Antalya / Konyaaltı

Konyaaltı’nda kadınlara kanser taraması hizmeti

Yaşları 30 ile 70 arasında değişen kadınlara Konyaaltı Belediyesi tarafından meme kanseri taraması yaptırıyor.

Konyaaltı’nda kadınlara kanser taraması hizmeti

Konyaaltı Belediyesi, yaşları 30 ile 70 arasında değişen kadınlara meme kanseri taraması yaptırıyor.
Konyaaltı Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, Konyaaltı İlçe Sağlık Müdürlüğü ile imzalanan iş birliği protokolü çerçevesinde, kırsal mahallelerde yaşayan kadınlara serviks ve meme kanseri taraması yaptırıyor. 2020 yılında 92 kadına yaptırılan taramaların ardından pandemi nedeniyle ara verilen çalışmalar yeniden başladı. 25 Kasım 2022 itibariyle yeniden hayata geçirilen sağlık taraması çalışmasında 30 ile 70 yaş arası 23 kadına daha serviks ve meme kanseri taraması yaptırıldı. Çeşitli mahallelerden kadınlara sağlık taraması yapılan çalışmalar çerçevesinde, öncelikle mahalle muhtarları ile iletişim kurularak sağlık taraması yaptırmak isteyen kadınlar belirleniyor. Muhtar tarafından belirlenen isim listesi Sağlık İşleri Müdürlüğü personeli tarafından tek tek aranarak bilgi veriliyor ve kadınlar evlerinden servisle alınarak sağlık taraması işlemleri gerçekleştiriliyor. Sağlık taraması çalışmalarının çeşitli mahallelerde her Cuma günü yapılmaya devam edileceği bildirildi. Kırsal mahallelerdeki kadınlara yönelik başlattıkları çalışmanın pandemi sonrası yeniden başladığını ifade eden Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, meme kanserinin kadınlarda en sık görülen hastalıklardan biri olduğunu söyledi. Erken teşhisi halinde hastanın tedavi ile sağlığına kavuşmasının mümkün olduğunu aktaran Esen, hedeflerinin, kırsal mahallelerde tarama yaptırmak isteyen bütün kadınlara ulaşmak olduğunu aktardı.

İHA İHA
İhlas Haber Ajansı
Bu haber İHA tarafından hazırlanmış olup habere Habernnc.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İHA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İHA kurumudur.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Korkuteli Ak Parti Antalya Milletvekili Aday Adaylarını Tanıttı
Yaşam

Korkuteli Ak Parti Antalya Milletvekili Aday Adaylarını Tanıttı

14 Mayıs'ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri öncesinde AK Parti Korkuteli İlçe Başkanlığı tarafından Gümüşhan Otelde 111 milletvekili aday adayı olanlar için tanıtım toplantısı düzenlendi.

Antalya Döşemealtı’nda 9 Mahalle’de binlerce kişi iftar sofrasında ağırlanacak
Yaşam

Antalya Döşemealtı’nda 9 Mahalle’de binlerce kişi iftar sofrasında ağırlanacak

Döşemealtı Belediyesi binlerce kişiyi kurduğu iftar sofralarında bir araya getirecek.

Antalya'da babanın evlatlarıyla zorlu sınavı
Bölgesel

Antalya'da babanın evlatlarıyla zorlu sınavı

Antalya'da yaşayan ve 2 oğlu uyuşturucunun pençesine düşen, son zamanlarda ise hem madden hem de manen zarar görmeye başlayan baba Emin Ak, artık dayanacak gücünün kalmadığını söyledi.

Manavgat Belediyesi pazarı modernleştiriyor
Yerel Yönetim

Manavgat Belediyesi pazarı modernleştiriyor

Antalya Manavgat Belediyesi kente yönelik proje ve hizmetleri hayata geçirmeye devam ediyor. Bahçelievler Mahallesi’ndeki Cumartesi Pazarı’nı yenileme çalışması başlatıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesinden anlamlı protokol
Yerel Yönetim

Antalya Büyükşehir Belediyesinden anlamlı protokol

Antalya Büyükşehir Belediyesi, büyüklüğü ile kayıtlara geçen Manavgat yangınının ardından yangınlar ile ilgili eğitim ve çevresel bilinçlendirme konusunda da önemli bir iş birliğine imza attı.

Antalya'da eş zamanlı operasyon
3. Sayfa

Antalya'da eş zamanlı operasyon

Antalya'da Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, 48 ekip ve 120 personelin katılımıyla eş zamanlı operasyon yapıldı. İşte detaylar..