Konyaaltı Belediyesi Kütüphanesi sıcacık ortamı ve 20 bini aşkın kitabıyla hem kitap tutkunlarının hem de ders çalışmak isteyen öğrencilerin adresi oldu. Kütüphane bünyesinde öğrencilere yönelik ücretsiz çay ikramı da yapılıyor.
Konyaaltı Belediyesi Kütüphanesi soğuk günlerde kitap okurlarının ve öğrencilerin uğrak yeri oldu. Dünya klasiklerinden Türk edebiyatının seçkin örneklerine kadar 20 bini aşkın kitabın yer aldığı Konyaaltı Belediye Kütüphanesi, ders çalışmak isteyen öğrencilerin de buluşma noktası haline geldi. Cumartesi günleri dahil haftanın 6 günü 08.30-17.30 saatleri arasında açık olan kütüphaneden yararlanmak için üye olmanız yeterli.
Ücretsiz çay ve Wi-Fi hizmeti
Vatandaşların kütüphaneye olan ilgilerinden memnun olduklarını dile getiren Konyaaltı Sosyal Hizmetler Merkezi (KOSHİM) Sorumlusu Cem Yılmazer, “Kütüphanemizde sisteme kayıtlı 20 bin 445 adet kitabımız bulunuyor. Dünya klasiklerinden Türk edebiyatının seçkin eserlerine, tarihten felsefeye bir çok alanda kitabımız mevcut. Ayrıca çocuklara yönelik de geniş bir kitap bölümümüz bulunmakta. Ücretsiz Wi-Fi hizmeti verdiğimiz kütüphanemizde öğrenci arkadaşlarımıza ücretsiz çay ikramımız da vardır” dedi.
“Arayın kitaplarınızı toplayalım”
Konyaaltı Belediyesi Kütüphanesi’ne okurların ve öğrencilerin ilgisinden memnuniyet duyduğunu dile getiren Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, belediye olarak sürdürdükleri “Atıl Kitap Kampanyası’nın da devam ettiğini söyledi. Başkan Esen, “Kampanyamız güzel bir şekilde sürüyor. Evlerde kullanılmayan kitapları ekiplerimiz vatandaşlarımızın talebi üzerine topluyor. Kitapları burada ayıklayarak raflara yerleştiriyoruz. İhtiyacı olan üniversiteye hazırlanan gençlerimize kitapları ücretsiz olarak veriyoruz. Bu yıl kampanyamızdan yararlanan çok sayıda öğrencimiz Türkiye’de dikkat çeken üniversiteleri kazandı. Bu da bizler için büyük mutluluk” diye konuştu. İHA
Antalya’da Konyaaltı Belediyesi Spotify hesabında gerçekleştirdiği “Edebiyatımızdan 12 İsim 12 Eser” isimli podcast serisine 2011’de kaybettiğimiz şair Didem Madak ile devam ediyor.
Konyaaltı Belediyesi minik öğrencilere doğa sevgisi aşılamak için bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.
Konyaaltı Belediyesi bünyesinde öğrencileri LGS ve TYT'ye hazırlayan KONSEM Etüt Merkezi şimdi de LGS tercihlerini yapmak isteyen gençleri misafir ediyor.
Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, Muharrem ayı dolayısıyla Konyaaltı Alevi Bektaşi Kültürü Cemevi Derneği’nde oruç lokması dağıttı.
Konyaaltı Belediyesi bünyesinde hizmet veren KONSEM Etüt Merkezi’nde LGS’ye hazırlanan gençler derece elde etti.
Antalya'da Konyaaltı Belediyesi'nin yaz aylarına özel 7-14 yaş arası çocuklara yönelik açtığı
Yorumlar (0)