Taceddin Akbaş

Siyonistlerin nesilleri kesilmedikçe 'Geçici bir Ateşkes'in yararı olmaz!

Taceddin Akbaş'ın 'Siyonistlerin nesilleri kesilmedikçe 'Geçici bir Ateşkes'in yararı olmaz!' adlı köşe yazısı

Taceddin Akbaş

SİYONİSTLERİN NESİLLERİ KESİLMEDİKÇE ‘GEÇİCİ BİR ATEŞKES’İN YARARI OLMAZ!

Hemen herkesin bildiği ve televizyon ekranlarından kahrolarak izlediği gibi; Siyonist, terörist ve korsan İsrail Devleti 7 Ekim’den beri kaç HAMAS’ lıyı şehid etti ya da gazî yaptı bilmiyorum ama Gazze’yi yerle yeksan, dolayısıyla da 6 bini çocuk ve bebek olmak üzere 15 binden fazla sivili, kadını kızı, yaşlıyı ve hastayı katletti. Katledilmekten bir şekilde kurtulanları da günlerdir aç, susuz, ilaçsız, hastanesiz, çaresiz, câmisiz cemaatsiz bıraktı ve bırakmaya da devam ediyor maalesef… Ancak, hangi milletten veya ulustan, dinden veya mezhepten olursa olsun, isterse ateist olsun İsrail’in 75 yıldır Filistin’de, Kudüs’te, Mescid-i Aksa’da yaptığı zulümleri ve haftalardır da Gazze’de yaptığı katliamları, soykırımları haksız bulan insaf ve îzan sahibi insanlar başta Siyonist İsrail ve İsrail’i destekleyen Emperyalist ABD, kapitalist ve materyalist Almanya, İngiltere, Fransa gibi ülkelerin yöneticilerini ve kamuoylarını baskı altına almış veya etkilemiş olacaklar ki; İsrail’in “Harakat al-muqawama al-İlâmiya’, yani ‘İslâmî Direniş Hareketi (HAMAS)’ ile birkaç günlüğüne de olsa ve ‘rehine takası’ adı altında bir ateşkes yapması konusunda baskı kurmaya zorlamışlar ve bu konuda başarılı da olmuşlar… Ancak ben bunun anlamının ‘taraflara ölümü göstererek sıtmaya razı etmek’ gibi bir şey olduğunu düşünüyorum… Çünkü ateşkes kararı süresiz olmadıkça, yani barış sağlanmadıkça ateşkesin fazla bir anlamı veya yararı olmaz, oluyor da zaten! Ateşkes anlaşmasının sona eridiği saatten itibaren Emperyalist destekli Siyonistler, Gazze’ye ölüm yağdırmaya başlayacak ve o 5-10 günlük ateşkesin intikamını en ağır şekilde alacaklardır ve bunun örnekleri çoktur!

BEN, SİYONİST OLMAYAN VE SİYONİSTELRİ DESTEKLEMEYEN.. VEYA MADDİ.. MÂNEVΠYARDIM DA BULUNMAYAN HER CANLININ YAŞAMA HAKKI OLDUĞUNA İNANIYORUM ANCAK, İSRAİL SİYONİST OLMAYAN HİÇBİR İNSANININ YAŞAMASINA.. İZİN VERMİYOR!

Erbabının, hattâ ilgilenenlerin bilecekleri gibi, gerçek Tevrat’ta böyle bir şey olmaz-olamaz ama tahrif edilmiş Tevrat’ta Yahudi bile olsa Siyonist olmayan hiçbir kişinin yaşama hakkı olmadığını, hattâ Siyonist olmayan tüm insanların öldürülmesinin sevap olduğu yazılı! Ve Siyonistler, Siyonist olmayan ne kadar insan varsa hepsini öldürmek, dolayısıyla da Tanrıyı, ‘hâşâ’ Allah’ı (c. c) kıyamete zorlamak ve kıyameti koparttıktan sonra da Dünyanın tamamının kendilerine kalacağına inanıyorlar… Oysa değil Tevrat gibi kutsal bir kitapta, aklı başında, akıl sağlığı yerine olan hiçbir yazarın bile yazmadığı-yazmayacağı bir sapıklığı, gerçek Tevrat’a izafe etmek apayrı bir manyaklık, inkârcılık, küfürbazlık, dolayısıyla da büyük günâhtır… Ve bizim kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim de ve güzel dinimiz islâm da değil bir insanı veya herhangi bir canlıyı öldürmek, karıncaya ezmek bile yoktur! Ki, gerçeği de mantıklısı, îmânisi ve doğrusu da budur!.. Çünkü, Allah’ın (c. c) verdiği canı yine ancak Allah alır!

