Antalya / Korkuteli

KÖYLÜ PAZARI CUMARTESİ GÜNLERİ AÇILACAK

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek tarafından hayata geçirilen Köylü (Üretici) pazarı bugün resmen faaliyete başladı

KÖYLÜ PAZARI CUMARTESİ GÜNLERİ AÇILACAK

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek tarafından hayata geçirilen Köylü (Üretici) pazarı bugün resmen faaliyete başladı.

Bilindiği üzere Temmuz 2019 olağan Meclis toplantısının 1. maddesi olarak gündeme gelen, “12.07.2012 tarih ve 28351 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Pazar yerleri hakkı da Yönetmeliğin, Pazar yerlerinin kurulması ve işletilmesi başlıklı 5. Maddesinin 4. Fıkrasında, “organik malların veya diğer gıda ve ihtiyaç maddelerinin satışı amacıyla da semt pazarı kurulabilir” denilmektedir. İlçemiz sınırları içerisinde yetiştirdiği ürünleri satmak isteyen ortalama 500 civarı üretici bulunmaktadır. Tarladan sofraya, vatandaşlarımıza ulaştırmak, vatandaşlarımızın da rahatlıkla alış verişlerini yapabilmesi için, haftanın cumartesi günleri İlçemiz Kiremitli mahallesi Belediye caddesi Turgut Manavoğlu kapalı Pazar yerinde Üretici pazarı kurulması hususunda; Plan Bütçe Komisyonunun 26/06/2019 tarih ve 20 sayılı raporunun görüşülmesi.” maddesi bütün Meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edilmiş ve karar resmen yürürlüğe girmişti.

“BELEDİYE, BİZİ GÜNEŞTEN VE YAĞMURDAN KURTARDI”

Belediye Meclis kararının resmen yürülüğe girmesinin ardından il köy (Üretici) pazarı bugün Korekuteli kapalı pazar yerinde faaliyete geçti.Gerek satış yapmaya çalışan üreticiler, gerekse alış veriş yapmaya gelenler tarafından yoğun bir ilginin yaşandığı gözlendi. Üretciler, Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek’in kendileri için almış olduğu bu karardan çok büyük memnuniyet duyduklarını ifade ederek, “Daha önce çarşamba günleri kapalı pazar yerinin etrafında, adeta sığıntı gibi yer kapmaya çalışarak, ürünlerimizi satmaya çalışıyorduk. Zaman zaman yağmur altında ıslanarak, zaman zaman kavurucu sıcak altında, bahçemizden, tarlamızdan topladığımız 2 kasa ürünü satıp geçimimizi sağlamaya çalışıyorduk. Ama yapılan bu yeni düzenleme ile, biz de bundan sonra yağmur ve güneş altında kalma korkumuz olmadan ürünlerimizi satabileceğiz. Alınan karardan dolayı, bizlere bu imkanı sağlayan Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. İnşallah geçmişte olduğu gibi yine kısa bir zaman sonra bu karardan dönüp, bizi yine açık havaya sığıntı gibi atmazlar” dediler.

“BU PAZARI AÇTIRANLARA TEŞEKKÜR EDERİZ”

Üretici pazarının ilk gününde kapalı pazar yerine alış veriş yapmaya gelen çoğunluğu yazlıkçı olan vatandaşlar da, uygulamadan çok memnun olduklarını dile getirdiler. Alış veriş yapan vatandaşlar, “Şimdi bu pazara gönlümüz rahat rahat gelerek hem organik, doğal, hem de fiyat olarak daha uygun fiyatlara sebze ve meyve ihtiyacımızı karşılayabiliyoruz. Oysa daha önce hangi satıcının gerçek üretici, hangisinin alıp-satıcı olduğunu bilemiyorduk. Köylü diye gittiğimiz satıcı hem bize satın aldığı, doğal olmayan ürünü satıyor, hem de fahiş fiyat istiyordu. Biz de organik diye fazla fiyat ödüyorduk. Sonradan anlıyorduk ama iş işten geçiyordu. Oysa şimdi Belediye Zabıta ekiplerinin üretici pazarında sıkı bir denetim yaptığına şahit oluyoruz. Üretici olmayan kimseyi pazara sokmuyorlar. Bu da bizim için daha güvenli alış veriş yapmamıza yol açıyor. Başta Belediye Başkanı olmak üzere bu kararı alan herkese teşekkür ediyoruz

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Korkuteli Kızıldağ Köy halkı
Yaşam

Korkuteli Kızıldağ Köy halkı

Antalya Korkuteli Kızılcadağ Mahalle (köy ) halkı Köylerine Antalya ASAT müdürlüğü tarafından su Sondaj kuyusu açılmasını protesto ettiler. Kızılcadağ Çığlık yaylası arasında vurulan sondaj kuyusu açılmasını protesto ederek derhal sondaj makinesinin kaldırılması istediler.

Antalya'da araç yangını Kullanılamaz hale geldi
3. Sayfa

Antalya'da araç yangını Kullanılamaz hale geldi

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde park halinde bulunan minibüs alev alev yandı. Araçta çıkan yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürülürken yanan araç kullanılamaz hale geldi.

Öğrenciler üniversite deneme sınavında ter döktü
Yerel Yönetim

Öğrenciler üniversite deneme sınavında ter döktü

Kemer Belediyesi Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursu'nda üniversite hazırlık sürecinde ücretsiz eğitim alan öğrenciler, üniversite sınavında uygulanan kurallar çerçevesinde deneme sınavına girdi.

Erdoğan'ın göreve başlamasıyla 100 pare top atışı
Bölgesel

Erdoğan'ın göreve başlamasıyla 100 pare top atışı

Antalya’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yemin töreni dolayısıyla Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın 2 fırkateyni 101 pare top atışı gerçekleştirdi. İşte detaylar...

Antalya'da alkollü sürücü araca çarptı, sonra sızdı
3. Sayfa

Antalya'da alkollü sürücü araca çarptı, sonra sızdı

Antalya’nın Aksu ilçesinde alkollü bir sürücü aracını bulunduğu yerden çıkarmak isterken park halindeki araca çarptı sonra araç içerisinde sızdı. İşte detaylar...

Antalya'da ailesine korku dolu anlar yaşattı
3. Sayfa

Antalya'da ailesine korku dolu anlar yaşattı

Antalya’da uzaklaştırma kararı olan bir kişi, ailesinin yaşadığı apartmanın önüne gelerek elinde bıçakla korku dolu anlar yaşattı. İşte detaylar...