Kütahya İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce et, süt ve süt ürünleri üreten işletmelerde eş zamanlı denetimler yapıldı.
Yapılan denetimlere, İl Tarım ve Orman Müdürü Emre Yeniay, Gıda ve Yem Şube Müdürü ve teknik personel ile birlikte katıldı. Eş zamanlı yapılan denetimler çerçevesinde et, süt ve süt ürünleri üreten işletmeler yakın takibe alındı.
Vatandaşın sağlığının öncelikli olduğunu belirten Müdür Emre Yeniay, “ Bakanlığımızın talimatıyla 81 ilimizde eş zamanlı olarak başlatılan gıda denetim seferberliği çerçevesinde Kütahya’mızın merkez ve tüm ilçelerinde hafta sonu ve mesai mefhumu gözetmeden kontrol ve denetimlerimizi sürdürüyoruz. Gıda güvenliğini ve halk sağlığını korumak adına duyarlı ve titiz davranan esnaflarımıza teşekkür ediyor, bol kazanç diliyoruz. Gıda güvenliği konusunda eksiklerini gördüğümüz işletmelere gereken uyarılar yapıldı. Denetimlerimiz zaman ve saat mefhumu gözetmeksizin devam edecek” dedi. İHA
Erzurum’da yem ve gıda ürünlerine denetimler aralıksız sürüyor.
Şehitkamil Belediyesi, insan sağlığını tehlikeye atabilecek işletmelere karşı kapsamlı denetimlerini aralıksız devam ettiriyor.
Yapay gıda boyaları ile ilgili yapılan araştırmalardan bahseden Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. İhsan Başpınar, “Yapay gıda boyalarının bazıları, uzun süreli ve yüksek miktarlarda tüketildiğinde kansere yol açabileceği endişesiyle tartışılmaktadır.
Bursa'nın İnegöl ilçesinde palette bulunan gıda ürünlerinin üzerine düşen işçi yaralandı.
Konya’nın Beyşehir ilçesinde gıda üretimi yapılan işletmeler, denetimlerle sıkı takip altına alındı.
Erzurum’da Diyanet Akademisi tarafından düzenlenen “Helal Gıda ve Helal Beslenme” konferansına katıldı.
Yorumlar (0)