Taceddin Akbaş

29 Mayıs 1453'ün Fatihi Sultan Mehmed idi 28 Mayıs 2023'ün Fatihi ise 'Erdoğan' oldu!

Taceddin Akbaş'ın '29 Mayıs 1453'ün Fatihi Sultan Mehmed idi 28 Mayıs 2023'ün Fatihi ise 'Erdoğan' oldu!' adlı köşe yazısı

Taceddin Akbaş

Her Türk’ün ve Müslüman’ın bildiği-bilmesi gerektiği ve benim de ‘dünkü yazımda hatırlattığım’ gibi; Cennetmekân Fatih Sultan Mehmed Han Hazretleri, zorlu bir savaşın sonunda girdiği ve 29 Mayıs 1453’te gerçekleştirdiği İstanbul’un fethini dosta düşmana duyurmuş-îlân etmişti! Girdiği tüm seçimleri kazanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da, 28 Mayıs 2023’te (geçtiğimiz Pazar günü) yapılan seçimleri de kazandığını, dolayısıyla da 2. kez Cumhurbaşkanı seçildiğini dosta düşmana îlân etti! Yani, Fatih Sultan Mehmed Han (r.aleyh) Hazretleri komutasındaki Osmanlı Ordusu; 29 Mayıs 1453 tarihinde büyük bir İslâm beldesi ve Osmanlı’nın Başkenti ve asırlarca İslâm’ın bayraktarlığını yapmış olan, ancak bir ara Bizans orduları tarafından işgal edilmiş ve büyük bir İslâm kenti olan İstanbul’umuzu geri alarak ve Müslümanları küffarın zulümlerinden kurtararak büyük bir Osmanlı Padişahı, artı hadislere konu olan bir fethin komutanı olduğunu ispatladığı gibi; 28 Mayıs 2023 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanı seçimlerinde seçmenlerin yarıdan fazlasının oyunu alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da seven insanların ‘gönül Fâtihi’ olduğunu ispatladı!
Kısacası ve açıkçası; bizden büyüklerin çok iyi, bizim kuşağın ise hayal mayal hatırlayacağı gibi, 27 Mayıs 1960 tarihinde ‘ABD destekli ve SSCB köstekli’ askerler, kansız bir darbe gerçekleştirmişler ama bu darbeyi ‘17 Eylül 1961 tarihinde ikisi bakan, biri de başbakan olmak üzere’ seçilmiş 3 devlet ve millet adamını îdam ederek kanlı darbeye çevirmişler; bunun adına da ‘kansız ve karşı darbe…’ demişlerdi!
Ve herkesin bildiği gibi, asil ve necip milletimiz, geçtiğimiz Pazar günü büyük bir olgunlukla ve dostları sevindirecek, düşmanları üzecek ve utandıracak şekilde sandık başına gitti ve 5 yıl-1860 gün Ülkesini yönetecek olan Cumhurbaşkanı’nı seçti. O nedenle ben daha yazımın burasında, yaklaşık 5 yıldır ülkemizi yöneten ve 28 Mayıs 2023 Pazar günü bir 5 yıl daha yönetme yetkisi alan eski-yeni Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı, yol ya da dava arkadaşlarını tebrik ediyor, Cenab-ı Allah’tan tüm hayırlı karar ve yararlı işlerinde kendisinin ve yönetiminin yardımcısı olmasını niyaz ediyorum… Şimdide 27 ve 28 Mayıs tarihlerini kıyaslayan görüş ve düşüncelerimi kısaca değerlendirmek istiyorum:
Şöyle ki, sürekli olurlarımın bilecekleri gibi, İstanbul’un Fethi ile alâkalı görüş ve düşüncelerimi 29 Mayıs tarihli yazım da değerlendirmeye çalışmıştım! O nedenle bugün 27 Mayıs 1960 darbesini ve 17 Eylül 1961 tarihinde şehid edilen ikisi bakan ve biri başbakanla, geçtiğimiz pazar günü yapılan Cumhurbaşkanı seçimi ile kıyaslamak, dolayısıyla da sevgili okurlarıma bir oyun bile altın nitelik ve niceliğinde olduğuna vurgu yapmak istiyorum:
SİYÂSETİ ÖNEMSEMEYEN MÜSLÜMANLARI MÜSMÜMANLARI
ÖNEMSEMEYEN SİYASETÇİLER YÖNETİR! Necmeddin Erbakan
