Konyaaltı Belediyesi, yarıyıl tatili dolayısıyla ‘Çizmeli Kedi’ adlı müzikli ve danslı çocuk oyununu çocuklarla buluşturdu.
Antalya Konyaaltı Belediyesi Tiyatro Akademisi’nin hazırladığı ‘Çizmeli Kedi’ adlı müzikli ve danslı çocuk oyunu Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi’nde ilk sahnesini gerçekleştirdi. Yarıyıl tatilinde olan çocuklar ile buluşan oyun, saat 11.00 ve 14.00’te iki ayrı seansla çocuklarla buluştu. Hem velilerin hem de çocukların katılımıyla oyun, yoğun ilgi gördü. 5 yaş ve üzerindeki çocukların ücretsiz bir şekilde izleyebildiği tiyatro gösterisinde çocuklar eğlenceli dakikalar yaşadı. Oyunun sonunda Konyaaltı İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polisler de çocuklara mini bir eğitim verdi.
Kültür ve sanata her zaman değer verdiklerinin altını çizen Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, “Geleceğimizin aydınlık yüzleri çocuklar için elimizden ne geliyorsa onu yapmaya devam edeceğiz. Çocuklar bizim en büyük umudumuz, geleceğimizin teminatı. Onların yüzlerindeki sevinç her şeye bedel. Karnelerini aldıktan sonra gelişimlerini ve sosyalleşmelerini destekleyecek tiyatro gösterisini gerçekleştirmek istedik” dedi.
Antalya’da Konyaaltı Belediyesi Spotify hesabında gerçekleştirdiği “Edebiyatımızdan 12 İsim 12 Eser” isimli podcast serisine 2011’de kaybettiğimiz şair Didem Madak ile devam ediyor.
Konyaaltı Belediyesi minik öğrencilere doğa sevgisi aşılamak için bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.
Konyaaltı Belediyesi bünyesinde öğrencileri LGS ve TYT'ye hazırlayan KONSEM Etüt Merkezi şimdi de LGS tercihlerini yapmak isteyen gençleri misafir ediyor.
Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, Muharrem ayı dolayısıyla Konyaaltı Alevi Bektaşi Kültürü Cemevi Derneği’nde oruç lokması dağıttı.
Konyaaltı Belediyesi bünyesinde hizmet veren KONSEM Etüt Merkezi’nde LGS’ye hazırlanan gençler derece elde etti.
Antalya'da Konyaaltı Belediyesi'nin yaz aylarına özel 7-14 yaş arası çocuklara yönelik açtığı
Yorumlar (0)