Her neyse benim bugünkü maksadım Siyonistlerin veya Evanjelistlerin emellerini, manyaklıklarını, sapıklıklarını dile getirmek değil, çünkü onların bu sapıklıklarını bilmeyen insan sayısı az olduğu gibi, insanlar bunu Google bile sorsalar onların nasıl bir bâtıl inanç, sapık düşünceleri ve hain uygulamalarını olduğunu rahatlıkla öğrenebilir… O nedenle ben İsrail ile HAMAS arasında varılan birkaç günlük ateşkesin çok işe yaramayacağını ve yaramadığını da ispatlamaya-kanıtlamaya çalışmak, yani asıl konuma dönmek istiyorum…

ATEŞKES ÜZERİNE ANLAŞMAK YERİNE, SAVAŞMAMAK DOLAYISIYLA DA 15 BİN GAZZELİNİN ÖLDÜRÜLMESİNİ ÖNLEME VEYA BARIŞ ANLAŞMASI YAPILAMAZ MIYDI?

Bazıları HAMAS’ın İsrail’in Filistin’den gasp ettiği, yani bir kısmını kandırmaca, bir kısmını da silah zoruyla işgal ettiği Filistin topraklarının içine kadar sızarak bin küsur sivili öldürmesi ve yüz küsur asker ve sivili de kaçırması-rehin alması; hele hele İsrail’in, dünyanın en ünlü ve oldukça iddialı istihbarat örgütü olan MOSAD’ın ve ülke savunmasının hiçbir işe yaramadığını ispatlamasını gereksiz görüyorlar; hiçe sayıyorlar ve Siyonistlerin 75 yıl önce işgal ettikleri Filistin topraklarında Filistin halkına kan kusturmasını, bir çok masum insanı öldürmesini, kadınların kızların ırzına geçmesini unutarak ‘HAMAS da İsrail’in içine sızmasaydı, İsrail’de bu 15 bin Gazzeliyi öldürmezdi (şehid etmezdi) canım diyorlar… Ancak HAMAS üyelerinin yüzde 80-85’inin babasının annesinin ve kardeşinin Siyonist İsrail polisleri ve askerleri tarafından şehid edilmiş olduklarını ya bilmiyorlar ya da unutuyorlar!

Velhâsıl-ı kelâm, hülâsâ-i netice; İslâmî Direniş Hareketi-Hamas ile terörist ve Siyonist İsrail’in Emperyalist Devletlerin ve vicdan sahibi kamuoylarının baskısıyla varılan süreli ateşkes anlaşmasını ben kesin bir çözüm yolu olmadığına, sadece birkaç yüz masum Filistinlinin ve yine birkaç yüz İsrail vatandaşının özgürlüğüne kavuşmasından başka bir işe yaramadığını düşünüyor, Siyonistlerin nesillerinin, soy soplarının kesilmesini, dolayısıyla da en kısa sürede Filistin’e-Kudüs’e, Gazze’ye ve İslâm beldelerine barışın gelmesini ve kardeşliğin hâkim olmasını diliyor, herkese saygılar diliyorum.

ONURLU VE NAMUSLU OLMANIN TEK

YOLU ‘ZULME KARŞI’ SAVAŞMAKTIR…

Ahmet Kaya

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

Taceddin Akbaş Diğer Yazıları

24
ŞUBAT

2024

Bu gece, tüm suçlardan Beraat ettiğimiz gecelerden bir gece olsun İnşaallah!

Taceddin Akbaş'ın 'Bu gece, tüm suçlardan Beraat ettiğimiz gecelerden bir gece olsun İnşaallah!' adlı köşe yazısı. Bu gece, 365 gecede 5 gece-5 gün kapımızı çalan ve mâna ile dünyamızı aydınlatırken, uygulamasıyla ahiretimizi kazanmamıza vesile olacak olan Berat Gecesi ve günüdür! Gelin bu geceyi gaflet ve dalaletten uzak, dua ve ibadetle geçirelim. Özellikle Filistin/Gazze, Arakan ve Doğu Türkistan'daki mazlum kardeşlerimiz için dualar edelim. Devamı

22
ŞUBAT

2024

Şeriat İlk İnsanla Geldi Son İnsanla Da Gidecek

Taceddin Akbaş'ın 'Şeriat İlk İnsanla Geldi Son İnsanla Da Gidecek' adlı köşe yazısı Devamı

21
ŞUBAT

2024

Su Krizi Kapımızda!! Ancak Çok Azımız Bunun Farkında

Taceddin Akbaş'ın 'Su Krizi Kapımızda!! Ancak Çok Azımız Bunun Farkında' adlı köşe yazısı. Burdur'da yaşanan kuraklık ve su krizi, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı tarafından gündeme taşındı. Burdur Gölü'nün kuruma tehlikesi ve genel su tasarrufu çağrısı yapıldı. Ekosistemi Koruyalım ve Burdur Gölü’ne Hayat Verelim Derneği Başkanı Süleyman Faki'nin uyarılarına dikkat çekildi. Su israfının önlenmesi için herkesin sorumluluk alması gerektiği vurgulandı. Detaylar haberimizde! Devamı

21
ŞUBAT

2024

MAKÜ, Burdur'a değer katanlara da ilin hayvancılığına değer veriyor

Taceddin Akbaş'ın 'MAKÜ, Burdur'a değer katanlara da ilin hayvancılığına değer veriyor' adlı köşe yazısı Devamı

19
ŞUBAT

2024

Ben İddia Edi-Yorum! Türkiye’de Beni Geçecek Bir Gazeteci Yoktur(!)

