2023 Kadınlar Dünya Şampiyonası Avrupa Elemeleri hazırlıklarını sürdüren A Milli Kadın Hentbol Takımı’nda Konyaaltı Belediye Spor Kulübü’nden beş oyuncu yer aldı.
A Milli Kadın Hentbol Takımı, 2023 Kadınlar Dünya Şampiyonası Avrupa Elemeleri 1’inci turunda Büyük Britanya ile oynayacağı maçın hazırlıklarını sürdürüyor. 5-6 Kasım tarihlerinde oynayacağı maçların hazırlıklarına devam eden A Milli Takım’a Konyaaltı Belediye Spor Kulübü’nden beş oyuncu katıldı. Cansu Akalın, Bilgenur Öztürk, Edanur Çetin, Elif Sıla Aydın ve Dönegül Bozdoğan kamp kadrosuna katılırken , tecrübeli oyuncu Yasemin Şahin ise sakatlığı nedeniyle kadroda yer alamadı. Türk Milli Takımına beş oyuncu gönderen Konyaaltı’nda Monica Kıldan Avrupa Şampiyonasında mücadele edecek olan Makedonya Milli Takımı’nın kadrosunda yer alırken, İsabelle Noelle Mben Bediang ise Kamerun Milli Takımı ile Afrika Kupası’nda ter dökecek. Takımdan yedi oyuncunun milli takıma seçilmesinin kendilerini gururlandırdığını ifade eden Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, “Ligde ve Avrupa’da yoluna hız kesmeden devam eden takımımızdan beş oyuncu Türk Milli Takımı’nda, iki oyuncu ise ülkelerinin milli takımlarında mücadele ederek Konyaaltı’mızı uluslararası arenada temsil edecekler. Hepsini ayrı ayrı tebrik ediyor, başarılar diliyorum’’ dedi.
2024-2025 Hentbol Sezonu Kadınlar ve Erkekler Süper Ligleri fikstürü, Ankara Prof. Dr. Yaşar Sevim Hentbol Salonu’nda bugün çekildi.
Burdur'da düzenlenen İşitme Engelliler Türkiye Hentbol Şampiyonası'nda Muğla ve Eskişehir, final maçlarında rakiplerini yenerek şampiyon oldu. Detaylar burada...
Nilüfer Belediyespor Hentbol Takımı, Dilek Özer İlköğretim Okulu’nda düzenlenen konferansta öğrencilerle buluştu. Teknik ekip ve oyuncular, spor yaşamlarındaki deneyimlerini ve gelecek hedeflerini öğrencilerle paylaştı.
Konyaaltı Belediye Spor Kulübü Kadın Hentbol Takımı “Mavi Kelebekler”, HDI Sigorta Hentbol Kadınlar Türkiye Kupası final maçında, Armada Praxis Yalıkavak Spor’u 30-21 mağlup ederek kupayı müzesine götürdü.
Türkiye Hentbol Kadınlar Süper Ligi’nde mücadele eden Kastamonu Belediyespor, Konyaaltı Belediyespor’u konuk edecek.
Konyaaltı Belediye Spor Kulübü Kadın Hentbol Takımı “Mavi Kelebekler”, Hentbol Kadınlar Süper Ligi 20. Hafta maçında, Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nü 32-29 mağlup ederek ligdeki galibiyet serisini 18 maça çıkardı.
Yorumlar (0)