Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, belediyenin meslek edindirme, sanat ve hobi kursları yılsonu sergisinin açılışında “Bu yıl da kursiyerlerimizi harikalar oluşturdu” dedi.
Muratpaşa Belediyesi’nin mesleki eğitim, sanat ve hobi kurslarının yılsonu sergisi Muratpaşa Atatürk Kent Meydanı’nda açıldı. Hafta boyunca açık kalacak sergi, aynı zamanda Babalar Günü olan 18 Haziran Pazar akşamı Yüksek Sadakat konseriyle sona erecek.
16 merkezde, 60 branşta düzenlenen mesleki eğitim, sanat ve hobi kurslarına bu yıl 4 bin 350 kursiyer katıldı. Kursiyerlerin el emeği göz nuru ürünlerinin kentle buluştuğu serginin açılışını Başkan Uysal ve eşi Ümran Uysal yaptı. Yağlı boya tablolardan el sanatlarına, tekstilden seramik ve heykele binlerce ürün yer aldığı kent meydanındaki stantları gezen Başkan Uysal, “Bu yıl da kursiyerlerimizi harikalar oluşturdu” dedi.
Belediyenin mesleki eğitim, sanat ve hobi kurslarının her yıl yaklaşık 4 bin 500 kişinin devam ettiği hayat boyu öğrenme merkezi haline geldiğini belirten Başkan Uysal, “Komşularımız kurslarımızda üretiyor, sosyalleşiyor, mutlu oluyor. Mutlu insanlar yaşadıkları şehri de mutlu eder. Katkıları dolayasıyla Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi’ne, Muratpaşa Kaymakamlığı’na teşekkür ederim” diye konuştu.
Antalya’da Muratpaşa Belediyesi meslek edindirme, sanat ve hobi kurslarında kursiyerlerin hazırladığı el emeği göz nuru ürünlerin görücüye çıkacağı yılsonu sergisi ‘Üreten Eller’ 10 Haziran’da Cam Piramit’te başlıyor.
Alanya Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitimi Merkezi iş birliğiyle 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılında açılan el sanatları kursları yılsonu sergi hazırlıkları tamamlandı.
Muratpaşa Belediyesi’nin mesleki eğitim, sanat ve hobi kurslarının yılsonu sergisi Muratpaşa Atatürk Kent Meydanı’nda 12 Haziran Pazartesi açılıyor.
Antalya Muratpaşa Belediyesi'nin, kentin yaşayan antik kenti Kaleiçi'nde bu yıl 9'uncusunu düzenleyeceği Kaleiçi Oldtown Festivali, 17-20 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek.
Antalya’da Muratpaşa Belediyespor’un ‘Kızıl Fırtınası’ kick bokscu Hasan Mert Kızıl’ın yetiştirdiği sporcular, Türkiye Kick Boks Federasyonu’nun Antalya ve Konya’da düzenlediği turnuvalarda şampiyonluk gururu yaşadı.
Muratpaşa Belediyesi Deniz Baykal Spor Kompleksi'nin, “Antalya'da yüzme bilmeyen kalmasın” sloganıyla başlayan ücretsiz kursları devam ediyor.
Yorumlar (0)