Çeltikçi ilçesinin Kuzköy köyünde Muharrem ayı dolayısıyla aşure etkinliği düzenlendi. Kuzköy köyü muhtarlığı tarafından organize edilen etkinlikte toplanma alanında vatandaşlara aşure dağıtıldı.
Kuzköy Köyü Muhtarlığı tarafından düzenlenen Aşure ve Keşkek ikramı etkinliğine Çeltikçi İlçe Kaymakamı Eda Nur Yurt , Çeltikçi İlçe Yazı İşleri Müdürü Özgül Şen , İlçe Jandarma Komutanı Hakan Bilben , İlçe Müftüsü İsa Topuz , Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Ali Akyel , Chp İlçe Başkanı Mehmet Şengil, Korkuteli Dal Mantar A.ş yönetim kurulu başkanı Yüksel Dal , Burdur Ziraat Odası Başkanı Kemal Kubilay, Köy Muhtarları ve vatandaşlar katıldı .
Kuzköy Muhtarı İsmail Çetin Muharrem ayı dolayısıyla köylülerle ortaklaşa aşure kaynattıklarını belirterek, etkinlikte emeği bulunan herkese teşekkür etti.
Çetin yaptığı açıklamada, " Tıpkı aşure tatlısında bir araya gelen farklı nimetlerin aynı ortak tada katkı sağladıkları gibi milletimiz asırlardır sürdürdüğü gelenekle birlikte yaşamanın gereği olarak tek dil, tek vatan, tek bayrak düsturuyla sevinç ve tasayı, muhabbet ve meşakkati paylaşmaya devam edecektir. Allah kabul etsin. Emeği geçen tüm köylülerimize teşekkür ederiz ." dedi.
Kuzköy, 27 Ağustos'ta 5. Kültür Sanat ve Gençlik Festivali'ne ev sahipliği yapacak. Ünlü sanatçılarla unutulmaz anlar yaşanacak.
Burdur'un Çeltikçi İlçesine bağlı Kuzköy köyü Muhtarı İsmail Çetin ve beraberindeki heyet AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik'e ziyarette bulundular.
Burdur'u Çeltikçi İlçesine bağlı Kuzköy, vaka tespit edilmesi üzerine karantinaya alındı.
Bucak Küçük Sanayi Sitesi, yoğun yağış sonrası sular altında kaldı. Başkan Kemal Kasap, drenaj sorunları ve alınacak önlemler hakkında açıklamalarda bulundu.
Burdur Dereboğazı ve Tek Çeşmeleri, yapılan ıslah çalışmaları ve temiz su numuneleri sonucunda yeniden kullanıma açıldı. Detaylar için tıklayın.
MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Yorumlar (0)