Malûm olduğu üzere yukarıdaki ara başlığımın sahibi ben nâçiz değil, Millî (İslâmî) Görüş Hareketi’nin ve MNP, MSP, RP ve FP gibi partilerin kurucu Genel Başkanı; 54. T.C Hükümeti’nin Başkanı-Başbakanı (ve benim de partilerinden biri olan MSP’nin dolu dolu 4 yıl Gençlik Kolları Başkanlığını yapma şerefine nail olduğum) merhum Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Hocam’a ait! O nedenle ben Hocamızın sözünü tekrarlamayacağım ama günümüzde yerel ve genel veya merkez yöneticilerinin oylarla gelip gittiklerini hatırlatmadan edemeyeceğim… Ve Milletvekili Genel Seçimleri önceki hafta, Cumhurbaşkanı seçimleri de geçtiğimiz hafta (Pazar günü) problemsiz ve insanımızın şanına yakışır bir şekilde sona erdi elhamdülillan. Ancak, 2024 yılında ve Mart ayında yerel secimler yapılacak inşaAllah. O nedenle, ben sevgili, nazım ve sözüm geçecek olan okurlarıma yani, ‘Cennet misâli ülkesini, necip milletini ve büyük devletini düşünen, seven sayan dostlarıma gelecek yılın Mart ayında yapılacak olan Yerel Seçimlere, hattâ ve normalde 2028 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimlerine bugünden hazırlanmalarını istirham ediyor ve konu da son olarak merhum Erbakan Hocamızın “Siyaseti önemsemeyen Müslümanları, Müslümanları önemsemeyen.. siyasetçiler yönetirler…’ sözünü hatırlatmakla yetiniyorum.
CHP’Lİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLARI
DOĞRU ‘’YALAN SÖYLESELERDİ” ÇOK DAHA
YARARLI-HAYIRLI BİR İŞ YAPMIŞ OLURLARDI
MESELÂ MUHARREM İNCE GİBİ KONUŞMUŞ
‘ADAM KAZANDI YA’ DEMİŞ OLSALARDI ÇOK
DAHA İNANDIRICI VE DOĞRUCU OLURLARDI
Uzun lâfın kısası ve meselenin hülâsâsı; hemen herkesin bildiği gibi, asil ve necip milletimiz, 14 Mayıs Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Seçimlerinde milletvekillerini belirlemiş, Cumhurbaşkanını ise belirlememiş, dolayısıyla da 2. Tura bırakmıştı… Ancak, CHP’li İzmir ve İstanbul Büyükşehir Belediye başkanları televizyonların karşısına geçerek Genel Başkanları Kemâl Kılıçdarıoğlu’nun seçildiğini ve T.C’nin 13. Cumhurbaşkanı olduğunu ilan etmişlerdi! Yani, iki belediye başkanı Partilerinin Grup Başkan vekilleri ya da sözcüleri dururken yalan bir açıklama yapmışlar, yalanları meydana çıkınca da halkımızdan en küçük bir af ya da özür dileme nezaketi göstermemişlerdi. Oysa Erdoğan’ın ‘önceki Cumhurbaşkanı seçimlerinde’ rakibi olan Muharrem İnce, seçim sonuçlarını öğrenir öğrenmez “Adam kazandı ya!..’’ diyerek gerçeği açıklama erdemliliği göstermişti… Ve milletimiz 14 Mayıstan 28 Mayıs’a bıraktığı işi geçtiğimiz Pazar (28 Mayıs) günü tamamlayarak hem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Türkiye’yi yönetmek için 2. Bir 5 yıl daha yetki verdi; hem de CHP’nin vakitsiz öten horozları durumunda olan politikacılarına iyi bir ‘siyâsi’ ders verdi! O nedenle ben, ‘her şeyin ötesinde güzel bir seçim takvimi veya organizasyonu yapan Yüksek Seçim Kurulu’nu (YSK) ve şanına yakışır bir şekilde seçim yapan asil ve necip milletimizle tekrar seçilen eski-yeni Cumhurbaşkanımızı yürekten kutluyor, Cenab-ı Hakk’tan tüm hayırlı karar ve işlerinde Kendisinin ve yönetiminin yardımcısı olmasını niyaz ediyorum… Ve bugünkü zor ve biraz da aceleye gelen yazımı merhum Mücâhid Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Hocamızın birbirinden özlü sözleriyle noktalamak istiyor, herkese saygılar sunuyorum.
ÎMAN VARSA, İMKÂN DA VARDIR. MİİLLÎ GÖRÜŞÇÜ
ASLA VAZ GEÇMEZ… HAKKI ÜSTÜN TUTMAK, HER
ZAMAN SAADET GETİRİR… Ve HAKSIZ BİR DAVA DA
ZİRVE OLMAKTANSA HAKK DAVA DA ZERRE OLMAYI
TERCİH EDERİZ… IRAK TA ÖLEN BİR ÇOCUĞUN VEBÂLİNİ
YEDİ SÜLÂLENİZ ALNINI SECDEDEN HİÇ KALDIRMASA DA
ÖDEYEMEYECEKTİR! CİHAD İZZET VE AYDINLIK, GEVŞEKLİK
İSE ZİLLET VE KARANLIKTIR… HAKK’IN TESİSİ İÇİN
ÇALIŞMAMAKLA, BÂTILIN HÂKİMİYETİ İÇİN ÇALIŞMAMAK
ARASINDA FARK YOKTUR… DÖNMELİKTEN HAYIR
GELİR Mİ BE AHMAK!
Prof. Dr. Necmeddin Erbakan

