Antalya / Korkuteli

Korkuteli'de 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı

Antalya'nın Korkuteli ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Şehitler anıtında çelenk sunma töreni düzenlendi.

Korkuteli'de 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı

Antalya'nın Korkuteli ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Şehitler anıtında çelenk sunma töreni düzenlendi. Törende Korkuteli ilçe Milli Eğitim Müdürü Akif Tak tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Çelenk sunma töreni sonrasında etkinlikler Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans salonunda devam etti.
Mesude-Erol Memioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans salonunda gerçekleşen Törene Korkuteli Kaymakamı Sezgin Üçüncü, Belediye Başkan yardımcısı Recep Şahin, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Vedat Kılınç, Emniyet Müdürü Tuncay Demirel, siyasi parti temsilcileri, Kurum Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İdarecileri, Okul Müdürleri ve öğretmenler katıldılar.
Burada ilk olarak İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Tak günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Tak, konuşmasında; “Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde; Türk milletinin, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Türk istikbalinin teminatı olan genç beyinleri hayata hazırlamak ve gelecek nesillerimizi bu amaç doğrultusunda yetiştirmek için özveriyle çalışan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.
24 Kasım bir semboldür. İlmin, öğrenmenin, anlam ve anlatımın, öğüt ve kılavuzun sembolüdür. Eğitim ve öğretim çağın gereklerine uygun olarak sürekli gelişen, birikim ve tecrübeler ışığında yenilenen, toplumu yücelten ve insanlığa yön veren önemli bir süreçtir. Demokrasinin ve evrensel değerlerin özümsenerek yaşam biçimi olarak benimsenmesi, millî ve manevi değerlerimize bağlılığın artırılması eğitimle gerçekleşecek; ülkemizin muasır medeniyetler seviyesinin üzerine ulaşmasında en büyük pay hiç kuşkusuz öğretmenlerimize ait olacaktır.
Öğretmenlerimiz, çağdaş ve müreffeh bir toplum olma yolunda en çok çaba gösteren fedakâr ve bir o kadar da azimli yol göstericilerimizdir. Aynı zamanda bir medeniyeti, bir kültürü inşa eden rehberlerimizdir.
Öğretmenlerimizin tüm dünya ülkeleri ile her alanda rekabet edebilecek bir gençlik yetiştirilmesi konusunda üzerine düşen önemli görevleri vardır. Öğretmenlerin sağlıklı, huzurlu, donanımlı ve teknolojik gelişmelerle uyumlu olmaları, bilgi çağının gereklerine uygun öğrenciler yetiştirmeleri, mesleğini severek yapmaları bu hedeflere ulaşmayı hızlandıracaktır.
"Eserinin üzerinde imzası olmayan yegâne sanatkâr öğretmendir." diyor Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Öğretmenlik, meslekten öte bir yaşam biçimidir. Zaman ve mekândan bağımsız, özünde en yüce duyguları barındıran akıl ve gönül işidir.
Berrak bir Türkçe’dir öğretmen, diline kültürüne sarılmaktır. Ay yıldız olup göklerde dalgalanmaktır öğretmen. Sözün özü bir sevdadır öğretmen, yüreklerde vatan vatan atmak, damarlarda bayrak bayrak dolaşmaktır.
Değerli Öğretmenlerimiz,
Milli Eğitim Bakanlığımızın ilkeleri ve milletimizin yüce değerleri doğrultusunda nesillerimizi yetiştirmek adına özveriyle yürüttüğünüz tüm çalışmalarınızı ve azminizi yürekten destekliyorum. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün hedefleri, ilkeleri, fikirleri ve idealleri doğrultusunda sorumluluğu büyük, etkisi de bir o kadar yüksek ve başka hiçbir meslekle kıyaslanamayacak kadar kutsal bir mesleğe sahipsiniz. Ülkemizi çağın ilerisine taşımak ve geleceğimizi emanet edeceğimiz nesillerimizi fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller olarak yetiştirmek için hep birlikte omuz omuza yürüyeceğiz. Bu yolda sizlere çok güveniyoruz.
Köklü tarihimizden ve millî değerlerimizden aldığımız güçle öğrencilerimizi evrensel değerlerle buluşturacak; eğitim adına yaktığımız meşalemizi sizlerle birlikte sonsuza dek gururla taşıyacağız.
Öğretmenlerimizi mesleklerini özveri ve fedakârlıkla yerine getirmiş olmalarından dolayı en içten duygularımla tebrik ediyorum. Emekli öğretmenlerimize sağlıklı ve huzurlu günler diliyor, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi ve eğitim şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Bu vesile ile tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlar, öğretmenlerimize yaşamları boyunca sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim” dedi.
Mesude-Erol Memioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmen ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu 24 Kasım Öğretmenler Günü oratoryo gösterisi sundu. Ardından adaylığı kaldırılan 7 öğretmen yemin etti.
2022 yılı içinde emekli olan 5 öğretmene Kaymakam Sezgin Üçüncü tarafından hizmet şeref belgeleri takdim edildi.
ilkokul öğrencilerine yönelik resim, ortaokul öğrencilerine yönelik şiir ve ortaöğretim öğlencilerine yönelik kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğretmen ve öğrencilere Kaymakam Sezgin Üçüncü, Belediye Başkan yardımcısı Recep Şahin ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Tak tarafından ödüllerin takdim edilmesiyle program sona erdi.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Burdur'da Öğretmenlerden Türkü Gecesi
Etkinlik

Burdur'da Öğretmenlerden Türkü Gecesi

Burdur’da Öğretmenlerin oluşturduğu Türk Halk Müziği topluluğunun konseri büyük ilgi gördü.

Başkan Halil Öztürk, Öğretmenlerle yemekte buluştu
Etkinlik

Başkan Halil Öztürk, Öğretmenlerle yemekte buluştu

Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle program düzenledi.

Kepez’de öğretmenler günü etkinliği
Etkinlik

Kepez’de öğretmenler günü etkinliği

Antalya'nın Kepez ilçesinde 24 Kasım Öğretmen Günü dolayısıyla program düzenlendi

Burdur'da vefat eden öğretmenler için mevlit ve lokma
Etkinlik

Burdur'da vefat eden öğretmenler için mevlit ve lokma

Burdur'da Öğretmenler Günü'nde şehit ve ebediyete irtihal etmiş öğretmenler unutulmadı. Mevlit okutularak, lokma dağıtıldı.

Minikler Öğrencilerden ameliyat olan öğretmenlerine anlamlı günde sürpriz kutlama
Bölgesel

Minikler Öğrencilerden ameliyat olan öğretmenlerine anlamlı günde sürpriz kutlama

Şehit İlyas Acar İlk Öğretim Öğrencileri, Bucaklı öğretmen yazar Fatma Erkul'a sürpriz öğretmenler günü kutlaması düzenledi.

Burdur'da Öğretmenler Günü’nde badminton turnuvası
Spor

Burdur'da Öğretmenler Günü’nde badminton turnuvası

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Badminton Turnuvasında sporcular centilmenlikle yarıştı.