Hüseyin Özdamar

6’lı MASA

Hüseyin Özdamar'ın '6’lı MASA' adlı köşe yazısı

Hüseyin Özdamar

Milletimizi en geniş yelpaze de temsil eden altı siyasi partinin oluşturduğu 6’lı masa henüz Cumhurbaşkanı adayını belirlememiş olmakla birlikte çok ciddi çalışmalara imza atıyor.
Herkes 6’lı masayı bulundugu yere, konuma, siyasi görüşüne göre değerlendiriyor. Altılı masayı, Altın günü masası olarak niteleyenler de var, yuvarlak masa olarak küçümsemeye çalışanlar da var. Cumhurbaşkanı Erdoğan gibi…Mesela Bahçeli masanın 7. ayağından ! bahsediyor.
Kim ne derse desin,kim nereden bakarsa baksın,6’lı masa bir demokrasi şaheseridir. Farklı fikirlerdeki, farklı görüşlere sahip 6 siyasi parti “ Türkiy’nin Bekası” ortak paydasında,”demokrasi için,adalet için,refah için bir araya gelmeyi başarmışlardır.
Altılı masa, seçim kararı alındığında, o gün geldiğinde “kazanacak” bir Cumhurbaşkanı ismi açıklayacaktır. Ben de adayın şimdi açıklanmasının yanlış olacagını düşünüyorum.
Hiç kimsenin şüphesi olmasın. ALTILI MASA ÇOK KIYMETLİ,ÇOK VERİMLİ ÇALIŞMALAR YAPIYOR.MİLLET İTTİFAKI İKTİDARA GELDİGİN DE,O KUTLU GÜN GELDİĞİNDE,İKTİDARININ İLK AYINDA,İLK 6 AYINDA,1.YILINDA NELER YAPACAĞI ŞİMDİDEN BELLİ.Türkiye yi hızla İYİ'leştirecek, plân, program ve Anayasa değişiklikleri belli. Türkiye öyle hızlı İYİ leşecek ki, hepimiz şaşıracağız.
6’lı masa son toplantısını birkaçgün önce yaptı.Bu toplantı da Türkiye nin yıllardır görmeyi umutettigi tarihî bir çalışmaya imza attı.Yârının Türkiye’sin de etkin ve katılımcı bir yasama,istikrarlı ve hesap verebilir bir yürütme,bağımsız ve tarafsız bir yargı,kurumsal bir kültürün hakim olduğu bir kamu ile kuvvetler ayrılığının tesis edildiği,özgürlükcü,demokratik ve adil bir sistem inşâ etme kararlılığı ortaya koydu.Anayasanın 84 maddesini degiştiren yeni Anayasa teklifini hazırlayıp kamuoyunun görüşüne sundu.
6’lı masayı oluşturan genel başkanlar”iktidarın,ülkemizi ve milletimizi savurdugu bu derin ekonomik ve siyasi kriz içinde sorumluluklarımızın farkındayız.Milletimizi demokrasiye,refaha ve huzura kavuşturma kararlılıgındayız.Öncelikli hedefimiz bütün vatandaşlarımızı insan onuruna yaraşır bir yaşam ve refah standartlarına kavuşturmaktır”deklarasyonunu yayınladı.Ve yüreklere su serptiler.
Emin olun çok az kaldı.İYİ Parti güneşi en tepede.İYİ Parti iktidara geliyor.Devletimize itibar ve asaletini yeniden kazandırmaya,Güçlendirilmiş Parlementer sistemi tam ve kâmil kılmaya,herbir kuruş verginin,herbir kuruş haramın hesabını sormaya geliyor.Milleti özgürleştirmeye,onların çaldıklarını yerine koymaya geliyor.
ÇOK AZ KALDI……

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 5
  BEĞENDİM
 • 2
  BEĞENMEDİM
 • 2
  SEVDİM
 • 2
  ŞAŞIRDIM
 • 1
  KIZDIM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  GÜLDÜM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

Hüseyin Özdamar Diğer Yazıları

29
KASIM

2022

6’lı MASA

Hüseyin Özdamar'ın '6’lı MASA' adlı köşe yazısı Devamı

İlgili Haberler

Bucaklı isim İYİ Parti'den istifa etti
Bölgesel

Bucaklı isim İYİ Parti'den istifa etti

İYİ PARTİ EKONOMİ POLİTİKALARI Başkan Yardımcısı Özcan Kadıoğlu görevinden istifa ettiğini duyurdu. İşte Kadıoğlu'nun açıklaması...

İYİ Parti Burdur Milletvekili Adayı Safa Sönmez, oyunu kullandı
Bölgesel

İYİ Parti Burdur Milletvekili Adayı Safa Sönmez, oyunu kullandı

İYİ Parti Burdur Milletvekili Adayı Safa Sönmez, Burdur'un Bucak İlçesi 15 Temmuz Ortaokulunda oyunu kullandı.

Bucak'ta İYİ Parti mitingi cumartesi günü saat 16'da
Bölgesel

Bucak'ta İYİ Parti mitingi cumartesi günü saat 16'da

Burdur'un Bucak ilçesinde 13 Mayıs Cumartesi günü saat 16:00'da İYİ Parti mitingi düzenlenecek.

Akşener, Denizli’de 1 oy kendine, 1 oy Kılıçdaroğlu’na istedi
Bölgesel

Akşener, Denizli’de 1 oy kendine, 1 oy Kılıçdaroğlu’na istedi

Denizli’de düzenlenen açık hava toplantısında partilileriyle bulaşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “14 Mayıs akşamı ben Başbakan olacağım, Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı olacak” dedi.

Safa Sönmez, Bucak Organize Sanayi Bölgesinde
Bölgesel

Safa Sönmez, Bucak Organize Sanayi Bölgesinde

İYİ Parti Burdur Milletvekili Adayı Safa Sönmez, seçim çalışmalarını Bucak Organize Sanayi Bölgesinde sürdürdü. İşte detaylar...

Safa Sönmez, videolarla yaşananları hatırlatıyor
Bölgesel

Safa Sönmez, videolarla yaşananları hatırlatıyor

İYİ Parti Burdur Milletvekili Adayı Safa Sönmez, birçok hizmetin gerçekleşmesinde katkıda bulunduğunu gösteren çalışmaları vatandaşlar ile paylaşıyor.