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

Taceddin Akbaş Diğer Yazıları

27
EYLÜL

2023

Mülakat sistemi devam etmeli ama mülakatçılar da iyi belirlenmeli!

Taceddin Akbaş'ın 'Mülakat sistemi devam etmeli ama mülakatçılar da iyi belirlenmeli!' adlı köşe yazısı Devamı

26
EYLÜL

2023

GEÇ DE OLSA HATİP HOCAMIZI VE OĞULLARINI… HATIRLADIK!

Taceddin Akbaş'ın 'GEÇ DE OLSA HATİP HOCAMIZI VE OĞULLARINI… HATIRLADIK!' adlı köşe yazısı Devamı

26
EYLÜL

2023

MEVLİD-İ NEBÎN(M)İZ MÜBÂREK HER GÜNÜM(N)ÜZ MEVLİD OLSUN!

Taceddin Akbaş'ın 'MEVLİD-İ NEBÎN(M)İZ MÜBÂREK HER GÜNÜM(N)ÜZ MEVLİD OLSUN!' adlı köşe yazısı Devamı

23
EYLÜL

2023

BOŞANMALAR KOLAY OLMASA DA COK ZOR NAFAKA VE TAZMÎNATLAR İSE YIKICI OLMAMALI!

Taceddin Akbaş'ın 'BOŞANMALAR KOLAY OLMASA DA COK ZOR NAFAKA VE TAZMÎNATLAR İSE YIKICI OLMAMALI!' adlı köşe yazısı Devamı

22
EYLÜL

2023

Konut satışları düşüyor ama ne fiyatları, ne de kiraları düşüyor!

Taceddin Akbaş'ın 'Konut satışları düşüyor ama ne fiyatları, ne de kiraları düşüyor!' adlı köşe yazısı Devamı

22
EYLÜL

2023

Küçük ortakların keyifleri yerinde; Büyük ortaklar ise günah keçisi bulma derdinde

Taceddin Akbaş'ın 'Küçük ortakların keyifleri yerinde; Büyük ortaklar ise günah keçisi bulma derdinde' adlı köşe yazısı Devamı

21
EYLÜL

2023

Bugün Alzheimer ve Dünya Barış Günüymüş!

