Hüseyin Özdamar

6’lı MASA

Hüseyin Özdamar'ın '6’lı MASA' adlı köşe yazısı

Hüseyin Özdamar

Milletimizi en geniş yelpaze de temsil eden altı siyasi partinin oluşturduğu 6’lı masa henüz Cumhurbaşkanı adayını belirlememiş olmakla birlikte çok ciddi çalışmalara imza atıyor.
Herkes 6’lı masayı bulundugu yere, konuma, siyasi görüşüne göre değerlendiriyor. Altılı masayı, Altın günü masası olarak niteleyenler de var, yuvarlak masa olarak küçümsemeye çalışanlar da var. Cumhurbaşkanı Erdoğan gibi…Mesela Bahçeli masanın 7. ayağından ! bahsediyor.
Kim ne derse desin,kim nereden bakarsa baksın,6’lı masa bir demokrasi şaheseridir. Farklı fikirlerdeki, farklı görüşlere sahip 6 siyasi parti “ Türkiy’nin Bekası” ortak paydasında,”demokrasi için,adalet için,refah için bir araya gelmeyi başarmışlardır.
Altılı masa, seçim kararı alındığında, o gün geldiğinde “kazanacak” bir Cumhurbaşkanı ismi açıklayacaktır. Ben de adayın şimdi açıklanmasının yanlış olacagını düşünüyorum.
Hiç kimsenin şüphesi olmasın. ALTILI MASA ÇOK KIYMETLİ,ÇOK VERİMLİ ÇALIŞMALAR YAPIYOR.MİLLET İTTİFAKI İKTİDARA GELDİGİN DE,O KUTLU GÜN GELDİĞİNDE,İKTİDARININ İLK AYINDA,İLK 6 AYINDA,1.YILINDA NELER YAPACAĞI ŞİMDİDEN BELLİ.Türkiye yi hızla İYİ'leştirecek, plân, program ve Anayasa değişiklikleri belli. Türkiye öyle hızlı İYİ leşecek ki, hepimiz şaşıracağız.
6’lı masa son toplantısını birkaçgün önce yaptı.Bu toplantı da Türkiye nin yıllardır görmeyi umutettigi tarihî bir çalışmaya imza attı.Yârının Türkiye’sin de etkin ve katılımcı bir yasama,istikrarlı ve hesap verebilir bir yürütme,bağımsız ve tarafsız bir yargı,kurumsal bir kültürün hakim olduğu bir kamu ile kuvvetler ayrılığının tesis edildiği,özgürlükcü,demokratik ve adil bir sistem inşâ etme kararlılığı ortaya koydu.Anayasanın 84 maddesini degiştiren yeni Anayasa teklifini hazırlayıp kamuoyunun görüşüne sundu.
6’lı masayı oluşturan genel başkanlar”iktidarın,ülkemizi ve milletimizi savurdugu bu derin ekonomik ve siyasi kriz içinde sorumluluklarımızın farkındayız.Milletimizi demokrasiye,refaha ve huzura kavuşturma kararlılıgındayız.Öncelikli hedefimiz bütün vatandaşlarımızı insan onuruna yaraşır bir yaşam ve refah standartlarına kavuşturmaktır”deklarasyonunu yayınladı.Ve yüreklere su serptiler.
Emin olun çok az kaldı.İYİ Parti güneşi en tepede.İYİ Parti iktidara geliyor.Devletimize itibar ve asaletini yeniden kazandırmaya,Güçlendirilmiş Parlementer sistemi tam ve kâmil kılmaya,herbir kuruş verginin,herbir kuruş haramın hesabını sormaya geliyor.Milleti özgürleştirmeye,onların çaldıklarını yerine koymaya geliyor.
ÇOK AZ KALDI……

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 5
  BEĞENDİM
 • 3
  KIZDIM
 • 2
  SEVDİM
 • 2
  ŞAŞIRDIM
 • 2
  BEĞENMEDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

Hüseyin Özdamar Diğer Yazıları

29
KASIM

2022

6’lı MASA

Hüseyin Özdamar'ın '6’lı MASA' adlı köşe yazısı Devamı

İlgili Haberler

İYİ Parti adayı Kadriye Aslı Göncü'nün bireysel çabaları dikkat çekiyor. 
Yaşam

İYİ Parti adayı Kadriye Aslı Göncü'nün bireysel çabaları dikkat çekiyor. 

31 mart 2024 pazar günü gerçekleştirilecek olan seçimler öncesi, İYİ Parti Muratpaşa Belediye meclis adayı Kadriye Aslı Göncü'nün bireysel çabaları dikkat çekiyor.

İYİ Parti Bucak'tan Siyasi Tavır 'Mitinge Katılmayacağız!'
Bölgesel

İYİ Parti Bucak'tan Siyasi Tavır 'Mitinge Katılmayacağız!'

İYİ Parti Bucak İlçe Başkanlığı, Bucak'ta her seçim öncesi gelenekselleşen seçim mitingine katılmama kararı aldı. Sebep olarak, bazı fabrika sahiplerinin çalışanlarına mitinge katılmaları için baskı yapması ve tehditlerde bulunması gösterildi.

İYİ Parti Muratpaşa Belediye Meclis Üyesi adayı Kadriye Aslı Göncü'ye sevgi seli
Yerel Yönetim

İYİ Parti Muratpaşa Belediye Meclis Üyesi adayı Kadriye Aslı Göncü'ye sevgi seli

Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde İYİ Parti'nin Belediye Meclis Üyesi adayı Kadriye Aslı Göncü, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Nusret Cömert: Hatay'ın Yeniden İnşası Siyaset Üstü Bir Konudur! - Haberler
Bölgesel

Nusret Cömert: Hatay'ın Yeniden İnşası Siyaset Üstü Bir Konudur! - Haberler

İYİ Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nusret Cömert, depremde yıkılan şehrin yeniden inşası için yerel, ulusal ve uluslararası kaynakların kullanılacağı “Hatay Yeniden” vizyonunun kentin aydınlık yarınlarının habercisi olduğunu belirtti.

Antalya Muratpaşa'da İYİ Parti Başkan adayı CHP destek veriyor
Yerel Yönetim

Antalya Muratpaşa'da İYİ Parti Başkan adayı CHP destek veriyor

İYİ Parti Muratpaşa Belediye Başkan adaylığından çekilerek CHP’ye katılan Turgut Bucak ve İYİ Parti Muratpaşa İlçe Başkanlığından istifa ederek CHP rozeti takan Erdal Özçivi’nin ardından Antalya’da CHP’ye katılımlar devam ediyor.

İYİ Parti Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Meryem Gökay Balkıç, başkanlığa koşuyor
Bölgesel

İYİ Parti Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Meryem Gökay Balkıç, başkanlığa koşuyor

İYİ Parti Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Meryem Gökay Balkıç, rakiplerine karşı verdiği yarışta zirveyi zorluyor... Konyaaltı halkı tarafından büyük destek gören Meryem, koşar adım başkanlığa yürüyor...