haline gelecek olan merkez, girişimcilerin başlangıç aşamasındaki iş fikirlerini hayata geçirmelerine olanak tanıyacak.
Girişimcilerin, modern çalışma alanlarında çalışma fırsatı bulacağı merkez ‘‘Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi Mali Destek Programı’’ kapsamında 160 metrekare alan üzerine, aynı anda 30 kişiye hizmet verebilecek kapasitede tasarlandı. Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi’nin toplantı, seminer salonları ve hizmetleri ile desteklenmesi amaçlanan Konyaaltı Belediyesi Kuluçka Merkezi’nde, eğitimler, atölye çalışmaları, mentor desteği, iş dünyası yatırımcıları ve ekosistem aktörleri ile buluşmalar gerçekleştirileceği bildirildi. Tanıtım toplantısının ardından Konyaaltı Belediye Başkan Yardımcısı Tuğba Erke Bostan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Ahmet Şimşek’e plaket takdim etti.
Antalya’da Konyaaltı Belediyesi Spotify hesabında gerçekleştirdiği “Edebiyatımızdan 12 İsim 12 Eser” isimli podcast serisine 2011’de kaybettiğimiz şair Didem Madak ile devam ediyor.
Konyaaltı Belediyesi minik öğrencilere doğa sevgisi aşılamak için bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.
Konyaaltı Belediyesi bünyesinde öğrencileri LGS ve TYT'ye hazırlayan KONSEM Etüt Merkezi şimdi de LGS tercihlerini yapmak isteyen gençleri misafir ediyor.
Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, Muharrem ayı dolayısıyla Konyaaltı Alevi Bektaşi Kültürü Cemevi Derneği’nde oruç lokması dağıttı.
Konyaaltı Belediyesi bünyesinde hizmet veren KONSEM Etüt Merkezi’nde LGS’ye hazırlanan gençler derece elde etti.
Antalya'da Konyaaltı Belediyesi'nin yaz aylarına özel 7-14 yaş arası çocuklara yönelik açtığı
Yorumlar (0)