Taceddin Akbaş'ın 'Bugün Alzheimer ve Dünya Barış Günüymüş!' adlı köşe yazısı Devamı

21
EYLÜL

2023

‘Merhabası’ olmayan bir şeyin 'Vedası' da olmaz!

Taceddin Akbaş'ın '‘‘Merhabası’ olmayan bir şeyin 'Vedası' da olmaz!' adlı köşe yazısı Devamı

18
EYLÜL

2023

TÜM GÂZÎLERİMİZİN GAZÂLARI MÜBÂREK GÜNLERİ KUTLU, ÂİLELERİ MUTLU OLSUN!

Taceddin Akbaş'ın 'TÜM GÂZÎLERİMİZİN GAZÂLARI MÜBÂREK GÜNLERİ KUTLU, ÂİLELERİ MUTLU OLSUN!' adlı köşe yazısı Devamı

16
EYLÜL

2023

İNSANIMIZIN ‘ŞU SIRA’ AHİLİK KÜLTÜRÜ’NE HER ZAMANKİNDEN DAHA FAZLA İHTİYACI VAR

Taceddin Akbaş'ın 'İNSANIMIZIN ‘ŞU SIRA’ AHİLİK KÜLTÜRÜ’NE HER ZAMANKİNDEN DAHA FAZLA İHTİYACI VAR' adlı köşe yazısı Devamı

İlgili Haberler

YSK, yerel seçimler için yol haritası çizdi İşte seçim takvimi
Bölgesel

YSK, yerel seçimler için yol haritası çizdi İşte seçim takvimi

YSK Başkanı Ahmet Yener, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimler için takvimin 1 Ocak 2024 tarihinde başlayacağını açıkladı. Ayrıca, deprem bölgesinde adres taşıma kolaylığı ve elektronik oylama için yol haritası çizileceğini belirtti.

Okan Kurd, başkanlık için aday adaylığını duyurdu
Bölgesel

Okan Kurd, başkanlık için aday adaylığını duyurdu

Burdur'un Yeşilova ilçesinde eczacı Okan Kurd, belediye başkanlığına adaylığını açıkladı.

Başkan Ali Orkun Ercengiz, üçüncü kez başkanlık için adaylığını açıkladı
Bölgesel

Başkan Ali Orkun Ercengiz, üçüncü kez başkanlık için adaylığını açıkladı

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 2024 Mart yerel seçimlerinde üçüncü kez başkan adayı olduğunu açıkladı. Ercengiz, programda son 10 yılda yapılan çalışmalar ve yeni dönem projelerini de anlattı.

MHP, Burdur'da yerel seçimlerde iddialı
Bölgesel

MHP, Burdur'da yerel seçimlerde iddialı

MHP Burdur İl Başkanı Gültekin Oktay, yerel seçimlere yönelik iddialı açıklamalarda bulundu. Oktay, Burdur'da mevcut 6 belediyeyi yeniden kazanacaklarını ve geri kalan 9 ilçe belediyeyi de almayı hedeflediklerini söyledi.

Yerel Seçimlerde Oy Kullanacaklar Dikkat!
Bölgesel

Yerel Seçimlerde Oy Kullanacaklar Dikkat!

31 Mart 2024 Yerel Seçimleri'nde oy kullanmak isteyenlerin, adres değişikliği yapmaları veya adres değişikliği düşünüyorlarsa bu değişikliği yapmaları gerekmektedir.

Antalya'da 2024 yerel seçimleri için seçmen tercihleri belli oldu
Bölgesel

Antalya'da 2024 yerel seçimleri için seçmen tercihleri belli oldu

2024 yerel seçimlere doğru siyasi partilerin aday adayları ortaya çıkmaya başladı. Antalya, Isparta ve Burdur’da seçmen nezdinde öne çıkan aday adaylarıyla ilgili yaptığı anket sonuçlarını paylaşıyor.