Bucak ilçesinde geçtiğimiz hafta patlak veren Kapalı Pazar Yeri'nin yan tarafında bulunan köylü üretici pazarcıların açtıkları tezgahlar, ikinci kata taşınmak istenmiş fakat tepki çeken uygulama nedeniyle ortak görüşün oluşturulması için aynı düzenin devam edeceğini açıklanmıştı.
Bu hafta kurulan Perşembe pazarında yine aynı yerinde tezgah açan köylü üreticiler, ikinci kata çıkmak istemediklerini yinelediler. Belediye Başkanı Emrullah Ünal ile görüştüklerini ifade eden pazarcılar, imza kampanyası düzenlediklerini ve şu ana kadar atılan imzanın 170’i geçtiğini dile getirdiler. Kapalı Pazar Yeri’nin ikinci katına çıkmak istemediklerini dile getiren esnaflar, Belediye Başkanı Emrullah Ünal’ın konu ile ilgilendiğini fakat hala da Perşembe Pazarı’na ziyarete gelmediğini söylediler.
Bilindiği gibi yaşanan olay üzerine açıklamada bulunan Başkan Emrullah Ünal, ortak bir akılla hareket edeceklerini ve bu konuda çalışmaların sürdüğünü ifade etmişti.
Muğla’nın Milas ilçesi ile Aydın’ın Söke ilçesi arasında kalan Bafa Gölü’nün kenarında kurulu Herakleia Antik Kenti, devamı haberimizde...
Bucak Küçük Sanayi Sitesi, yoğun yağış sonrası sular altında kaldı. Başkan Kemal Kasap, drenaj sorunları ve alınacak önlemler hakkında açıklamalarda bulundu.
Burdur Dereboğazı ve Tek Çeşmeleri, yapılan ıslah çalışmaları ve temiz su numuneleri sonucunda yeniden kullanıma açıldı. Detaylar için tıklayın.
MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, üniversite tercihi yapacak öğrencilere kapsamlı rehberlik hizmeti sunuyor. Detaylı bilgi için Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesi'ndeki tanıtım standını ziyaret edin.
Minik eller semaya kalktı, minik sesler ezanla birleşti. Diyanet Gençlik Merkezi'nin minik öğrencileri, ilk kez cemaatle Cuma namazı kıldı.
Yorumlar (0)