Taceddin Akbaş'ın 'Ben İddia Edi-Yorum! Türkiye’De Beni Geçecek Bir Gazeteci Yoktur(!)' adlı köşe yazısı Devamı

17
ŞUBAT

2024

Meclis üyelerinde ahlak ve liyakat ehliyetten daha önemli!

Taceddin Akbaş'ın 'Meclis üyelerinde ahlak ve liyakat ehliyetten daha önemli!' adlı köşe yazısı Devamı

16
ŞUBAT

2024

Koca ABD’de 2 Bunak’tan başka adam kalmadı mı?

Taceddin Akbaş'ın 'Koca ABD’de 2 Bunak’tan başka adam kalmadı mı?' adlı köşe yazısı Devamı

15
ŞUBAT

2024

Fahiş fiyatlarla baş etmek çok mu zor?

Taceddin Akbaş'ın 'Fahiş fiyatlarla baş etmek çok mu zor?' adlı köşe yazısı... Fahiş fiyat artışları dar gelirli ve sabit gelirli vatandaşları olumsuz etkiliyor. Denetimlerin yetersizliği ve caydırıcı olmayan cezalar sorunun çözümünü zorlaştırıyor. Yetkililerin denetimleri sıklaştırması ve caydırıcı cezalar uygulaması gerekiyor. Devamı

14
ŞUBAT

2024

Osmanlı kadar taş düşsün başınıza

Köşe yazarımız Taceddin Akbaş'ın 'Osmanlı kadar taş düşsün başınıza' adlı köşe yazısı...Padişahların yabancı hanımlarla evlenmelerinin tek sebebinin "güzel kadın" arayışı olduğunu iddia etmek, tarihî gerçeklere aykırıdır. Padişahların evliliklerinin arkasında siyasi ve diplomatik nedenler vardı. Devamı

13
ŞUBAT

2024

Kişi sevdiğiyle beraberdir!

Taceddin Akbaş'ın 'Kişi sevdiğiyle beraberdir!' adlı köşe yazısı.. .Yazar, Sevgililer Günü'nün ticari bir gösteri olduğunu ve sevginin yılda bir gün değil her gün gösterilmesi gerektiğini savunuyor. Devamı

İlgili Haberler

Gazzelilerin Ölülerini köpekler yiyormuş! Ama Siyonistlerin dirilerini sırtlanlar yer!
Yaşam

Gazzelilerin Ölülerini köpekler yiyormuş! Ama Siyonistlerin dirilerini sırtlanlar yer!

Gazzelilerin şehid edilen cesetleri köpek ve kedilere terk ediliyor, Siyonist İsrail'in barbarlığı sınırları aşıyor. İslam dünyası, acziyet ve çaresizlik içinde birleşmeli, merhametsizliğe karşı durmalı. Detaylar için tıklayın.

Filistin için birlik oldular
Bölgesel

Filistin için birlik oldular

Bozüyük Sivil Toplum Harekatı Platform üyeleri, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını protesto etmek için bir araya gelerek basın açıklamasında bulundu.

Bu projeye TÜBİTAK'tan destek!
Yaşam

Bu projeye TÜBİTAK'tan destek!

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) akademisyenleri tarafından hazırlanan bu projeye TÜBİTAK'tan destek. Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB) tarafından kabul edildi.

Burdur'da Güçlü Bir Birlik: 150 Gönüllüden Oluşuyor! Sizin İçin Hazırlar
Bölgesel

Burdur'da Güçlü Bir Birlik: 150 Gönüllüden Oluşuyor! Sizin İçin Hazırlar

Burdur Belediyesi, 6 Şubat depremlerinde edindiği tecrübeyle 150 gönüllüden oluşan bir Arama Kurtarma Ekibi kurdu. Ekip, özel platformda düzenlenen tatbikatla eğitimlerini tamamladı. Hedef, uluslararası standartlarda bir ekip oluşturmak.

Afrika'dan bu tarafa geldi! Kış ortası yok dedirtti! Bu illeri etkisi altına aldı
Bölgesel

Afrika'dan bu tarafa geldi! Kış ortası yok dedirtti! Bu illeri etkisi altına aldı

Afrika üzerinden gelen sıcak hava dalgası Cuma gününden itibaren Adana, Antalya, Hatay, Mersin ve Osmaniye'yi etkisi altına aldı. Hava sıcaklıkları kademeli olarak artacak ve mevsim normallerinin üzerine çıkacak.

Bu olay herkesi şaşırttı! Cuma'ya gitti, müşteriyi içeride unuttu
Bölgesel

Bu olay herkesi şaşırttı! Cuma'ya gitti, müşteriyi içeride unuttu

Burdur'da bir alışveriş merkezinde Cuma namazına gitmek için acele eden market personeli, son müşterinin de çıktığını zannederek marketi kilitledi.