Adana Valisi Dr. Süleyman Elban, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) Sınavı’nda 500 tam puan alan öğrenciler ve aileleriyle bir araya geldi.
Şehirde yaklaşık 37 bin öğrencinin girdiği LGS’de tüm sorulara doğru cevap vererek Türkiye birincisi olan 16 öğrenciyi elde ettikleri başarı için tebrik eden Vali Elban, ziyaret sırasında yaptığı değerlendirmede hiçbir başarının tesadüf olmadığını söyledi.Başarı için özverili çalışma ve üstün gayret gerektiğini vurgulayan Vali Elban, asıl olanın başarının devamlılığı olduğunu belirtti.
Adana’daki eğitim yatırımlarının meyvelerini topladıklarını söyleyen Vali Elban, "İlimizin eğitimdeki başarı çıtasını yükseltecek çalışmalarımız son yıllarda hız kazanmıştı. Bizler güçlü bir ülkenin yolunun eğitimden geçtiğini biliyoruz. Bu anlayışla kentimizin eğitim kalitesini arttırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Çocuklarımızın başarısı da çalışma şevkimizi arttırıyor" dedi.
Her alanda eğitimli, donanımlı bireyler yetiştirmenin ülkemizin geleceği adına bir umut olduğunu dile getiren Elban, "Her çocuğumuzun en güzel şekilde yetişmesi, geleceğimiz adına büyük bir kazanımdır. Tüm evlatlarımızın bilimle döşenen yolları, bahtları gibi açık olsun. Bizler her daim tüm imkanlarımızla evlatlarımızın yanında olacağız" diye konuştu.
Çekilen hatıra fotoğrafının ardından ziyaret sona erdi. İHA
LGS tercih sonuçları açıklandı! Yerleştirme sonuçlarınızı öğrenin ve nakil başvuru tarihlerini kaçırmayın. Detaylar için hemen tıklayın!
Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları 2024 LGS sınavında da büyük bir başarıya imza atarak yıllardır süregelen başarısını perçinledi.
MEB, LGS 2024 sonuçlarını açıkladı. Boş kontenjanlar ve taban puanlar yakında açıklanacak. LGS 2. nakil tercihlerinin yapılacağı tarih aralığı belli oldu. LGS 2024 boş kontenjan ve taban puanlar detayları için tıklayın!
Adana'nın Saimbeyli ilçesinde hem çobanlık yapan hem de derslerine çalışan Zeynep Kaytancı, LGS'de 87 net yaparak 485,9 puan alıp, ilçe birincisi oldu.
Kütahya’nın Gediz ilçesinde Belediye Başkanı Necdet Akel, LGS’de dereceye giren Gedizli öğrencileri ödüllendirdi.
Aydın Valisi Yakup Canbolat, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavında 500 tam puan alarak Türkiye birinciliğini paylaşan Aydınlı öğrencileri makamında kabul etti.
Yorumlar (0)